13.kolo - Rajec získal nečakaný jesenný titul v priamom súboji s Černovou, Sliače zakopli v Terchovej, Poruba uspela v Hrádku, kráľom strelcov po jeseni Makuka s 20 gólmi

27.11.2010 11:43

13.kolo

Terchová - Liptovské Sliače 3:3 (1:2)

Góly: 26´Ján Ondruš - 1:0, 34´Matúš Tavel - 1:1, 43´Martin Sliacky - 1:2, 47´Juraj Vantúch z 11m - 2:2, 61´Martin Sliacky - 2:3, 72´Tomáš Lutišan - 3:3

Obe mužstvá začali dosť opatrne, najmä od Sliačanov sa očakávalo viac tvorivosti, ale viazla kombinácia a presnosť nahrávok. Domáci hrali jednoducho v poli a hrozili rýchlymi protiútokmi. V 26´ Tavelov center do „ohňa“ brankár neudržal, lopta sa ocitla pred opustenou bránou, kde ju mohol Trnovský doraziť, ale v poslednej chvíli mu ju obranca Terchovej vypichol. Do vedenia 1:0 sa dostali domáci v 26´, po rohovom kope hlavičkou Ondruša. V 34´ po zblokovanom priamom kope Martina Sliackeho sa lopta dostala k Matúšovi Tavelovi, ktorý z uhla prízemnou strelou vyrovnal na - 1:1. V 40´ten istý hráč po rohovom kope  z päťky hlavičkoval nad. O tri minúty Martin Sliacky zo 14-tich metrov peknou strelou upravil na 1:2. Hneď po prestávke Mikulec po nevydarenej vkĺzačke vyrobil pokutový kop, ktorý domáci bezpečne využili Vantúchom - 2:2. V 48´ sa Tavel dostal až pred brankára, ale zo 7-ich metrov napálil  rovno do jeho hrude. V 61´ Martin Sliacky z pravej strany obišiel troch hráčov a strelou k bližšej žrdi z mierneho uhla upravil na 2:3. Domáci vyrovnali v 72´, keď zblokovanú strelu po priamom kope z hranice šestnástky trafil Lutišan do žrde a od brankára do siete 3:3. O minútu nato sa sám rútil na domáceho brankára Tavel, zozadu bol v pokutovom území faulovaný, rozhodca však razom stratil dych!!! V 87´ znova Tavel z 12-tich metrov, keď hostia vyšachovali obranu, trafil sám pred brankárom len brvno. Hneď z protiútoku mali hostia aj šťastie, keď sa domáci útočník v pozícii sám pred bránou v rozhodujúcom okamihu pošmykol. V 90´ Švidroň ideálne uvoľnil Martina Sliackeho, ten šiel sám na bránu, no jeho poloprudká strela šla tesne nad. Nepremenené príležitosti, ale aj podcenenie súpera a komplikovaná hra v určitých fázach zápasu, rozhodli o strate dvoch bodov.

Štatistika zápasu: Strely na bránu 4:9, vedľa brány 5:8, zblokované strely 1:3, faulovanie 11:13, rohové kopy 6:5, hra rukou 1:1, ofsajdy 5:3, žlté karty 1:2. Zápas sledovalo 30 divákov.

Liptovský Hrádok - Závažná Poruba 0:1 (0:0)

Góly: 51´Daniel Filčák - 0:1, čisté konto udržal Michal Goč

Jesenné trápenie domáceho tímu vyvrcholilo v poslednom kole. Proti Závažnej Porube to bol bezkrvný výkon z domácej strany. Hostia pozorne bránili a čakali na protiútoky. Hrádčania smerom dopredu vymysleli veľmi málo a tak prišiel trest v 51´min. od Filčáka. Hostí v zápase podržal aj brankár Goč, ktorý dodával obrane potrebnú psychickú podporu. Poruba sa výhrou prepracovala na pekné 6.miesto a môže sa v kľude pripravovať na jarnú časť. To v Hrádku taká spokojnosť určite nie je. Liptáci sú predposlední a tak majú nad čím premýšľať. Strata na záchranu však nie je veľká. Záleží teda len na domácich, či v zimnej prestávke zamakajú, aby 4.ligu na jar zachránili.

Stráňavy - Lietavská Lúčka 2:1 (2:1)

Góly: 2´Jakub Holboj - 1:0, 19´Dominik Furmánek - 1:1, 39´Marek Stanco - 2:1

Stráňavy si po sérii nepriaznivých výsledkov spravili chuť pred zimnou prestávkou aspoň v poslednom zápase. Proti nováčikovi mali výborný štart, keď kapitán Holboj skóroval už v 2´min. Hostia sa postupne spamätali a v 19´min. odpovedali vyrovnávajúcim gólom Furmáneka. Víťazný gól padol 6 minút pred prestávkou z kopačky domáceho Stanca. V 2.polčase mali súperi zopár šancí, ale skóre sa už nezmenilo. Stráňavy zimujú na 8.mieste s čím sú asi spokojní, ale nebyť výpadku v poslednej tretine jesene mohlo z toho byť lepšie umiestnenie. Nováčik z Lúčok je 10. s 5 bodovým náskokom nad pásmom zostupu. Podával výborné výkony doma, ale chýbajú mu body zo súperových ihrísk. Dokázal bodovať iba v Krásne po výsledku 1:1.

Trstená - Krásno 1:1 (0:0)

Góly: 53´Branislav Macura - 0:1, 57´Erik Pešan vlastný gól - 1:1

Bývalý treťoligista má za sebou priemernú jeseň. 7.miesto s 9 bodovou stratou určite hráčov tohto tímu neuspokojilo. Iba 4 získané body na súperových ihriskách je slabá vizitka. Nováčik súťaže ziskom bodu získal 4 bodový náskok nad zostupovým pásmom. Kanonier hostí Macura otvoril skóre v 53´min., ale hostia prišli o vedenie veľmi rýchlo nešťastným vlastným gólom Pešana. Remíza je však vzhľadom na priebeh zápasu asi spravodlivá. V každom prípade oba tímy majú rozhodne na viac, snáď to ukážu v jarnej časti.

Predmier - Oravská Jasenica 3:1 (1:0)

Góly: 35´Lukáš Čička - 1:0, 53´František Cedzo - 2:0, 76´Erik Polák - 2:1, 83´Róbert Bačík - 3:1

Domáci môžu byť s jesennou časťou spokojní. Zimujú na 5.mieste so 6 bodovou stratou na lídra. Proti Jasenici, ktorej v závere jesene došiel dych, otvoril skóre Čička svojim 11.gólom. Po prestávke upokojil domácich druhým gólom Cedzo. Hostia síce štvrťhodinu pred koncom vykresali nádej aspoň na bod Polákom, ale definitívnu poistku dal v 83´min. tretím gólom Bačík. Hostia zimujú na 9.mieste a držia sa podobne ako v minulej sezóne, kedy skončili na 8.mieste. Majú za sebou veľmi vydarené, ale aj nevydarené zápasy. Za zmienku stojí najmä remíza v Černovej 2:2, ktorú domáci zachraňovali gólom v poslednej minúte.

Hôrky - Raková 2:1 (1:0)

Góly: 11´Maroš Rolček - 1:0, 46´Maroš Rolček - 2:0, 88´Juraj Golis - 2:1

Hôrky v zápase proti Rakovej udržali 3.miesto so stratou 3 bodov na lídra. Kanoniera Makuku zastúpil tentoraz Maroš Rolček, ktorý gólmi z úvodu zápasu a hneď po prestávke potvrdil prevahu domáceho tímu. Hosťom nemožno uprieť snahu, ale na viac ako skorigovanie výsledku Golisom v závere, to nestačilo. Bývalý treťoligista má stále reálne šance na návrat do 3.ligy. Je tu však jeden veľký problém. Hra tímu vo veľkej miere závisí od kanoniera Makuku, autora 20.gólov, čo je presne polovica z toho, čo Hôrky na jeseň nastrieľali. Súperi si na neho určite budú dávať v odvetnej časti väčší pozor. Takže uvidíme. Raková nemá za sebou práve najvydarenejšiu polsezónu. Iba 11.miesto je pre tento tím sklamaním. Veď je to vicemajster z minulého roka. Lenže tím opustilo viacero opôr, preto je úloha pre jarnú časť jasná. Stabilizácia kádra a umiestnenie v pokojnom strede tabuľky.

Rajec - Máj Černová 2:1 (1:1)

Góly: 26´Lukáš Frolo - 0:1, 30´Michal Dubovan - 1:1, 56´Martin Kordiš - 2:1

Kto by to bol pred začiatkom súťaže povedal, že súboj Rajec - Černová bude v 13.kole vyvrcholením boja o jesenný titul. Pred zápasom boli karty rozdané jasne. Rajec sa stane jesenným kráľom v prípade výhry. Ak Černová získa aspoň bod bude sa radovať ona. Po opatrnom a vyrovnanom úvode sa vedenia ujali o čosi menej nervózni hostia v 26´min. Frolom. Rajcu veľmi pomohla rýchla odpoveď, už o 4 minúty vyrovnal Dubovan. Do kabín tak odchádzali tímy za nerozhodného stavu, čo viac vyhovovalo hosťom. V úvode 2.polčasu domáci zabrali, vytvorili si tlak, ktorý korunovali vedúcim gólom Kordiša v 56´min. Hostia sa s týmto výsledkom nechceli zmieriť, vyvinuli maximálne úsilie v snahe vyrovnať, ale pozorná obrana domácich odolala a po záverečnom hvizde sa z titulu polovičného majstra mohli nečakane radovať hráči Rajca. Černová klesla prehrou na 2.miesto, ale iba 1 bod za Rajec.