16.kolo - Zimnikoval vsietil Košiciam hattrick za 12 minút a zabezpečil Podlaviciam dôležité 3 body, Dukla uhrala v Senici bod, Ruža bezgólov v Nitre, v Žiline nehrali, Podbrezová uspela v Petržalke, 3 góly Lobotku z Trenčína rozhodli v Bardejove

12.03.2012 12:22

16.kolo - 10.3.2011

Petržalka - Podbrezová 0:2 (0:2)

Góly: 5´Cibuľa - 0:1, 16´Gombala - 0:2

Po dlhej zimnej príprave hlavne na našej novovybudovanej umelej tráve sme na prvý zápas jarnej časti nastupovali s odhodlaním bodovať u súpera, s ktorým bezprostredne zápasíme o záchranu v súťaži. Úvod zápasu nám vyšiel výborne, lebo už v 5 min. po rohovom kope Polaščika otvoril Cibuľa skóre. V 14 min. sme zahrali pri štandardnej situácii súpera ofsajd systém, ale na všeobecné prekvapenie ostala zástavka postranného rozhodcu dole, ale súper našťastie túto situáciu nevyužil. My sme udreli druhý raz v 16 min, keď po osi Szoke-Lukáč-Gombala posledne menovaný zvýšil na 0:2. Od tohto stavu sme sa snažili predovšetkým o dobrú defenzívu a rýchle protiútoky. Domáci mali do skončenia polčasu jednu šancu po rohovom kope, my sme hrozili po únikoch Mózera a Lukáča. V druhom polčase sme stále pokračovali hlavne v dobrej defenzíve, chlapci príkladne bojovali a plnili všetky taktické pokyny. Domáci kopali množstvo štandardných situácii, ale naša obrana i brankár bez ťažkostí odolávali. My sme hrozili hlavne z brejkových situácií, ale ani jednu šancu sme už nepremenili. Najvačšiu šancu domácich zlikvidoval v 89 min. Katreniak. Záver sme dohrali bez problémov a po záverečnom hvizde rozhodcu Somolániho sme sa tešili z
víťazstva. Prvý jarný zápas sa niesol v znamení častých osobných súbojov,l ebo úzke a nekvalitné ihrisko a vietor nedovolili ani jednému z mužstiev rozvinúť kombinačnú hru. Chlapcov chválim za príkladnú bojovnosť, kolektívny výkon a dobré dodržiavanie taktických pokynov. Našich fanúšikov pozývame na MZ 17.kola s Michalovcami 17.3.2012 o 11:00 hod. do Podbrezovej na umelú trávu - štadión Skalica.
Hodnotenie trénera Ivana Dubínyho - ŽP Šport Podbrezová

Žilina - Prešov - zápas bol odložený

Nitra - Ružomberok 0:0
Dnes to nebol futbal, ale boj o každú loptu, v prvom polčase sa lepšie pohybovali hostia, ktorí nám hrozili hlavne z brejkov. Musím priznať, že dnes nás podržal hlavne brankár Patrik Hipp, ktorý do polčasu chytil súperove tri čisté šance. Chlapci by sa mu mali poďakovať. Naopak druhý polčas sme súpera priklincovali na jeho polovici, ale silný vietor nám znemožňoval presnejšie a hlavne rýchlejšie kombinovať. Tento tlak trval až do posledného hvizdu rozhodcu. Gól sa nám streliť nepodarilo, napriek tomu že sme mali aj čisté šance. Myslím si, že za predvedený výkon si obe mužstvá rozdelili body zaslúžene.
Hodnotenie trénera Pavla Bartoša - FC Nitra

Senica - Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)
Góly: 56´Andrej Chrobák - 0:1, 60´Michal Vilkovský z 11m - 1:1

Bardejov - Trenčín 1:4 (0:1)
Góly: Berecký vs.3x Lobotka, Diaz

Michalovce - Trnava 0:2 (0:1)
Góly: 26´Boris Pisár - 0:1, 69´Boris Pisár - 0:2
V slnečnom počasí sa v Michalovciach hral futbal kvalitnej úrovne. Trnavský líder mal vynikajúci vstup do zápasu a hneď v prvých sekundách mohol otvoriť skóre, avšak domáci odolali. Zemplínčania prvýkrát ohrozili hosťujúceho gólmana Strapáka v 9. minúte, ale s priamym kopom Jacka nemal problémy. O dve minúty Trnavčan Bališ z uhla vypálil nad Kirovu svätyňu. V 26. minúte sa už hostia tešili z otváracieho zásahu, zblízka sa presadil útočník Boris Pisár. Michalovce odpovedali krátko po polhodine hry, Jacko však z hranice šestnástky namieril iba do brankára.
Začiatok druhého polčasu patril domácim, Leškovu strelu zneškodnil Strapák. Minútu po hodine hry Jackov center gólman hostí s námahou vyškriabal na roh. Hneď o minútu bol trnavský brankár v pohotovosti opäť, keď to technickou strelou skúšal Špilár. V 69. minúte hostia udreli aj po druhýkrát, svoj druhý gól v stretnutí vsietil Pisár - 0:2. Posledné slovo zápasu patrilo striedajúcemu Lichvárovi, ktorého tri minúty pred koncom v tutovke vychytil brankár Kira.

Slovan Bratislava - Dubnica 2:5 (1:2)
Góly: 5´Sabo - 1:0, 33´Sádecký - 1:1, 36´Jakubekl - 1:2, 49´Buška - 2:2, 60´Behan - 2:3, 82´Števček - 2:4, 87´Šinaľ - 2:5
Do prvého majstrovského zápasu v jarnej časti sezóny sme vstúpili trošku ustráchano a s prílišným rešpektom. Výsledkom toho bol gól domácich, ktorý
vsietili už v 5´. Od tohto momentu sme pomaly taktovku nad zápasom preberali do vlastných rúk. V 9´ prvýkrát ohrozil bránu súpera slabou
strelou Liener. V 11´ hlavičkoval Števček nad bránu a v 16´ Šmahajčík mieril rovnako nepresne z priameho kopu. V 27´ fauloval Zahranychnyy v nebezpečnom priestore pred pokutovým územím, no súper túto výhodnú pozíciu nevyužil. V 31´ sa do gólovej príležitosti dostal Števček po Šmahajčíkovej prihrávke no brankára neprestrelil. V 33´ sme sa dočkali vyrovnávajúceho gólu, ktorého autorom bol debutant v základnej zostave - Sádecký. V 36´ po centri Sádeckého si v snahe odkopnúť loptu pred nabiehajúcim Jakúbekom zrazil súperov hráč loptu do brány - 1:2. Začiatok druhého polčasu, podobne ako začiatok toho prvého, nám nevyšiel. Už v 49´ využil súper zmätok v našej obrane a vyrovnal na 2:2. Tento moment nás ako keby opäť naštartoval a hru sme jasne ovládli. V 52´ Šmahajčík tesne minul loptu smerujúcu do bránkového územia súpera. V 60´ si odrazenú loptu na hranici pokutového územia spracoval Behan a nekompromisnou strelou k žrdi opäť priklonil misky váh na našu stranu 2:3. V 79´ Lienerova hlavička len tesne minula žrď. Súper mal za tohto stavu dve šance, keď najskôr bravúrne vychytal samostatný nájazd Kukuliaš a potom mu pomohla žrď, od ktorej sa lopta odrazila presne do jeho náručia. V 82´ Po výbornej Šinaľovej prihrávke zvýšil na 2:4 Števček. V 87´ upravil na konečných 2:5 po individuálnej akcii v krajnej vertikále Šinaľ. Za predvedený výkon ako aj za dosiahnutý výsledok na pôde náročného súpera si chlapci zaslúžia pochvalu. Dúfame, že tento výsledok bude povzbudením do ďalších zápasov.

Jupie Podlavice - MFK Košice 4:1 (3:0)
Góly: 12´Zimnikoval - 1:0, 19´Zimnikoval - 2:0, 30´Zimnikoval z 11m - 3:0, 63´Filip Koctúr - 4:0, 82´František Pavúk - 4:1

Podlavice nastúpil na prvý jarný zápas s veľkým odhodlaním zdolať favorita. Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí držali loptu na kopačkách, ale na pozornú domácu obranu nedokázali nič vymyslieť. Jupie udrelo z prvej vážnejšej šance. Po priamom kope z polovice ihriska urobil chybu brankár Košíc a jeho zlé vybehnutie potrestal gólom do prázdnej brány Zimnikoval - 1:0. Hostia sa ešte ani nestihli spamätať a inkasovali druhýkrát. Na hlavičku z polovice ihriska si v 19´min. nabehol Zimnikoval, obohral stredného obrancu a svoje sólo zakončil presne - 2:0. Mimoriadne efektívny polčas pre domácich vyvrcholil na konci prvej polhodiny. Zimnikoval rozohral priamy kop z hranice šestnástky. Lopta sa odrazila k jednému z hráčov Jupie, ktorý bol faulovaný a nasledoval pokutový kop. Presnou strelou k žrdi zavŕšil Zimnikoval svoj hattrick, na ktorý potreboval 12 minút. Hostia počas celého 1.polčasu nedokázali vážnejšie ohroziť bránu Podlavíc.
2.polčas začali hostia oveľa aktívnejšie a dostávali sa aj do šancí. V 49´min. po prieniku hosťujúceho hráča po ľavom krídle, zakončoval útočník Košíc z hranice pokutového územia, ale Gábriš sa vyznamenal. V 53´min. mali hostia dve šance za sebou. Najprv po umne rozohratej štandardke z ľava, vytlačil Gábriš gólovú hlavičku na žrď. Z následného rohu mieril hlavou tesne vedľa kapitán Košíc. Na druhej strane sa neujala točená strela z priameho kopu. V 63´min. vysunul Zimnikoval stredom obrany Koctúra a ten zakončil akciu gólovým lobom - 4:0. V 67´min. boli hostia veľmi blízko gólu, ale ani na dvakrát nedokázali z bezprostrednej blízkosti prekonať výborného Gábriša. V 82´min. sa predsa len dočkali aj Košice. Po zbytočnom zákroku v šestnástke sa z penalty na dvakrát presadil Pavúk - 4:1. Záver si už Jupie postrážilo a pripísalo sa 3.výhru v 1.lige, čím sa dostalo na 14.miesto nad pásmo zostupu a začalo napĺňať hlavný cieľ - záchranu. Video zo zápasu si môžete pozrieť pod tabuľkou strelcov.