16.kolo - Lisková prestrieľala Turany a zvýšila náskok na čele už na 10 bodov, Šípka vsietil hattrick a dostal sa na čelo strelcov s 19 gólmi, súboj o 2.miesto mimoriadne vyrovnaný, Likavka s dôležitou výhrou nad Bešeňovou

10.04.2012 23:13

16.kolo - 7. a 8.4.2012

Turany - Lisková 3:5 (0:5)

Góly: 11´Richard Šípka - 0:1, 13´Richard Šípka - 0:2, 37´Michal Forgáč - 0:3, 39´Richard Šípka - 0:4, 40´Ondrej Budiak - 0:5, 66´Libor Majerík - 1:5, 75´Libor Majerík - 2:5, 90´Róbert Piader - 3:5

Oravské Veselé - Rabča 3:2 (3:1) - dohrávka zo 4.5.2012

Góly: 4´Ivan Ganobčík z 11m - 1:0, 28´Ľudovít Vonšák - 2:0, 30´Július Tomašák - 3:0, 36´Milan Bajčičák - 3:1, 49´Adam Ganobjak - 3:2

Likavka - Bešeňová 3:1 (2:0)

Góly: 20´Peter Sališ - 1:0, 30´Peter Sališ - 2:0, 53´Peter Sališ - 3:0, 89´Lukáš Teličák - 3:1

Zuberec - Liesek 4:2 (3:0) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 29´Mário Romaňák - 1:0, 32´Dávid Šroba - 2:0, 36´Andrej Rajčáni (vlastný gól) - 3:0, 47´Jozef Florek - 3:1, 48´Jozef Florek - 3:2, 50´Jakub Florek (vlastný gól) - 4:2

ZUBEREC: Motyčák, Šenkár, Harmata, Šuriňák (90.D.Šroba), R.Šroba, Bažík (63.Gibas), Ťapaják, Romaňák (c), M.Šiška, D.Šroba, J.Šiška (90.Škerda)
LIESEK: M.Vavrek, Ja.Florek, Rajčáni, Varga, V.Vavrek, Vrabec, Macák (46.Gorek), Koleják (c), Jo.Florek, Šikyňa (54.Paľa), Tomčík

ŽLTÉ KARTY: 41.Ťapaják (Zuberec), 60.R.Šroba (Zuberec), 61.R.Šroba (Zuberec), 78.Ja.Florek (Liesek), 80.V.Vavrek (Liesek)

Až v 16.kole odohrali obidve oravské družstvá svoj prvý jarný duel. Liesek nastupoval po odhlasení Sihelného ako posledný tím tabuľky, Zuberec bol na tom lepšie, no tiež body potreboval a hlavne doma. A lepšie do zápasu vstúpili domáci, prvý polčas patril jednoznačne im, no prvý gól padol až v 29.minúte, keď domáci rozohrali rýchlo priamy kop, lopta sa dostala do šestnástky na voľného Romaňáka a ten nedal Vavrekovi v bráne Lieseku šancu. Hosťami gól otriasol a v 32.minúte už prehrávali o dva góly. Na hranici postavenia mimo hry loptu prebral Dávid Šroba a s prehľadom k žrdi prekonal hosťujúceho gólmana - 2:0. Podarenú desaťminútovku domácich uzavreli hostia dokonca sami, keď po rohovom kope Šišku vyrazil hosťujúci golmán loptu len do Rajčániho a od neho sa lopta odrazila za čiaru. Zuberec tak išiel do šatne s pohodlným trojgólovým náskokom. Do druhého polčasu však vstúpili hostia úplne vymenení a už v 47.minúte sa im podarilo znížiť, keď si Jozef Florek zabehol za obranu a obstrelil domáceho golmána. Už o minútu bol rozdiel len jednogólový, keď Jozef Florek zopakoval svoju akciu a rovnakým spôsobom strelil kontaktný gól. Na smolu hostí si, ale v 50.minúte strelili druhý vlastný gól, keď Šiška z pravej strany centroval, brankár Vavrek sa nedohodol s Jakubom Florekom a ten si loptu zrazil do vlastnej brány - 4:2. Po tomto momente sa hra ukľudnila, za zmienku stojí ešte vylúčenie domáceho Romana Šrobu po dvoch žltých kartách. Hostia samozrejme v závere pritlačili vypracovali si aj šance, no žiadny gól už nepadol a tak si Zuberec pripisuje 3 body.

Trstená - Biely Potok 0:2 (0:0)

Góly: 60´Andrej Prídavok - 0:1, 74´Jozef Bradiak - 0:2, v 85´min. nepremenil domáci hráč Juraj Meško za stavu - 0:2 pokutový kop, čisté konto udržal Adam Rechtorík

Zákamenné - Vrútky 2:1 (1:1)

Góly: 16´Gabriel Sládek - 0:1, 20´Jaroslav Belicaj - 1:1, 51´Miroslav Florek - 2:1