13.kolo - Trnava v šlágri odrazila atak Nitry, na 2.miesto poskočila po výhre v mestskom derby Dukla, Žilina opäť nebodovala naplno, Podbrezová sa ziskom bodu odlepila zo zostupovej zóny, Slovan rozdrvil Ružu, tabuľku strelcov s 11 gólmi vedú 3 hráči

11.03.2012 14:36

13.kolo - 22.10.2011

Trnava - Nitra 3:0 (2:0)

Góly: 2x Šulc, Mečiar

Podbrezová - Trenčín 0:0

Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom bodovať a odpútať sa z predposlednej priečky v tabuľke. Tomuto cieľu sme podriadili aj taktiku, keď sme sa snažili o prehustenie stredu poľa a vyrážanie do rýchlych protiútokov. Tento zámer nám v prvom polčase vychádzal tak na polovicu, lebo súper si nevypracoval čistú gólovú šancu, ale my sme tiež pohrozili len raz po úniku Gombalu. V druhom polčase sa táto taktika ukázala síce ako správna, ale bohužiaľ naše štyri samostatné nájazdy na súperovho brankára neskončili gólom. Dvakrát Makar nastrelil len nohy brankára, Mózer po úniku prestrelil bránu a pri druhom nájazde sa v poslednej chvíli pošmykol. Súper pohrozil dvakrát, ale tiež svoje šance nepremenil. V 78 min.po faule na nášho brankára dostal hosťujúci Kadera ČK a následne po strkanici náš Kurek ŽK a hosťujúci Bezák druhú ŽK a následne ČK. Od tejto chvíle bol náš výkon horší ako za rovnovážneho stavu a práve vtedy sa ukázala lepšia technická vybavenosť hosťujúcich hráčov, keď nemali problém v hre jeden na jedného, v čom vynikal hlavne mladý Bero. Vzhľadom na priebeh zápasu sme si zaslúžili vyhrať 4:2, ale kto nepremení také šance ako sme mali, nemôže pomýšľať na víťazstvo. Napriek tomu chlapcov za výkon do 75 min.chválim, ale za posledných 15 min. a nepremenenie čistých gólových šancí kritizujem. V posledných dvoch kolách nás čakajú prvé a tretie mužstvo tabuľky, Trnava a Nitra, ale napriek tomu sa pousilujeme o zvýšenie nášho bodového konta a zimovanie nad čiarou zostupu.
Hodnotenie trénera Podbrezovej p.Dubínyho

Petržalka - Košice 2:3 (2:2)

Góly: Kontár, Juhoš vs. 2x Pavúk (oba z 11m), Slinčák

Jupie Podlavice - Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: Šovčík, Žiška

Slovan - Ružomberok 5:1 (4:0)

Góly: 2x Čermák, Meszároš, Oravec, Kováč vs. Chlpík

Žilina - Senica 2:2 (0:0)

Góly: 47´Jorík - 0:1, 68´Jánošík z 11m - 1:1, 79´Vilkovský - 1:2, 87´Revák - 2:2

Dnes sme herne nepodali výkon podľa očakávania a nenadviazali sme na herný prejav z posledných zápasov na ihriskách súperov. Prvých 15 min. v zápase nám chýbal potrebný kľud v medzihre v strede ihriska, nedokázali sme si trpezlivou kombinačnou hrou vylákať súpera z obrannej ulity a viackrát sme zbytočne loptu nakopávali dopredu. Postupom času sa to zlepšovalo a prichádzali šance ako v 24.min. keď sa po kolmej prihrávke zo stredu poľa išiel sám na bránu Ďungel, ale jeho úmysel brankár zneškodnil. Ďalšia príležitosť Petrejeho a následná prudká strela Petruša nenašla priestor brány hostí. Hráči Senice sa väčšinou spoliehali na ŠS, ktoré dokázali dobre zahrávať a často z nich aj dobre podkúriť.
Tak ako tesne po prestávke v 47.min., kedy sme veľmi lacno inkasovali úvodný gól, keď po nedorozumení Škriniara s Ďungelom, loptu špičkou usmernil hráč hostí, ktorý bol medzi nimi poľahky do siete 0:1. V 67.min. po faule v 16-ke na Kucharčíka vylúčil hlavný rozhodca hosťujúceho hráča a následný pokutový kop bezpečne premenil Jánošík 1:1. Tento gól nás povzbudil, zvýšili sme iniciatívu no bez želaného efektu. Do kolien nás dostala chyba Králika v 79 min., kedy ako posledný hráč minul pri odkope loptu, ktorej sa zmocnil súperov útočník, ktorý chladnokrvne ponúknutú šancu využil 1:2. V závere sme hosťujúce družstvo pritlačili, no tutovky Kucharčíka a Tomáša ostali ešte nevyužité. Vyrovnanie priniesla až presná Revákova strela spoza 16-ky v 87.minúte 2:2. Na viac už neostal čas a preto sme dnes prvýkrát v sezóne remizovali, čo považujem dnes za neúspech.
Herne máme na viac a dúfam, že vo štvrtok to na ihrisku v Ružomberku aj potvrdíme a to čo sme dnes doma stratili dokážeme získať späť na ihrisku súpera.