15.kolo - Námestovo potvrdilo pozíciu lídra, Nová Baňa uspela v derby, iba Kysucké Nové Mesto uspelo z domácich tímov, na vedúce duo strelcov sa dotiahol Jagnešák

03.11.2010 17:45

Predohrávané 15.kolo

Kremnička - Čadca 0:2 (0:0)

Góly: 82´Miroslav Blahovec - 0:1, 89´Marek Gavlák - 0:2, čisté konto udržal Miroslav Matlák

Kremnička podala konečne bojovný výkon a nechýbalo veľa, aby sa radovala z prvého bodu v 3.lige. Čadca hrala príliš profesorsky akoby bez záujmu a zápas bol dlho vyrovnaný. Až v záverečnej desaťminútovke rozhodli skúsenejší hostia 2 gólmi o vítazstve. Čadca výhrou poskočila na 7.miesto, Kremnička je bez bodu posledná.

Bánová - Námestovo 2:5 (2:2)

Góly: 10´Rastislav Jagnešák z 11m - 0:1, 27´Martin Hikaník z 11m - 1:1, 28´Peter Jasenovský - 2:1, 36´Tomáš Zboroň - 2:2, 59´Adam Kramarčík - 2:3, 66´Michal Čiernik - 2:4, 90´Adam Kramarčík - 2:5

Námestovo potvrdilo v Bánovej dobrú formu a vedúce postavenie v tabuľke. Po úvodnom góle najlepšieho strelca hostí Jagnešáka, síce domáci odpovedali dvoma zlepenými gólmi, ale Zboroň do prestávky vyrovnal a hrdinom duelu sa stal Kramrčík, autor dvoch gólov po prestávke. Námestovo si za predvedenú hru 3 body zaslúžilo.

Fiľakovo - Bytča 1:4 (1:0)

Góly: 10´Tomáš Brusznyai - 1:0, 63´Peter Šebeňa - 1:1, 71´Patrik Skotnický - 1:2, 81´Filip Čička - 1:3, 88´Martin Galo - 1:4

Fiľakovo podalo 60 minút veľmi dobrý výkon, ale záverečná polhodina patrila jednoznačne hosťom, ktorí 4 gólmi obrátili priebeh duelu na svoju stranu a poskočili v tabuľke do pokojnejšieho stredu. Naopak domáci zostávajú aj naďalej s 3 bodmi na predposlednom mieste. Najlepší strelec súťaže hosťujúci Kendy tentoraz vyšiel strelecky naprázdno.

Žiar nad Hronom - Nová Baňa 1:2 (0:0)

Góly: 64´Michal Kocian - 0:1, 74´Filip Gábor z 11m - 1:1, 90´Michal Marek - 1:2

V regionálnom derby tabuľkových susedov to dlho vyzeralo na remízu. Hostia sa ujali vedenia ich najlepším strelcom Kocianom, ale Gábor z penalty vyrovnal. Keď sa už zdalo, že si tímy rozdelia po bode, rozhodol derby stretnutie Michal Marek v 90´min. Nová Baňa sa výhrou dostala v tabuľke práve pred Žiar.

Tvrdošín - Zvolen 1:4 (0:1)

Góly: 22´Matej Babic - 0:1, 58´Peter Koska - 0:2, 73´Peter Koska - 0:3, 74´Matej Babic - 0:4, 79´Matúš Dedinský - 1:4

Tvrdošín prežíva po výbornom štarte do 3.ligy slabšie obdobie a aj proti Zvolenu sa prejavili menšie skúsenosti nováčika. Zvolen trestal každé zaváhanie domácich a po dvoch zásahoch Babica a Kosku to vyzeralo na poriadny debakel. Zmierniť prehru sa podarilo Tvrdošínu až v závere. Zvoeln si výhrou udržal kontakt s čelom tabuľky.

Kysucké Nové Mesto - Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)

Góly: 89´Martin Kopas - 1:0, čisté konto vychytal Patrik Chmeliar

Dôležitú výhru zaznamenalo K:N.Mesto proti druhému tímu tabuľky. Hrdinom duelu sa stal Kopas, ktorý gólom v predposlednej minúte rozhodol vyrovnaný duel. Výborný výkon podal aj brankár domácich Chmeliar. K.N.Mesto si výhrou zvýšilo náskok nad tímami z dna tabuľky. Hostia sa naopak prepadli z 2.miesta na 4.miesto.

MFK Banská Bystrica - Lučenec 1:2 (0:1)

Góly: 13´Patrik Solivajs vlastný - 0:1, 83´Tomáš Dóša - 0:2, 89´Andrej Turančík - 1:2

Lučenec sa po zlom štarte šplhá na čelo súťaže. Po zvládnutom zápase v Banskej Bystrici sa už prepracoval na 2.miesto. Dosť im ktomu pomohol nešťastným vlastným gólom Solivajs. Poistku pridal Dóša. Kontaktný gól Turančíka prišiel príliš neskoro.

Dolný Kubín - Badín 1:2 (0:1)

Góly: 37´Róbert Kútik - 0:1, 47´Róbert Kútik - 0:2, 61´Michal Trabalík - 1:2

Aj Badín sa po slabšom štarte postupne dvíha, čo potvrdila aj v Dolnom Kubíne, ktorý nezvikne doma púšťať body. Hrdinom zápasu bol dvojgólový strelec Kútik a aj keď domáci Trabalík znížil naviac sa už domáci nezmohli. Pozícia Badína v tabuľke je také, že v prípade víťazných dohrávok sa môže dostať na čelo ligy bod pred Námestovo.