16.kolo - Tatran potvrdil výbronú formu aj v Haliči, Tisovec sa otriasol z minulotýždňového debakla a zdolal Hnúšťu, Poltár zachránil bod v Cinobani v 89´min., Vidiná je po výhre definitívne v hre o záchranu, v Kokave 7gólová prestrelka

09.04.2012 20:48

16.kolo - 7. a 8.4.2012

Hajnačka - Revúca 1:1 (1:1)

Góly: 34´Jozef Koszorú - 1:0, 37´Filip Faško - 1:1

Halič - Tatran Čierny Balog 0:3 (0:1)

Góly: 25´Peter Švantner - 0:1, 52´Martin Kováčik - 0:2, 67´Martin Kováčik - 0:3, čisté konto udržal Michal Bambura

Domáci začali hrať veľmi intenzívne. Hostia spočiatku mali čo robiť, aby si udržali svoju taktiku hry, ale nedovolili súperovi aj napriek jeho dravosti ani vystreliť. Prvý polčas statočne domáci bojovali, ale druhý polčas už kondične neboli dostatočným súperom pre hostí a keby bolo lepšie ihrisko určite by bolo padlo viac gólov do haličskej bránky. Tatran si udržal svoje postavenie, potvrdil výbornú formu a strelil pekné 3 góly. Naďalej si tak drží 3 bodový náskok pred Tisovcom. Bambura, gólman Tatrana, na jar ešte neinkasoval a je to jeho 9.nula v sezóne.

Tisovec - Hnúšťa 3:1 (1:1)

Góly: 3´Dominik Kuchta - 1:0, 24´Miroslav Jakubec - 1:1, 75´Marián Oravec - 2:1, 88´Marián Oravec - 3:1

Cinobaňa - Poltár 1:1 (1:0) - pripravené v spolupráci s Martinom Holasom

Góly: 25´Dávid Horvát - 1:0, 90´Oliver Sabó - 1:1

Poltársky sen o postupe do 4.ligy diel 16. Cinobaňa-POLTÁR : Situácia pred zápasom bola jasná. Hostia potrebovali v tomto zápase získať plný bodový zisk. Už v úvode mohol poslať Poltár do vedenia Bara no vo vyloženej šanci loptu napálil len do nôh brankára Cinobane. Domáci hrali trpezlivú hru a tá slávila úspech, keď sa po chybe obrany hostí dostala Cinobaňa do vedenia 1:0. V druhom polčase Poltár ...búšil do domácej obrany no tá odolávala a hrozila raketovými brejkmi. Pri jednom takom poltársky obranca Valentíny skopol útočiaceho hráča bol vylúčený a Poltár dohrával s 10 hráčmi. Až v 89 minúte po urputnom tlaku hostí sa podarilo vyrovovnať, keď loptu za Levčíkov chrbát poslal poltársky zabijak v šestnástke Oliver Sabó -1:1. Poltár mohol v tomto zápase vyhrať no v nadstavenom čase Kelement z priameho kopu poslal loptu vysoko nad bránu. Touto remízou si Poltár veľmi sťažil cestu za postupom. Mužstvo Cinobane si za predvedený výkon zaslúži obrovskú pochvalu. Poltár: Obročník-Mizera, Valentíny, Kojnok, Findra-Kubuš, Slavkovský, Kelement, Holas-Bara, Sabó (Kubaliak, Berky, Oláh, Kanáloš, Randis)

Klenovec - Tomášovce 1:2 (1:1)

Góly: 35´Miroslav Siviček - 0:1, 38´Tomáš Paššák - 1:1, 62´Maroš Matuška - 1:2

Vidiná - Dolná Strehová 2:1 (1:1)

Góly: 8´Matej Václavík - 1:0, 37´Marián Nagy - 1:1, 55´Matej Václavík - 2:1

Kokava nad Rimavicou - Nenince 4:3 (3:0)

Góly: 1´Dominik Kamas - 1:0, 15´Denis Sendrei - 2:0, 29´Denis Sendrei - 3:0, 52´Patrik Gorog - 3:1, 65´Jaroslav Obročník - 4:1, 69´Patrik Gorog - 4:2, 81´Dávid Očovský - 4:3