15.kolo - Divín získal cenný bod v Tisovci a je bezpečne v čele, Čierny Balog rozstrieľal Veľký Blh a poskočil na 3.miesto, Sklabiná uspela po dramatickej koncovke v Revúcej, Váradi stále lídrom tabuľky strelcov

07.04.2011 14:28

15.kolo

Čierny Balog - Veľký Blh 6:1 (3:1)

Góly: 16´Matej Budovec - 1:0, 30´Marek Pendziviater - 2:0, 31´Adrián Stanko - 2:1, 41´Lukáš Kumštár z 11m - 3:1, 55´Marek Pendziviater - 4:1, 58´Martin Kupec - 5:1, 59´Martin Kupec - 6:1

Zápas mal jednoznačný priebeh. Domáci od samého začiatku diktovali tempo hry. Upokojil ich úvodný gól Budovca. Na gól Pendziviatera na 2:0 hostia síce odpovedali kontaktným gólom Stanka, ale to bolo z ich strany všetko. Balog opäť pridal a postupne nastrieľal svojmu súperovi poltucet gólov. Pre domácich je to výborný štart do jarnej časti, keď vyhrali oba zápasy so skóre 7:1 a v tabuľke už poskočili na 3.miesto.

Góly: 25´Peter Sára - 0:1, 50´Jakub Matula - 1:1

Prvý polčas začali obidva mužstva opatrne. Hostia z Divína sa snažili držať loptu na svojich kopačkách, ale domáci hráči im presne čítali hru a nedovolili ohroziť svojho brankára. V úvodnej dvadsaťminútovke sa hra odohrávala predovšetkým medzi pokutovými územiami. V 25´min. padol nečakane prvý gól zápasu. Jeden z hosťujúcich hráčov vyslal strelu na domáceho brankára Šebeňu, tomu lopta nešťastne vypadla a Peter Sára so šťastím dorazil loptu do brány Tisovca - 0:1. Po inkasovanom góle domácim hráčom chvíľu trvalo, kým sa z úderu spamätali a až do záveru 1.polčasu mali hostia navrch. V prvom polčase však už gól nepadol a tak išli hostia na polčasovú prestávku s náskokom jedného gólu.

V druhom polčase došlo k striedaniu v mužstve domácich, trávnik opustili dvaja hráči a na ich miesto prišli čerstvé posily zo striedačky Kriška s Tyčiakom. Tsovčania nastúpili v druhom polčase s väčšou chuťou hrať futbal a so snahou zvrátiť nepriaznivý stav proti lídrovi súťaže. V 50´min. nachytal na hruškách brankára hostí domáci hráč Jakub Matula a svojou prudkou strelou vyrovnal stav stretnutia na - 1:1. Po tomto góle domáci ešte viac ožili lebo vedeli, že sa dá hrať aj proti lídrovi tabuľky. Tisovčania držali loptu na svojich kopačkách častejšie ako hostia, lenže už si nedokázali vypracovať priamu pozíciu na ohrozenie brankára hostí. V 75´min. pri prerušenej hre udrel súpera hostí domáci hráč Jakub Matula a hlavný rozhodca mu za toto nešportove správanie udelil červenú kartu. Domáci hráči dohrali zápas s 10 hráčmi, zamerali sa na defenzívu a Divínu už nedovolili skórovať. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku.

Góly: 11´Tomáš Zošák - 0:1, 32´Frederik Matikovský - 0:2, 35´Nikolas Lojkovič - 1:2, 84´Vasil Pacek z 11m - 2:2, 92´Tomáš Zošák - 2:3, v 43´min. nepremenil domáci Juraj Ganaj za stavu - 1:2 pokutový kop

Úvod zápasu patril minuloročnému vicemajstrovi. Už v 11´min. hostia otvorili skóre Zošákom a keď v 27´min. pridala Sklabiná druhý gól zásluhou Matikovského, vyzeralo to s domácimi zle nedobre. Veľmi rýchlo sa však otriasli a na nohy ich postavil kontaktným gólom v 35´min. Lojkovič - 1:2. V 43´min. sa Revúcej dokonca naskytla príležitosť na vyrovnanie, ale pokutový kop trestuhodne zahodil Ganaj. Po prestávke domáci prebrali taktovku zápasu. Vypracovali si aj viac šancí, no vyrovnať sa im podarilo až v 84´min. Pacekom z druhého nariadeného pokutového kopu. Aj keď celý druhý polčas domáci určovali tempo hry, v nadstavenom čase hostia, po mnohých nepremenených šanciach domácich, ušli a z pravej strany v 92´min. rozhodol Zošák o zisku 3 bodov pre Sklabinú.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Klenovec 4:0 (2:0) - dohrávka

Góly: 17´Tamás Pobori - 1:0, 26´Tamás Pobori - 2:0, 70´Denis Nedeľa - 3:0, 77´Zsolt Straňovský - 4:0, čisté konto udržal Richard Mics

Ipeľ zvládol dohrávku 15.kola proti predposlednému Klenovcu s prehľadom a pripísal si povinné 3 body. Opäť sa gólovo presadil Pobori a zdá sa, že by mohol nahradiť jesenného strelca Krupčiaka, ktorý už hráva na jar vo Veľkom Krtíši v 4.lige. Po prestávke dostali príležitosť aj domáci starší žiaci a jeden z nich - Denis Nedeľa - sa presadil aj gólovo. Záverečnú bodku pridal Zsolt Stráňovský. Brankár Mics si pripísal 4.nulu v sezóne.

Hnúšťa - Poltár 1:1 (0:0)

Góly: 66´Miroslav Holas - 0:1, 78´Oto Brož - 1:1

Zápas tabuľkových susedov, ktorých však delí až 6 bodov začali lepšie vyššie postavení hostia. Na domácich akoby sa prejavovala nervozita z prvého domáceho zápasu v odvetnej časti. Poltár mal územnú prevahu, ale bez výraznejších príležitostí, lebo domáca obrana pracovala spoľahlivo. Hostia však aj po prestávke trpezlivo čakali na svoju šancu a tá prišla v 66´min. K zakončeniu sa dostal Holas a vsietil prvý jarný gól Poltára. S domácimi to nevyzeralo dobre, ale nezložili zbrane a po jednej z mála vydarených akcíí sa im podarilo vyrovnať v 78´Brožom. V záverečnej fáze zápasu už oba tímy strážili nerozhodný výsledok, ktorý vzhľadom na postavenie oboch tímov v tabuľke nič podstatné nerieši.

Ružiná - Halič 0:2 (0:1)

Góly: 21´Roman Kováč - 0:1, 49´Roman Kováč - 0:2, čisté konto udržal Alexander Kička

Halič potvrdil pozíciu favorita a aj keď v Ružinej nijako neoslnil s prehľadom doviedol zápas do víťazného konca. O 3 body sa najviac zaslúžil Roman Kováč, autor oboch gólov, ktorý dokonale zastúpil kanoniera Váradiho. Ružiná podala bojovný výkon, ale iba bojovnosť jednoducho na 5.ligu nestačí. Brankár hostí Kička vychytal premiérové čisté konto. Halič stiahol náskok Divína v tabuľke na 8 bodov.

Kokava nad Rimavicou - Dolná Strehová 1:1 (0:1)

Góly: 11´Valentín Herceg - 0:1, 78´Marek Varga - 1:1

Dolná Strehová vstúpila do zápasu aktívne a bola za to odmenená vedúcim gólom jej najlepšieho strelca Hercega. Postupne sa však hra vyrovnala, hostia nepridali poistku a domáci ožili. V 2.polčase sa Kokava chopila iniciatívy a nakoniec sa dočkala vyrovnania. V 78´min. sa presadil svojim 4.gólom v sezóne Varga - 1:1. Dolná Strehová nastrieľala svjmu súperovi na jeseň 11 gólov, ale tentoraz hrala príliš profesorsky a prišla o 3 cenné body.