15.kolo - Hriňová obrátila zápas v Divíne, Brusno sa spamätalo v Žarnovici, prekvapenie kola na Sliači, Bacúch potvrdil stúpajúcu formu v Krupine, Šalková doma s Kalinovom, Tomáš "Šegy" Šagát pridal svoj 22.gól, na dne tabuľky je husto, namočených 7 tímov

01.04.2012 19:56

15.kolo - 31.3. a 1.4.2012

Žarnovica - Brusno 1:2 (0:2)

Góly: 43´Tomáš Šagát - 0:1, 45´Dávid Marko - 0:2, 81´Tomáš Izák - 1:2

Hostia sa po domácej prehre s Jesenským veľmi rýchlo otriasli a od úvodných minút prebrali taktovku zápasu. Neustále sa tlačili dopredu, ale pozorná defenzíva Žarnovice odolávala. Prvý gól hostí padol po nakopnutej lopte Marka, ktorú tečoval najlepší strelec ligy Šagát. Lopta dostala zvláštny falš a skončila za chrbtom prekvapeného domáceho gólmana - 0:1. Druhý gól pridal aktívny Marko tesne pred prestávkou nádhernou strelou. Po zmene strán hostia kontrolovali priebeh. V 60´min. striedali hostia a na ihrisko sa po zranení vrátil Knižka, ale už o 10 minút musel opustiť hraciu plochu kvôli obnoveniu zranenia. V závere zápasu sa do zakončenia pretlačil Izák a znížil - 1:2. Lenže domácim už nezostal čas na prípadné vyrovnanie. Hostia si tak pripísali cenné 3 body a v tejto sezóne zdolali Žarnovicu po druhýkrát.

Krupina - Bacúch 0:2 (0:1)

Góly: 11´Michal Martinec - 0:1, 55´Juraj Auxt - 0:2, čisté konto udržal Dominik Čiliak

Bojovný výkon hostí rozhodol o tom, že v Krupine získali cenné 3body. Základom dôležitej výhry nováčika bola pozorná defenzíva, s ktorou si domáci nedokázali poradiť. Naopak hostia mali vpredu aktívneho Martinca a ten zabezpečil Bacúchu polčasové vedenie - 0:1. Bol to jeho jubilejný 10.gól v sezóne. Hneď v úvode 2.polčasu dostal jeden z hosťujúcich hráčov červenú kartu, ale aj napriek tomu Bacúch kontroloval priebeh a gólom Auxta poistil 3 body. Bacúch potvrdil výrazné herné zlepšenie a upevnil si 3.miesto v tabuľke. Domáci sklamali a po zisku 3 bodov v Tornali, odišli tentoraz s dlhým nosom.

Divín - Hriňová 2:3 (2:1) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 32´Vladimír Havrla - 1:0, 38´Andrej Spodniak - 1:1, 45´Pavol Karlík - 2:1, 56´Martin Chriašteľ - 2:2, 62´Jakub Chriašteľ z 11m - 2:3

Už od prvej minúty bolo jasné, že tento zápas nebude jednoduchý ani pre jedno mužstvo, hru sťažoval prudký vietor. Hostia začali kombinačne a chceli kontrolovať hru, no pri prechode do pokutového územia to už bol problém, pretože domáci začali zápas s pozornou obranou. Do vážnejšej situácie hostí sa dostal v 14´ minúte Pavol Mičuda, keď sa prekľučkoval pred pokutové územie domácich, ale jeho zakončenie len tesne minulo ľavú žrď gólmana domácich. Hostia a ich prvá vážnejšia akcia na polovici hostí po výmene lopty v strede poľa sa dostal pre pokutové územie hosti domáci hráč, kde len nastrelil svojho spoluhráča a po následnej dorážke k ľavej žrdi prekonali domáci hneď prvou strelou brankára hostí. Hriňová sa nenechala znechutit gólom a po peknej akcii dostal Andrej Spodniak loptu ako na tácke od Jakuba Chriašteľa a vyrovnal na 1:1 . Tesne pred koncom prvého polčasu si ešte domáci vypýtali priamy kop z hranice pokutového územia, ktorý domáci pretavili na gól a do šatni tak odchádzali s jednogólovým náskokom. Do druhého polčasu si hostia zaumienili streľiť gól. V 56´ minúte zahrával priamy kop Andrej Spodniak, no brankár loptu vyrazil ku Martinovi Chriašteľovi a ten vyrovnal na 2:2. V 62 minúte si zobral na kopačku loptu Pavel Mičuda vošiel do pokutového územia domácich bol faulovaný a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Jakub Chriašteľ a s prehľadom poslal brankára do druhej strany zabezpečil 3 body hosťom. V 84´ minúte to na tribúne len tak zahučalo, keď Pavel Mičuda z 35 metrov opečiatkoval brvno domácich. Divínčania mohli ešte v samom záver streliť gól, ale lopta po hlavičke domáceho hráča skončila len na brvne.

Video zo zápasu z dielne PeatBarry nájdete pod tabuľkou po 15.kole.

Jesenské - Hliník nad Hronom 3:1 (2:0) - pripravené v spolupráci s Patrikom Mališom

Góly: 25´Martin Pinter - 1:0, 34´Róbert Bohó - 2:0, 58´Martin Pinter - 3:0, 90´Patrik Mališ - 3:1

Hostia začali duel sympaticky a v prvej štvrťhodine dobre kombinovali. Lenže nič z toho nevyťažili a hneď z prvého útoku domácich inkasovali po chybe v obrane - 1:0. O 10 minút neskôr po štandardnej situácii už bolo - 2:0. Domáci hráč nakopol loptu do ohňa a domáci útočník sa dobre zorientoval. 2.polčas mali prevahu hostia, ale po spornom momente inkasovali tretí gól, ktorý rozhodol. Domáci tím vracal hosťom loptu v rámci fair-play, ale spoza obrancu Hliníka vybehol na ihrisko zranený domáci hráč, ktorý loptu vypichol a skóroval. V takomto prípade rozhodca nemal vpúšťať na ihrisko domáceho hráča. V závere vsietil čestný gól hostí peknou strelou Mališ, keď obstrelil brankára.

Sliač - Hodruša Hámre 0:1 (0:1)

Góly: 31´Tomáš Tóth - 0:1, čisté konto udržal Peter Danko

Šalková - Kalinovo 4:0 (0:0)

Góly: 46´Šimon Bútora - 1:0, 53´Patrik Rýs - 2:0, 73´Miroslav Janovec - 3:0, 76´Peter Dobrota z 11m - 4:0, čisté konto udržal Matej Janek

Po bezgólovom polčase domáci tím zabral a 4 gólmi zlomil odpor snaživého súpera. Išlo o 6 bodový zápas, ktorý ovládli domáci a v tabuľke poskočili na 8.miesto. Zaknihovali výborný štart do jari, keďže doma zvládli oboch priamych konkurentov v boji o záchranu a nastrielali 7 gólov. Pravá sila Šalkovej sa ukáže v súboji na ihrisku Tornali.

Banská Štiavnica - Tornaľa 1:1 (1:0) - pripravené v spolupráci s Dávidom Szabóom

Góly: 2´Dávid Szabó - 1:0, 70´Juraj Giertl - 1:1

Úvod patril domácim, ktorí už v 2´min. otvorili skóre hlavičkou Szabóa po štandardnej situácii - 1:0. Potom mali domáci ešte zopár šancí. Najväčšia prišla v 30´ min., keď Potančok vysunul Szabóa, ktorý nahral pre prázdnu bránu Duchovi, ale ten na loptu nedočiahol. Po prestávke zabezpečil deľbu bodov v 70´min. Giertl, keď sa presadil po rohovom kope a odrazenej lopte na päťke - 1:1.