16.kolo - Divín si poradil hladko s Revúcou, Halič vahral aj tretí jarný zápas na ihriskách súperov, prebúdza sa Veľký Blh, ale či nie je neskoro, Váradi z Haliča ďalším gólom zvýšil svoj náskok na čele strelcov

15.05.2011 23:50

16.kolo

Poltár - Tisovec 4:0 (2:0)

Góly: 37´Marek Kanáloš z 11m - 1:0, 39´Tomáš Kaločay - 2:0, 68´Tomáš Sabacký - 3:0, 81´Tomáš Sabacký - 4:0, čisté konto udržal Igor Melicher

Poltár konečne zabral v jarnej časti naplno a odniesol si to Tisovec oslabený o svojho najlepšieho strelca Jakuba Matulu. Vyrovnaný priebeh mala iba prvá polhodina duelu. Potom prebrali opraty zápasu domáci. Pomohol im prvý gól Kanáloša z penalty v 37´min. O malú chvíľu pridal druhý gól najlepší strelec 2.ligy starší žiaci - juh Tomáš Kaločay a prakticky rozhodol o zápase. Po prestávke sa ešte dvakrát presadil Sabacký a zavŕšil jasný triumf domácich. Tisovec v tejto sezóne nedokázala Poltáru vsietiť ani jeden gól a po domácej jesennej prehre 0:2, vyšiel strelecky naprázdno aj tentoraz.

Ružiná - Kokava nad Rimavicou 1:3 (0:3)

Góly: 18´Marek Varga - 0:1, 30´Boris Horváth - 0:2, 34´Patrik Bartoš - 0:3, 47´Štefan Hronec z 11m - 1:3

Ružiná mala azda poslednú šancu zabojovať ešte o 5.ligu aj pre budúci ročník, ale Kokava jej vôbec nič nedovolila a zo zápasu urobila rýchly proces. Po góloch Vargu, Horvátha a Bartoša bolo už v 34´min. po zápase. Domáci kapitán Hronec síce skorigoval hneď po prestávke skóre duelu svojim 9.gólom v ročníku, ale na viac sa už Ružiná nezmohla. Pre Kokavu sú 3 body nesmierne cenné. Vďaka nim môže pokojne dýchať a bez väčších problémov dohrávať súťaž.

Veľký Blh - Ipeľ Balog nad Ipľom 1:0 (1:0)

Góly: 39´Kristián Nandráži - 1:0, čisté konto udržal Richard Cibuľa

Tretí tím tabuľky nečakane zakopol proti tretiemu tímu z chvosta tabuľky. Veľký Blh hrá doma oveľa lepšie ako na ihriskách súperov. Dokáže pozorne brániť, kúskovať hru a vyrážať do nebezpečných brejkov. Jeden taký mu vyšiel v 39´min. a zásluhou Nandrážiho išiel do vedenia, ktoré už aj napriek veľkej snahe hostí dokázal niekedy aj so šťastím udržať. Napriek tomu je šanca domácich na záchranu veľmi slabá, stále strácajú 8 bodov.

Sklabiná - Čierny Balog 6:0 (2:0)

Góly: 20´Marek Drieňovský - 1:0, 44´Frederik Matikovský - 2:0, 55´Frederik Matikovský - 3:0, 68´Marek Drieňovský z 11m - 4:0, 75´Tomáš Gyorgy - 5:0, 81´Jakub Janšto - 6:0, čisté konto udržal Vladimír Rusnák

Sklabiná odohrala jeden z najlepších zápasov v sezóne, naopak hostia prepadli na celej čiare. Domáci sa pustili do súpera s veľkou chuťou a polčasový stav - 2:0 po góloch Drieňovského a Matikovského bol ešte pre hostí lichotivý. Po prestávke pridala Sklabiná ďalšie 4 góly a s prehľadom doviedla zápas do víťazného konca. Balogu zápas vôbec nevyšiel, zlyhal na celej čiare a musí veľmi rýchlo zabudnúť na tento zápas.

Klenovec - Halič 0:3 (0:0)

Góly: 46´Roman Kováč - 0:1, 48´Ján Borovec - 0:2, 64´Arpád Váradi - 0:3, čisté konto udržal Alexander Kička

Halič je na jar 100%. Vyhral všetky 3 zápasy na ihriskách súperov a stále drží v napätí najmä hráčov Divína. O jasnej výhre v Klenovci rozhodli hostia tesne po prestávke, keď vsietili 2 zlepené góly Kováčom a Borovcom. Presadil sa aj najlepší strelec ligy Váradi, ktorý 22.gólom v sezóne spečatil výhru hostí. Klenovec už bude pravdepodobne iba dohrávať 5.ligu, lebo šanca na záchranu sa po tejto prehre opäť zmenšila.

Divín - Revúca 3:0 (2:0)

Góly: 12´Mário Sekereš - 1:0, 40´Vladimír Havrla - 2:0, 57´Vladimír Havrla - 3:0, čisté konto udržal Radoslav Fiľo

Divín odpovedal na jasnú výhru Haliča rovnakou mincou. Proti na jar trápiacej sa Revúcej vyhral taktiež rozdielom triedy. Favorita upokojil rýchly gól kapitána Sekereša, na ktorý hostia nedokázali nájsť recept. Zlomový bol druhý gól Havrlu tesne pred prestávkou. V 2.polčase začali domáci opäť aktívne a po ďalšom góle Havrlu sa zápas už iba dohrával. Divín si výhrou udržal pohodlný 8 bodový náskok na čele, naopak Revúca sa v tabuľke prepadáva, lebo prehrala všetky 3 jarné kolá.

Dolná Strehová - Hnúšťa 2:2 (1:1)

Góly: 7´Eduard Dobrocký - 1:0, 41´Július Legén - 1:1, 69´Ivan Žemlička - 1:2, 80´Marek Klátik - 2:2

Dolná Strehová pokračovala v profesorskom výkone z minulého kola na pôde Kokavy a opäť prišla o dôležité body. Úvod zápasu pritom patril domácim. Začali aktívne a zásluhou Dobrockého sa aj ujali vedenia. Lenže opäť sa uspokojili, prestali behať a tesne pred prestávkou ich za pasivitu potrestal Legén - 1:1. V 2.polčase pokračoval mdlý výkon domácich a hosťujúci Žemlička dokonca dostal Hnúšťu v 69´min. do vedenia. V 80´min. zachránil aspoň bod pre domácich Klátik. Pre Hnúšťu je bod z Dolnej Strehovej veľmi cenný.