15.kolo - Sučany ,,vybuchli" v Liskovej, ale stále bezpečne vedú, Vrútky sa rekordnou výhrou dostali na 2.miesto, Klačan z Vrútok sa 4 gólmi dostal do čela streleckej tabuľky

23.06.2011 00:27

15.kolo

Oravské Veselé - Likavka 5:0 (2:0) - dohrávka zo 14.6.2011

Góly: 16´Matúš Romaňák - 1:0, 29´Matúš Romaňák - 2:0, 52´Michal Stašák - 3:0, 62´Matúš Mydlár - 4:0, 84´Ondrej Kumor z 11m - 5:0, čisté konto udržal Michal Kocúr

Domáci sa v závere sezóny dostali do výbornej formy a v dohrávke 15.kola nedali šancu Likavke. Už v 1.polčase položil základ vysokému víťazstvu dvoma gólmi Romaňák. Hostia po prestávke nič nevymysleli a inkasovali ďalšie 3 góly. Postupne sa presadili Stašák, Mydlár a z penalty Kumor. Domáci si týmto výkonom pripomenuli minuloročnú sezónu, v ktorej skončili na 4.mieste a vyzerá to, že by pre nich mohla byť ďalšia sezóna úspešnejšia ako tohtoročná.

Lisková - Sučany 5:1 (2:0)

Góly: 16´Michal Macík - 1:0, 32´Michal Forgáč - 2:0, 52´Radoslav Hančík - 3:0, 56´Ján Majerčík - 3:1, 61´Jozef Marton - 4:1, 86´Matúš Daňo - 5:1

Lisková potvrdila výbornú formu na úvod jarnej časti aj proti lídrovi, ktorému pripravila najvyššiu prehru v súťaži. Od začiatku domáci zatlačili Sučany na ich polovicu a vždy pevná obrana hostí, tentoraz nestála na pevných nohách. Úvodný gól Macíka v 16´min. bol logickým vyústením tlaku domácich. Po druhom góle Forgáča v 32´min. bolo jasné, že Sučany to veru nebudú mať tentoraz jednoduché. V úvode 2.polčasu sa snažili zdramatizovať priebeh, ale po chybe inkasovali tretíkrát v 52´min. od Hančíka - 3:0. O malú chvíľu predsa len znížil Majerčík - 3:1, ale na rozbehnutých domácich to nestačilo. Po hodine hry definitívne rozhodol gólom na - 4:1 Marton. Najvyššiu prehru Sučian v doterajšom priebehu a vôbec iba druhú v súťaži zavŕšil 4 minúty pred koncom zápasu kanonier domácich Daňo - 5:1. Lídrovi zápas absolútne nevyšiel a je to pre hráčov Sučian dobré varovanie do ďalších kôl. Táto facka prišla v pravý čas, lebo hostia majú ešte stále 7 bodový náskok na čele súťaže. Lisková sa touto cennou výhrou posunula na priebežné 3.miesto.

Vrútky - Sihelné 11:0 (5:0)

Góly: 4´Michal Klačan - 1:0, 8´Patrik Lejtrich - 2:0, 14´Michal Klačan - 3:0, 19´Michal Klačan - 4:0, 32´Patrik Lejtrich - 5:0, 56´Patrik Lejtrich - 6:0, 59´Patrik Lejtrich - 7:0, 73´Michal Klačan - 8:0, 76´Gabriel Sládek - 9:0, 80´Patrik Lejtrich - 10:0, 86´Michal Klačan - 11:0, čisté konto udržal Lukáš Tomka

Priamy súboj o 2.miesto a šláger 15.kola priniesol nečakaný a jednoznačný priebeh. Hosťom zo Sihelnej sa ešte teraz musí točiť hlava z kolotoča, ktorý im pripravila dvojica Lejtrich - Klačan. Obaja nasúkali bezradnému a odovzdanému súperovi po 5 gólov a z tímu, ktorý ašpiroval po jeseni na postup je po 2 kolách jarnej časti najslabší tím jari. Sihelné inkasovalo na jar už 16 gólov, čo sa im nepodarilo počas 13 zápasov jesennej časti. Nevieme čo sa v tíme deje, ale takýmto prístupom už hostia veľa vody v súťaži nezamútia. Naopak Vrútky zvládli aj druhý jarný domáci zápas na nulu a v tabuľke už poskočili na 2.miesto so stratou 7 bodov na lídra zo Sučian. Michal Klačan sa 5gólovým streleckým koncertom dostal už na 1.miesto v tabuľke strelcov zo 14 gólmi.

Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka - Rabča 3:1 (1:0)

Góly: 10´Juraj Fiderák z 11m - 1:0, 84´Daniel Čučka - 1:1, 87´Martin Ferianc z 11m - 2:1, 89´Tomáš Staroň - 3:1

6 bodový zápas tímov z chvosta tabuľky nakoniec vydreli vo svoj prospech domáci. Dosť im pomohol skorý úvodný gól Fideráka z penalty v 10´min. Hostia sa počas celého duelu snažili o vyrovnanie, pretože si uvedomovali dôležitosť tohto súboja. Lenže obrana domácich pracovala spoľahlivo, tak ako proti Oravskému Veselému v 14.kole a zdalo sa, že si pripíše rovnaké jednogólové víťazstvo. Lenže záver priniesol poriadnu zápletku. Najprv vyrovnal hosťujúci Čučka premiérovým zásahom v 84´min. na - 1:1. Remízový stav však vydržal len 3 minúty. Domáci z druhej nariadenej penalty zásluhou Ferianca zvýšili na - 2:1. Hostia vrhli všetko do útoku a v 89´min. inkasovali ešte tretí gól od Staroňa. Palúdzka si ďalšou výhrou výrazne vylepšila tabuľkové postavenie, keď preskočila Zuberec a už je na 10.mieste. Rabča je predposledná a na záchranu stráca teraz 4 body.

Liesek - Zuberec 3:0 (0:0)

Góly: 52´Patrik Kabáč - 1:0, 83´Filip Sťahulák - 2:0, 90´Filip Sťahulák - 3:0, čisté konto udržal Dávid Poláček

Liesek vyhral na jeseň v Zuberci 3:0 a rovnaký výsledok sa zrodil aj tentoraz. Domáci mali v 14.kole voľno a tak to bol pre nich premiérový zápas v jarnej časti. 1.polčas bol poznačený nervozitou a nepresnosťami na oboch stranách. Ako prvý striasol nervozitu domáci Kabáč v 52´min. a zabezpečil Lieseku vedenie - 1:0. Zuberec v zostávajúcom priebehu zápasu hrýzol a živil šancu aspoň na bod až do 83´min. Vtedy sa presadil Sťahulák a bolo - 2:0. Ten istý hráč mal aj záverečné slovo v 90´min. Liesek zvládol vstup do odvetnej časti výsledkovo veľmi dobre, ale herne je na čom pracovať. Zuberec si pripísal druhú prehru v druhom zápase a klesol na 11.miesto.

Bešeňová - Zákamenné 2:1 (0:0)

Góly: 72´Tomáš Baďo - 1:0, 86´Eduard Kakus - 1:1, 90´Tomáš Saro - 2:1

Súboj nováčikov a tabuľkových susedov priniesol vyrovnaný futbal so šťastnejším koncom pre Bešeňovú. 1.polčas bol poznačený opatrnou hrou z oboch strán, pričom ani jeden tím nechcel urobiť chybu. Po prestávke predsa len tempo hry stúplo a diváci sa mali na čo pozerať. Do vedenia išli ako prví domáci v 72´min. Baďom, ale hostia nerezignovali a v záverečnom nápore vyrovnal Kakus v 86´min. na - 1:1. Keď sa už zdalo, že si súperi body podelia, vyšla domácim v 90´min. akcia, na ktorej konci bol Saro a zabezpečil Bešeňovej plný bodový zisk.