16.kolo - Senzácia v Žiari, dolnokubínčan Laštík zničil domácich hattrickom, Lučenec má 4 bodový náskok, Kremnička zaskočila Bánovú a už nie je posledná, Badín uspel gólom z penalty nad Rimavskou, MFK Banská Bystrica otočil s Krtíšom dvojgólové manko

25.03.2012 22:31

16.kolo - 24. a 25.3.2012

Žiar nad Hronom - Dolný Kubín 1:4 (0:1)

Góly: 34´Peter Rypák - 0:1, 56´Denis Laštík - 0:2, 72´Denis Laštík - 0:3, 75´Juraj Gallo - 1:3, 90´Denis Laštík - 1:4

V prvom polčase mali domáci prevahu a vytvorili si i dostatok gólových príležitostí, ktoré však ľahkovážne zahadzovali a tak prišiel trest, keď po nedorozumení brankára s obranou, dostal sa k odrazenej lopte hráč hostí Rypák a preloboval vybehnutého brankára - 0:1. Druhý polčas začali domáci aktívne, nedokázali však streliť gól a tak znovu trestali hostia, ktorí z rýchleho protiútoku zvýšili na 0:2 Laštíkom. Za tohto stavu sa domáci pokúsili posilniť útok, čo však hostia využili na zvýšenie stavu na 0:3. Až za tohto stavu dokázali domáci znížiť Gallom na 1:3. Už však nedokázali niečo s priebehom zápasu urobiť a hostia využili ďalší útok na stanovenie konečného stavu 1:4. Autorom posledného gólu bol muž zápasu - hostujúci Laštík, ktorý skompletizoval hattrick. Ašpirant na postup teda zaváhal hneď v úvode jari a umožnil Lučencu odpútať sa na čele.

Badín - Rimavská Sobota 1:0 (0:0)

Góly: 73´Erik Masár z 11m - 1:0, čisté konto udržal Peter Butáš

V 1.polčase tohto duelu sa prejavila príliš veľká nervozita z prvého zápasu na oboch stranách a diváci nevideli ani jednu strelu, ktorá by smerovala na bránu. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a šancí bolo ako šafránu. Hostia to skúšali veľmi nepresnými strelami z diaľky. Domáci boli nebezpeční po štandardných situáciách. Po zmene strán sa predsa len tempo hry zvýšilo. V úvodnej štvrťhodine mali územnú prevahu hostia, ale šancu si nevytvorili. Potom prebrali taktovku zápasu domáci a niekoľkými peknými strelami prinútili brankára hostí k dôležitým zákrokom. V 72´min. sa rútil domáci hráč do pokutového územia, hosťujúci obranca ho zastavil nedovolene a penaltu bezpečne premenil Masár - 1:0. Domáci kontrolovali priebeh a mali aj niekoľko možností na potvrdenie stavu, ale neuspeli. Hostia to mohli potrestať v 82´min., ale útočník Rimavskej sám pred brankárom hostí z hranice šestnástky neuspel. Badín si za druhopolčasovú aktivitu jednogólové víťazstvo zaslúžil a bodovo sa dotiahol na svojho súpera. Video zo zápasu si môžete pozrieť pod tabuľkou súťaže.

Rajec - Lučenec 0:3 (0:1)

Góly: 34´Ivan Palík - 0:1, 61´Ivan Palík - 0:2, 68´Michal Kovanič - 0:3, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Kysucké Nové Mesto - Bytča 2:5 (0:3) - dohrávka z 16.5.2012

Góly: 2´Jakub Malík - 0:1, 15´Jakub Malík - 0:2, 27´Lukáš Kmecík - 0:3, 60´Ján Masný - 0:4, 67´Martin Holák - 1:4, 83´Patrik Minárik - 2:4, 90´Jakub Malík - 2:5, v 65´min. nepremenil hosťujúci hráč Lukáš Kostelný za stavu - 0:4 pokutový kop, v 87´min. nepremenil domáci hráč Matúš Mozoľ za stavu - 2:4 pokutový kop

Čadca - Nová Baňa 2:0 (0:0) - dohrávka zo 16.5.2012

Góly: 60´Matej Čenecký - 1:0, 78´Michal Padyšák - 2:0, čisté konto udržal Milan Ľuptovec

Kremnička - Bánová 3:1 (1:1)

Góly: 13´Patrik Frko - 0:1, 29´Ronald Varga - 1:1, 50´Lukáš Zlúky - 2:1, 63´Peter Sámal - 3:1

Góly: 9´Peter Kollárik - 1:0, 32´Miroslav Žákovič z 11m - 2:0, čisté konto udržal Michal Hámorník

V úvodnom zápase jarnej časti sme potrebovali naplno bodovať, aby sme si upevnili postavenie v tabuľke z jesennej časti. Vedeli sme s akou hrou na nás Fiľakovo vyrukuje a tak sme sa po taktickej stránke na súpera dobre pripravili a podľa nej zložili optimálnu základnú zostavu. Ako sme predpokladali súper od začiatku hral vysoko "ofsajd" systém, čo nám zo začiatku znemožňovalo prechod do útoku, ale napriek tomu sme mali loptu na kopačkách častejšie my. Postupne sme sa množstvom krátkych prihrávok udomácňovali na súperovej polovici, z čoho vyplynul v 9. minúte gól Kollárika, ktorý vybojoval v strede poľa loptu Po narážačke pred pokutovým územím s Golianom sa následne dostal do pokutového územia, kde mu stál v ceste už len brankár hostí, ktorého prekonal prízemnou strelou. Hostia sa dostávali na našu polovicu len sporadicky lebo zárodky ich akcií sme sa snažili prerušovať už na polovici ihriska. Druhý gól sme dali v 32. minúte z pokutového kopu po faule na Huďana, ktorý spoľahlivo premenil Žákovic. Ešte v prvom polčase v 37. minúte bol prísne vylúčený domáci Pepich, z čoho sa následne odvíjala hra v druhom polčase. Hostia v druhom polčase našu bránu vážnejšie neohrozili. My sme už svoje šance nevyužili, a tak hoci už len o desiatich sme tento zápas doviedli do víťazného konca.

MFK Banská Bystrica - Veľký Krtíš 3:2 (2:2)

Góly: 6´Erik Krupčiak - 0:1, 20´Boris Boľoš - 0:2, 37´Kristián Krupa - 1:2, 42´Adrián Bábeľa - 2:2, 77´Peter Záhradník - 3:2

V najzaujímavejšom zápase kola vyšiel úvod zápasu hosťom. Po dvoch vydarených zakončeniach z priamych kopov viedli - 0:2. Presadili sa Krupčiak a Boľoš. Zlom v stretnutí nastal ešte do prestávky. Domáci pritlačili a 2 gólmi dokázali veľmi rýchlo vyrovnať. V 2.polčase mal MFK viac z hry a napokon vsietil rozhodujúci gól, ktorý zabezpečil domácim posun na 7.miesto tabuľky. Veľký Krtíš sa za výkon nemusí hanbiť, lebo aj on sa zaslúžil o kvalitný duel 3.ligy. Ak bude podávať podobné výkony body ho určite neminú.