13.kolo - Sučany vedú s náskokom 7 bodov pred Sihelným, po jeseni zostupujú Ľubochňa, Rabča a Palúdzka, Juriga jesenným kráľom strelcov, medzi brankármi Kozák

28.12.2010 21:02

13.kolo

Sihelné - Likavka 4:0 (2:0)

Góly: 20´Andrej Sunega - 1:0, 30´Martin Bielak - 2:0, 75´Andrej Sunega - 3:0, 80´Andrej Sunega - 4:0, čisté konto udržal Ľubomír Kozák

Zaslúžená výhra domácich, ktorá im zabezpečila 2.miesto po jesennej časti. Hlavným hrdinom duelu sa stal trojgólový strelec Andrej Sunega. S 13 gólmi skončil na 2.mieste v streleckej tabuľke. Brankársky súboj vyznel v prospech Ľubomíra Kozáka. Ten vychytal druhú nulu v rade, celkovo štvrtú na jeseň a dostal sa na 1.miesto medzi brankármi. Likavka v Sihelnom sklamala, nezopakovala výkon z Bešeňovej a nakoniec prázdninuje na 8.mieste.

Turčianske Teplice - Zuberec 2:3 (1:1)

Góly: 33´Dávid Šroba - 0:1, 40´Marek Kubík - 1:1, 70´Marek Kubík - 2:1, 75´Jozef Kovalčík z 11m - 2:2, 85´Mário Romaňák z 11m - 2:3

Jesenná mizéria Teplíc vyvrcholila v poslednom zápase proti tabuľkovému susedovi zo Zuberca. Na vedúci gól hosťujúceho Šroba, stihol síce dvakrát odpovedať Kubík, ale keď sa zdalo, že by domáci mohli prelomiť nepriaznivú bilanciu, doplatili na nedisciplinovanosť. Najprv vyrovnal z penalty štvťhodinu pred koncom Kovalčík a 5´min. pred koncom stanovil konečný výsledok opäť z penalty Romaňák. Zuberec môže vďaka tejto výhre dýchať v zimnej prestávke pokojnejšie. Naopak Teplice sa ešte viac namočili do zostupového pásma.

Oravské Veselé - Rabča 2:1 (0:1)

Góly: 12´Peter Gužík - 0:1, 48´Július Tomašák z 11m - 1:1, 81´Marek Majkút - 2:1

Mimoriadne dôležitý zápas pre oba tímy. Oravské Veselé sa sériou niekoľkých nepriaznivých výsledkov ocitla na hrane zostupového pásma. Rabča sa v ňom nachádza. Hostia po vydarenom zápsae s Turčianskymi Teplicami začali dobre aj vo Veselom. V 12´min. vsietil vedúci gól Gužík. Domáci odpovedali po prestávke gólom Tomašáka z penalty. V závere zápasu sa snažili oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa to domácemu Majkútovi 9 minút pred koncom. Výhrou sa Veselé odpútalo od pásma zostupu na 5 bodov. Rabča klesla na predposledné 13.miesto, ale na 11.miesto znamenajúce záchranu stráca iba 2 body.

Sučany - Bešeňová 3:1 (2:0)

Góly: 19´Jakub Karcol - 1:0, 25´Michal Vojvoda - 2:0, 60´Martin Didek - 2:1, 61´Dávid Homola - 3:1

Jesenný majster a nováčik súťaže zakončil polovicu ročníka pohodlnou výhrou nad ďalším nováčikom z Bešeňovej. O zápase sa rozhodlo už v 1.polčase. Jakub Karcol a Michal Vojvoda dvoma gólmi v 19´a 25´min. upokojili domácich. Po prestávke v 60´min. síce Didek vrátil Bešeňovú do zápasu, ale už o minútu potvrdil výhru favorita Homola. Sučany vyhrali 12 zápasov z celkového počtu 13 stretnutí a sú zaslúženým jesenným majstrom. Zaslúžia si obrovský obdiv, pretože sú nováčikom 5.ligy. Ak budú jej hráči pokračovať v podobných výkonoch aj v jarnej časti, sú Sučany jasným kandidátom na postup do 4.ligy. Pochvalu za jesenné výkony si zaslúži aj druhý nováčik z Bešeňovej. Podával výborné výkony, najmä na domácej pôde, kde stratil body iba po remíze s Turčianskymi Teplicami. Po jeseni patrí hosťom pekná 7.pozícia len s trojbodovou stratou na 3.miesto.

Vrútky - Ľubochňa 9:0 (1:0)

Góly: 40´Niko Pedan - 1:0, 53´Michal Klačan - 2:0, 58´Vladimír Vráb - 3:0, 64´Michal Klačan - 4:0, 66´Martin Jurina - 5:0, 68´Michal Klačan - 6:0, 80´Michal Klačan - 7:0, 86´Ján Repáň - 8:0, 90´Martin Jurina - 9:0, čisté konto udržal Jaroslav Baričič

Vrútky potvrdzujú výborné výsledky z minulej sezóny, kedy skončili na 3.mieste. Proti poslednej Ľubochni potvrdili 4.priečku. Dlho to však na takú kanonádu nevyzeralo. Hostia pozornou defenzívou držali domácich strelcov na dištanc. Až v 40´min. odklial bránu hostí Pedan. Po prestávke to už bol domáci uragán, ktorému kraľoval Michal Klačan, autor 4 gólov. Vytúžený 10.gól sa už domácim hráčom nepodarilo vsietiť. Aj tak dosiahli najvyššiu výhru v sezóne. S Ľubochňou to veru nevyzerá ružovo. Ak sa jej hráči počas zimnej prestávky nespamätajú a nezačnú na sebe pracovať, budú jasným kandidátom na zostup do 1.triedy.

Liptovský Mikuláš Palúdzka - Lisková 2:1 (1:1)

Góly: 4´Ondrej Budiak - 0:1, 62´Marek Ondrík - 1:1, 90´Tomáš Staroň - 2:1

Palúdzka podala v poslednom zápase jesene asi svoj najlepší výkon a nakoniec aj s potrebnou dávkou šťastia zdolala tretí tím ligy. Začiatok však vyšiel lepšie favoritovi. V 4´min. sa presadil Budiak a vyzeralo to na jasnú záležitosť Liskovej. Lenže domáci sa otriasli, vyrovnali hru a v druhom polčase sa presadili aj gólovo. V 62´min. vyrovnal Ondrík. Pre domácich by bol úspech aj bod, ale s tým sa hráči Palúdzky neuspokojili. V samom závere zápasu sa šťastie usmialo na Staroňa a ten zabezpečil Palúdzke nielen cennú výhru, ale aj posun v tabuľke na 12.miesto, posledné zostupové. Na jedenáste Teplice nestráca Palúdzka ani bod, má len horšie skóre. Lisková aj napriek prehre zimuje ako nováčik súťaže na peknom 3.mieste.

Zákamenné - Liesek 4:1 (3:0)

Góly: 11´Peter Vrábeľ - 1:0, 21´Peter Vrábeľ - 2:0, 36´Tomáš Juriga - 3:0, 54´Filip Sťahulák - 3:1, 69´Tomáš Rončák - 4:1

Dôležitý súboj o 5.miesto zvládli lepšie domáci. Zákamenné hrá naozaj v posledných 3 zápasoch vo veľkej forme. V poslednom kole sa o tom presvedčil Liesek. Domáci aktívnou hrou nedali svojmu súperovi šancu a už v 1.polčase rozhodli 3 gólmi. Dvakrát sa presadil Vrábeľ a 15.gólom v sezóne aj najlepší jesenný strelec súťaže Juriga. V 2.polčase sa už len dohrávalo. Hostia najprv skorigovali Sťahulákom a potom dal konečnú podobu výsledku Rončák. Nebyť herného výpadku Zákamenného v strede jesennej časti, mohol tento tím zimovať oveľa vyššie. Pre Liesek je priebežné 6.miesto po jeseni úspechom, vzhľadom na 9.miesto z minulej sezóny.