16.kolo - Konečne sa začala súťaž aj v 5.lige A, Belá prestrieľala v šlágri kola Strečno a poskočila na 2.miesto bod za Radoľu, Teplička nadelila Rakovej 11 gólov, Majerčík ich dal 5, Dolný Hričov vsietil v Zborove 7 gólov, Kramara dal hattrick

10.04.2012 21:11

16.kolo - 7. a 8.4.2012

Belá - Strečno 4:3 (4:2)

Góly: 1´Maroš Macho - 1:0, 6´Filip Šmehyl z 11m - 2:0, 11´Jozef Židek - 2:1, 15´Richard Šugár - 3:1, 37´Milan Gažo - 4:1, 44´Tomáš Smetana - 4:2, 85´Jakub Ďuriš - 4:3

Lepšie začali v súboji tabuľkových susedov domáci a už v prvej minúte dokázali streliť úvodný gól Machom - 1:0. V 6´min. pridal druhý domáci gól z penalty Šmehyl a vyzeralo to na jasnú záležitosť domácich. Lenže Strečno sa veľmi rýchlo otriaslo a onedlho vsietilo kontaktný gól - 2:1. Domácim vrátil dvojgólové vedenie veľmi rýchlo Šugár. Pokojnejšiu prestávku zabezpečil domácim štvrtým gólom Gažo - 4:1. Hostia minútu pred prestávkou znížili Smetanom. 2.polčas patril hosťom. Prebrali taktovku zápasu a podarilo sa im skorigovať na - 4:3 Ďurišom. Záverečná 5minútovka priniesla drámu, ale domáci s vypätím všetkých síl náskok ubránili a pripísali si veľmi cenné 3 body.

Zborov nad Bystricou - Dolný Hričov 1:7 (0:2)

Góly: 11´Maroš Kramara - 0:1, 26´Martin Kabašta - 0:2, 70´Vladimír Frančiak - 1:2, 71´Martin Rakučák - 1:3, 79´Martin Kabašta - 1:4, 80´Maroš Kramara - 1:5, 87´Maroš Kramara - 1:6, 88´Miroslav Gašper - 1:7

Dolný Hričov pricestoval do Zborova s chuťou zvíťaziť, čo dokazoval aj hrou na ihrisku. Hral sa kombinačný futbal Dolný Hričov otvoril skóre, keď Kramara z 30m vymietol šibenicu domácej brány. O druhý gól sa postaral Kabašta, keď po priťuknutí Tureka trafil roh bránky. V druhom polčase mali opäť navrch hostia. Aj keď domácim sa podarilo znížiť na 1:2. Hostia však nenechali nič na náhodu a po centri Gašpera z polovice ihriska zvýšil hlavou Rakučák. Domáci úplne odpadli a už to bola viac menej hra jedného mužstva. Štvrtý gól pridal Kabašta, keď z rohu zatočil loptu priamo do brány. Potom prišli chvíle Kramaru, keď najprv umiestnenou strelou zvýšil na 1:5 a potom z voleja upravil na 1:6. Bodku za zápasom dal Gašper krásnou strelou z 35 metrov vymietol horný roh brány. Domáci sa už prakticky k ničomu nedostali a Dolný Hričov si zaslúžene odvážal domov potrebné 3 body.

Turzovka - Stará Bystrica 1:0 (0:0)

Góly: 75´Marcel Mariňák - 1:0, čisté konto udržal Marek Striček

Teplička nad Váhom - Raková 11:0 (4:0)

Góly: 10´Roman Majerčík - 1:0, 22´Adam Kupčík - 2:0, 39´Roman Majerčík - 3:0, 42´Ján Smolka - 4:0, 55´Ján Smolka z 11m - 5:0, 63´Mário Adamus - 6:0, 71´Roman Majerčík - 7:0, 72´Roman Majerčík - 8:0, 81´Adam Kozánek - 9:0, 83´Roman Majerčík - 10:0, 85´Adam Kozánek - 11:0, čisté konto udržal Tomáš Sovič

Čierne pri Čadci - Terchová 2:1 (1:1) - dohrávka z 25.5.2012, pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 29´Tomáš Válek - 1:0, 39´Martin Baláž - 1:1, 77´Juraj Cyprich - 2:1

Na dohrávku 16. kola dorazila Terchová v oklieštenej zostave na pôdu favorita - Čierne. Prekvapivo však prvú vážnejšiu šancu mali hostia, keď po peknom centri sa sám pred prázdnou bránou ocitol Romančík, no trafil iba tyč. Hostia za chybu pykali, peknú prihrávku do behu domáci hráč Válek na prvýkrát ešte nezúžitkoval, ale z dorážky už dostal loptu do siete - 1:0. Terchovej sa však hneď podarilo odpovedať. Priamy kop vybojoval Konštiak, štandardku zahral Baláž, a pekným gólom vyrovnal - 1:1.
Druhý polčas bol ešte viac nervózny ako prvý, čo vyústilo do červenej karty. Údajne lakťom trafil Konštiak obrancu do tváre a musel ísť predčasne pod sprchy. To nabudilo domácich do tlaku, ktorý trval 20 minút, až kým sa nevlúdila chybička, obrana hostí prepadla a inkasovali od Cypricha - 2:1. Terchová sa už žiaľ na nič nezmohla, síce ešte mala v závere roh a následný vzruch, ale nebolo to nič platné, a tak domáci vo vyrovnanom zápase vybojovali tri body, Terchová opäť vyšla vonku bodovo naprázdno.