13.kolo - Tisovec stratil jesenný titul 2 minúty pred koncom, polovičným kráľom Čierny Balog, výborný finiš Poltára a Haliča, Klenovec otočil zápas s Revúcou, na dne tabuľky aj napriek výhre Vidiná, kanonierom jesene Rácz z Hajnáčky s 26 gólmi!!!

05.01.2012 00:02

13.kolo - 29. a 30.10.2011

Hajnáčka - Tisovec 3:2 (1:2)

Góly: 9´Marián Oravec - 0:1, 10´Tomáš Rácz - 1:1, 20´Jakub Matula - 1:2, 65´Tomáš Rácz - 2:2, 88´Mikuláš Danyi - 3:2

Súboj, ktorý rozhodol o polovičnom majstrovi. Situácia pred zápasom bola jasná. Hostia potrebovali na definitívu bod. V prípade prehry museli čakať na zakopnutie Čierneho Balogu v Kokave. Zápas sa začal vo svižnom tempe a ako prvý sa radoval favorit. V 9´min. unikol domácej obrane Oravec - 0:1. Lenže už o minútu neustrážila obrana Tisovca najlepšieho kanoniera ligy Rácza a ten vyrovnal - 1:1. Hostia pokračovali v trpezlivej hre, ktorá slávila úspech v 20´min. Presadil sa najlepší strelec tímu Matula - 1:2. Tisovec tesné vedenie ustrážil až do konca 1.polčasu a od 1.miesta ho delilo len 45 minút. 2.polčas bol mimoriadne dramatický. Tisovec mohol zvýšiť svoje vedenie, ale neuspel a udrelo na druhej strane. 26.gólom vyrovnal v 65´min. Rácz na - 2:2. Pre Rácza to znamená, že na jeseň má priemer 2 góly na zápas. Za tohto stavu bol stále bližšie k titulu Tisovec. V záverečnej fáze zápasu sa stiahol a sústredil na udržanie bodu. Do konca stretnutia zostávali 2 minúty, keď sa pri tlaku Hajnáčky dostal k zakončeniu kapitán Danyi a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Pre hostí to bol poriadny šok. Celú jeseň podávali skvelé výkony a neustále viedli tabuľku. Touto prehrou ich bodovo dobehol Čierny Balog a keďže má lepšie skóre ako Tisovec a to rozhoduje počas sezóny o konečnom poradí, stratil Tisovec jesenný primát 2 minúty pred koncom. Oba tímy si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu a kanonier Rácz najväčšiu za neuveriteľných 26 gólov v 13 zápasoch!!!

Kokava nad Rimavicou - Čierny Balog 0:3 (0:3)

Góly: 15´Miroslav Makovník - 0:1, 17´Martin Kupec - 0:2, 32´Miroslav Makovník - 0:3, čisté konto udržal Michal Bambura

Hostia z počiatku hľadali svoju taktiku, ale po prvom góle Makovníka si už nedali vziať šancu na vížazstvo. Okamžite po prvom góle pridali aj druhý, keď sa presadil najlepší strelec Tatrana Kupec - 0:2. Do prestávky potom skóroval opäť Makovník - 0:3 a stanovil konečné skóre. Domáci sa v 2.polčase snažili zatlačiť Tatran na jeho polovicu, vytvorili si 2 šance, ale gólom neskončili aj vďaka brankárovi Bamburovi, ktorý bol na jeseň výraznou oporou Čierneho Balogu a vychytal až 6krát nulu. V druhom polčase sa navyše hostia ukázali aj fyzicky aj futbalovo a domáci tím musel uznať, že na nich nemal. Hostia ešte živili šancu aj na jesenný titul, ale museli dúfať v zaváhanie Tisovca. To sa aj nečakane stalo a hostia mohli začať oslavovať. Kokava po prehre zimuje na zostupovej 13.pozícii.

Dolná Strehová - Poltár 0:9 (0:4) - domáci nastúpili na zápas len s 9 hráčmi

Góly: 8´Oliver Sabó - 0:1, 10´Miroslav Mizera - 0:2, 30´Adrián Bara - 0:3, 43´Lukáš Valentíny - 0:4, 50´Milan Kelement - 0:5, 70´Milan Kelement - 0:6, 80´Oliver Sabó - 0:7, 85´Milan Kelement - 0:8, 89´Oliver Sabó - 0:9, čisté konto udržal Andrej Rončák

Poltár pricestoval do Dolnej Strehovej s imperatívom zvíťaziť, pretože si chcel udržať 3.miesto. Domáci mu to značne uľahčili, keďže na zápas nastúpili len s 9 hráčmi. Od úvodu to bol zápas mačky s myšou a po 1.góle hostí, ktorý dal kanonier Sabó, už bola otázkou len výška skóre. Do polčasu pridali hostia ešte 3 góly (Mizera, Bara a Valentíny). Po prestávke vsietili ďalších 5 gólov (3x Kelement, 2x Sabó). Domáci hráčom slúži ku cti, že zápas ani v oslabení nezabalili a dohrali ho do konca, aj keď mal trpký koniec. Po tejto prehre klesli domáci v tabuľke na zostupové 12.miesto a v zimnej prestávke sa musia zamyslieť ako ďalej v jarnej časti.

Tomášovce - Halič 1:2 (0:2)

Góly: 20´Ján Valko - 0:1, 26´Ján Valko - 0:2, 77´Maroš Matúška - 1:2

Halič sa na posledný náročný zápas roka pripravil a na ihrisku nevyspytateľných Tomášoviec uspel. Hosťom sa nadmieru vydaril najmä 1.polčas, v ktorom získali 2 gólmi Valka náskok - 0:2. Po zmene strán sa viac zamerali na udržanie výsledku, čo im dlho vychádzalo. Domáci sa prebudili až gólom Matúšku 13 minút pred koncom, ale aj napriek záverečnému úsiliu už 6.prehru v sezóne neodvrátili. Halič je po sympatických výkonoch v jesennej časti na peknom 4.mieste, keď na lídra Čierny Balog stráca 6 bodov.

Klenovec - Revúca 4:2 (1:2)

Góly: 3´Jozef Valaštek - 0:1, 25´Marcel Kasper - 0:2, 33´Milan Oláh - 1:2, 60´Roland Tóth - 2:2, 65´Vladimír Cibuľa - 3:2, 77´Michal Bavala z 11m - 4:2

Revúca bojovala na diaľku s Haličom o 4.miesto, ale zatiaľ čo Halič uspel v Tomášovciach, Revúca prehrala. Pritom úvod bol v jej podaní impozantný, veď kanonier Valaštek otvoril skóre už v 3´min. - 0:1. Navyše keď Kasper upravil v 25´min. na - 0:2 vyzeralo to na hladkú záležitosť favorita. Prvé problémy pre hostí nastali v 33´min. Kontaktný gól vsietil Oláh - 1:2. Záver polčasu hostia ešte ustáli, ale po zmene strán neodolali mohutnému náporu Klenovca. Ten predviedol azda svoj najlepší výkon na jeseň a po hodine hry otočil v rozpätí 5 minút zápas vo svoj prospech. Najprv Tóth vyrovnal a potom skóroval na - 3:2 Cibuľa. Domáci cítili veľkú šancu uspieť a už ju z rúk nepustili. Hosťujúca obrana si v 77´min. pomohla v úzkych nedovolene a všetko spečatil z penalty Bavala - 4:2. Pre hostí frustrujúca prehra, keďže viedli o 2 góly. Klenovec sa málo vídaným obratom dostal na 11.miesto o skóre pred Dolnú Strehovú a bude zimovať s veselšou náladou.

Cinobaňa - Hnúšťa 2:1 (0:1)

Góly: 1´Miroslav Jakubec - 0:1, 61´Pavol Gereg - 1:1, 70´Pavol Gereg - 2:1

Hnúšťa ťahala peknú šnúru 7 zápasov v rade bez prehry a chcela ju natiahnuť aj v poslednom jesennom kole. Zdalo sa, že by sa jej to mohlo podariť, najmä keď už v 1´min. otvoril skóre Jakubec - 0:1. Cinobaňa sa celý 1.polčas hľadala a bola rada, že na prestávku odchádzala len s jednogólovým mankom. Po zmene strán vybehli domáci ako vymenení a začali sa presadzovať aj smerom dopredu. Prvé príležitosti ešte obrana Hnúšťe zažehnala, ale v 61´min. už bola prikrátka na zakončenie Gerega - 1:1. Ten istý hráč zaznamenal aj druhý domáci gól v 70´min. a dokonale obrátil vývoj. Hnúšťa sa všemožne snažila odvrátiť prehru, ale nakoniec ju neodvrátila. Aj napriek porážke však môže byť tento tím s jesennou časťou spokojný, lebo našiel svoju futbalovú tvár a zimuje na 6.mieste. Cinobaňa dosiahla 5.výhru a je z toho na nováčika solídne 9.miesto.

Vidiná - Nenince 4:0 (2:0)

Góly: 31´Lukáš Juríček - 1:0, 33´Matej Václavík - 2:0, 68´Lukáš Juríček - 3:0, 87´Peter Václavík z 11m - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Václavík

Súboj nováčikov vyznel jasne v prospech domácich. Tí sa chceli aspoň v tomto zápase rozlúčiť výhrou a po úvodnej polhodine to aj začali napĺňať. V rozpätí dvoch minút sa presadili Juríček a Václavík - 2:0. Po zmene strán pokračovala Vidiná v dobrom výkone a ďalšími 2 gólmi prikrášlila iba 2.výhru v 5.lige. Domáci tím teda zimuje na poslednom mieste, ale aspoň sa bodovo dotiahol na tímy pred ním. Nenince sú s 12 bodmi tesne nad pásmom zostupu.