15.kolo - Trnava potvrdila jesenný titul v Petržalke, Dukla ťahala v stredoslovenskom derby za kratší koniec, Podlavice končia jeseň vysokou prehrou s Dubnicou, Podbrezová s treťou remízou 0:0 za sebou, Urgela je najlepším strelcom jesene s 12 gólmi

11.03.2012 16:14

15.kolo - 5.11.2011

Podbrezová - Nitra 0:0

Po dvoch solídnych výkonoch s Trenčínom a v Trnave som od mužstva právom očakával potvrdenie aj v zápase s Nitrou. Bohužiaľ v poslednom jesennom vystúpení sme znova svojim výkonom sklamali. V prvom polčase sme ešte stačili bez väčších problémov odolávať tlaku Nitry a dostali sme sa aj do útočnej fázy, ale druhý polčas ma mužstvo veľmi sklamalo. Len s vypätím všetkých síl sme odolávali tlaku Nitry a aj s prispením patričnej dávky šťastia a veľmi dobrého výkonu brankára Katreniaka môžeme ďakovať aspoň za bod. Hráči Nitry nás predčili po všetkých stránkach, boli pohyblivejší, technicky lepší a čo ma mrzí najviac aj bojovnejší. Chlapci sa síce pred zápasom hecovali, ale ostalo to len v kabíne, lebo na ihrisku to vidieť nebolo. My sme si nemohli dovoliť hrať s týmto súperom otvorenú partiu, ale v predošlých zápasoch sme sa napriek defenzívnej taktike dostávali do gólových šancí, ale dnes naša ofenzíva hlavne v druhom polčase prakticky neexistovala. Nepomohli ani striedania. Otázok na zamyslenie, prečo je tomu tak, je veľmi veľa, ale odpoveď tkvie len v poctivej každodennej práci v tréningovom procese a zmene prístupu jednotlivcov k svojim povinnostiam. Chlapci si musia uvedomiť, že futbal nie je len o dvoch hodinách tréningu denne. Verím tomu, že po kvalitnej zimnej príprave uvidia aj diváci lepšie výkony z našej strany ako tomu bolo v jesennej časti. Ja im za návštevnosť na našich zápasoch ďakujem a dúfam, že nám ostanete verní aj v jarnej časti sezóny. Za celý realizačný team i hráčov im môžeme sľúbiť, že urobíme všetko preto, aby dorastenecká liga v Podbrezovej bola aj budúcu sezónu.

Góly: 2x Čermák, Kováč, Sabo, Šemrák

Žilina - Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 12´Kubena - 1:0, 24´Martinka - 2:0, 71´Revák - 3:0, 82´Šovčík - 3:1

V poslednom jesennom kole na domácom ihrisku sme podali kvalitný výkon a zaslúžene zvíťazili. Od úvodných minút stretnutia sme diktovali tempo hry, boli sme aktívny a dostali sme súpera pod tlak. Hlavne v prvých 30 min. zápasu (v ktorých sme dva krát skórovali) sme herne dominovali na ihrisku. Hráči súpera si často nevedeli poradiť s našimi dobre zohratými kombináciami, po ktorých sme ohrozovali bránku hostí. V 8. min. po strele Škriniara ešte brankár Bystrice podržal svoje družstvo, ale v 12.min. už nestačil zasiahnuť, keď sa po dobre zahratom rohovom kope Tomáša gólovo presadil Kubena 1:0. V 24.min. chybu hosťujúceho obrancu v rozohrávke nekompromisne krížnou strelou k tyči potrestal Martinka 2:0. V 43. min zahodil veľkú šancu Tomáš, ktorý sa dostal k odrazenej lopte po strele Mihálika, no netrafil odkrytú bránu. V 45. min. mali hostia šancu skorigovať, ale po nepriamom kope zo 6 metrov neprestrelili postavený múr.
Po zmene strán sme v 49.min. mohli viesť o tri góly, ale nariadený pokutový kop po faule na Ilka sám postihnutý nepremenil. O minútu na to lopta po hlavičke Kucharčíka smerujúca do brány tesne pred čiarou trafila Martinku. Ten to mohol napraviť v 60. min. kedy šiel po peknej diagonálnej prihrávke Tomáša sám na brankára, no ten jeho úmysel zneškodnil. V 67.min. sa neujala ani strela Tomáša, ktorý sa ocitol sám pred bránou. Na 3:0 zvyšoval v 71.min. Revák po nádherne zahranom priamom kope do šibenice z 22 metrov. V 79.min. zahrávali hostia pokutový kop. Po prísnom posúdení situácie Ďungela v boji o loptu rozhodca ukázal na biely bod, no hráč hostí ponúknutú šancu nevyužil. A však v 82.min sa už hostia radovali. To keď strelu jedného z ich hráčov nešťastne tečoval do našej brány Kucharčík. V samom závere kvalitného stretnutia (hlavne z našej strany) mohol prikrášliť skóre Ilko, ale jeho strela z dobrej pozície mierila len do brankára, ktorý v tomto zápase Bystricu viac krát podržal.
Na záver by som chcel chlapcov pochváliť za predvedené výkony hlavne v druhej polovici jesennej časti, kedy sme aj výsledkovo naznačili kam toto mužstvo smeruje po nie príliš vydarenom vstupe do súťaže.