15.kolo - Dolný Hričov prvýkrát v sezóne prehral, ale súperi stiahli jeho náskok len minimálne, Svrčinovec výhrou nad Belou oživil teoretické šance na záchranu, Gajdošík zo Staškova sa 12.gólom v sezóne osamostatnil na 2.mieste v streleckej tabuľke

14.06.2011 14:58

15.kolo

Dolný Hričov - Čadca B 2:4 (1:3)

Góly: 13´Martin Rakučák - 1:0, 32´Branislav Černecký - 1:1, 40´Jozef Zemaník - 1:2, 42´Andrej Tremboš - 1:3, 58´Miroslav Gašper - 2:3, 70´Patrik Vajda - 2:4

Šláger kola, v ktorom nastúpil líder súťaže proti štvrtej rezerve Čadce priniesol ofenzívny futbal a 6 gólov. Domáci doteraz v súťaži neokúsili trpkosť prehry, ale táto séria v 15.kole skončila. Pritom začiatok zápasu patril Hričovu. Úvodný nápor pretavil vo vedúci gól Rakučák v 13´min. - 1:0. Hostia sa postupne otriasli a začali produkovať pekný kombinačný futbal. Po polhodine zrovnali skóre zásluhou Černeckého - 1:1 a záver 1.polčasu úplne ovládli. V 40´min. šokoval otrasených domácich vedúcim gólom Zemaník - 1:2 a o 2 minúty pridal ďalší gól Tremboš. Hričov bol rád, že nápor hostí zastavil polčasový hvizd. Po prestávke domáci zmobilizovali všetky sily v snahe odvrátiť prvú prehru v súťaži a vyzeralo to, že by sa im to aj mohlo podariť. Z tlaku vyťažili v 58´min. kontaktný gól Gašpera - 2:3. Lenže v čase vrcholiaceho tlaku domácich, unikli hostia a Vajda v 70´min. získal pre Čadcu B opäť dvojgólový náskok. Tento zásah domácich položil a už nedokázali nájsť recept na obranu hostí. Pripísali si prvú prehru a ich náskok na čele sa znížil na 3 body. Čadca B sa výhrou priblížila k Hričovu na 4 body a zaradila sa medzi tímy, ktoré budú bojovať o titul.

Turzovka - Rosina 1:1 (0:1)

Góly: 39´Dušan Zemiak - 0:1, 88´Filip Letavay - 1:1

Turzovka nevyužila veľkú možnosť priblížiť sa lídrovi na 1 bod a mala čo robiť, aby vôbec odvrátila prehru proti vo veľkej pohode hrajúcej Rosine, ktorá natiahla sériu zápasov bez prehry na 5 a v tabuľke už poskočila na 9.miesto. Turzovka po prehre v Staškove nedokázala nájsť správny rytmus ani tentoraz a Rosina bola v 1.polčase lepším tímom. V 39´min. išla do zaslúženého vedenia, ktoré jej zabezpečil Zemiak - 0:1. Turzovka sa po prestávke snažila o vyrovnanie, ale jej tlak bol príliš kŕčovitý. Zdalo sa, že hostia si pripíšu najcennejší skalp sezóny a vrátia Turzovke jesennú prehru - 0:2. Lenže v samom závere sa na domácich usmialo šťastie a 2 minúty pred koncom vybojoval pre Turzovku aspoň bod Letavay - 1:1. Aj napriek tejto strate 2 bodov v závere môžu byť hostia spokojní. V tabuľke stúpajú vyššie a pri súčasnej forme nie je nereálna aj prvá polovica tabuľky. Turzovka zostáva druhá a stále sa nič nemení na jej plánoch vybojovať 4.ligu.

Kotešová - Staškov 4:4 (2:1)

Góly: 8´Filip Rakučák z 11m - 1:0, 41´Miroslav Polka - 1:1, 43´Marek Magáth - 2:1, 48´Vladimír Gajdošík - 2:2, 56´Juraj Ivanovič z 11m - 2:3, 80´Michal Bubica - 3:3, 85´Michal Bubica - 4:3, 90´Matej Čambora - 4:4

Divoký zápas videli diváci v Kotešovej. Hostia veľmi rýchlo išli do oslabenia, lebo jeden z ich hráčov zahral na bránkovej čiare rukou a musel byť vylúčený. Pokutový kop premenil bezpečne Rakučák - 1:0. Staškov preskupil rady a v zostávajúcom priebehu ukázal veľkú morálnu silu. Preskupil rady a postupne sa vrátil do zápasu. Po sérii niekoľkých náznakov prišlo v 41´min. vyrovnanie. Postaral sa o to Polka - 1:1. Lenže domáci išli už o 2 minúty opäť do vedenia. Obrana Staškova neustrážila Magátha - 2:1. Po prestávke hostia pritlačili a k slovu sa dostal druhý najlepší strelec ligy Gajdošík. V 48´min. vyrovnal na - 2:2. O 8 minút už hostia viedli. Ivanovič premenil penaltu - 2:3. Umnou hrou držali oslabení hostia domácich na dištanc a zdalo sa, že by už mohli zápas dotiahnuť do víťazného konca. Ale zostupom ohrození domáci dokázali zdvihnúť hlavu. 10 minút pred koncom vyrovnal Bubica a ten istý hráč dostal Kotešovú o ďalších 5 minút do vedenia - 4:3. Hostia nevzdali zbrane a zaslúžený bod zariadil v poslednej minúte Čambora - 4:4. Staškov si ziskom bodu udržal 3.miesto a na lídra stráca už len 4 body.

Podvysoká - Čierne pri Čadci 3:2 (3:1)

Góly: 1´František Cyprich - 0:1, 15´Michal Krnáč - 1:1, 22´Jakub Gulčík - 2:1, 37´Jakub Gulčík - 3:1, 77´Miroslav Mihalda - 3:2

Zápas tímov zo stredu tabuľky priniesol pekný futbal, v ktorom domáci sériou troch gólov v rade v 1.polčase rozhodli o svojej výhre. Hostia bleskovo viedli po góle Cypricha, ale domáci už spomínanými 3 gólmi obrátili priebeh. Mihalda síce štvrťhodinu pred koncom znížil na - 3:2, ale vyrovnať sa už nováčikovi nepodarilo. Podvysoká si výhrou upevnila lepší stred tabuľky a vzdialila sa zostupovému pásmu už na 6 bodov.

Zborov nad Bystricou - Radoľa 1:3 (1:2)

Góly: 12´Martin Kuljovský - 1:0, 21´Kristián Kováč - 1:1, 32´Mário Vnuk - 1:2, 85´Erik Kováč z 11m - 1:3

To čo Radoľa stratila v predošlom kole so Strečnom, získala teraz v Zborove. Pred týždňom doma viedla, aby nakoniec prehrala. Tentoraz prehrávala po góle Kuljovského, ale sériou 3 gólov zápas obrátila. Výhra sa bude hosťom náramne hodiť, lebo každý bodík bude v boji o zotrvanie v súťaži dôležitý.

Strečno - Skalité 3:0 (2:0)

Góly: 14´Jakub Ďuriš - 1:0, 31´Roman Hanuljak - 2:0, 53´Dominik Ilovský - 3:0, čisté konto udržal Matej Bukovinský, v 64´min. nepremenil domáci hráč Roman Hanuljak za stavu - 3:0 pokutový kop

Strečno s prehľadom potvrdilo výhru z Radole a predposlednému tímu súťaže nedalo žiadnu šancu. Na jar získali domáci ako jediný tím spolčne s Čadcou B 6 bodov, čo svedčí o ich dobrej forme. Upokojil ich rýchly gól kanoniera Ďuriša, na ktorý nadviazal na začiatku druhej polhodiny zápasu Hanuljak. Po prestávke domáci využili z množstva šancí už len jeden gól Ilovským, ale s výkonom a ziskom ďalších 3 bodov musia byť spokojní. V tabuľke sa už dostali na 6.miesto a atakujú 5.miesto Čierneho pri Čadci. Naopak situácia Skalitého začína byť kritická.

Svrčinovec - Belá 4:1 (0:0)

Góly: 49´Tomáš Dej - 1:0, 56´Marek Kubík - 1:1, 62´Jozef Čepec - 2:1, 83´Martin Franek - 3:1, 84´Martin Cyprich - 4:1

Svrčinovec bojoval v zápase o všetko a nakoniec ťažkú úlohu zvládol. Naposledy vyhral v 2.kole na pôde Belej - 2:1. Aj v jarnej odvete zdolal tohto súpera a oživil svoje šance na záchranu. Dôležitý bol prvý gól Deja tesne po prestávke, na ktorý síce hostia odpovedali Kubíkom, ale záverečná polhodina už patrila jednoznačne domácim. Čepec ich dostal opäť do vedenia, ktoré v závere poistili dvoma gólmi Franek s Cyprichom. Belá si prehrou skomplikovala situáciu, lebo klesla na 11.miesto a za sebou má len o 2 body Kotešovú.