16.kolo - Lučenec novým lídrom, lebo Námestovo ani Liptovský Mikuláš nehrali, stredoslovenské derby bez gólov, Kremnička bojovala, ale na Novú Baňu nestačila, Čelko z Kysúc 15.gólom zvýšil vedenie v tabuľke strelcov

06.04.2011 22:50

16.kolo

Badín - Námestovo 1:0 (0:0) - dohrávka z 13.4.

Góly: 56´Ľubomír Willwéber - 1:0, čisté konto udržal René Zamboj

V dohrávke 16.kola sa stretli dva popredné tímy 3.ligy, ktoré odohrali vyrovnaný zápas. Námestovo sa mohlo v prípade 3 bodov dotiahnuť na dovtedy vedúci Lučenec, lenže domáci tím sa dokonale pripravil s cieľom vrátiť hosťom jesennú prehru - 1:3. S pribúdajúcimi minútami, kedy sa oba tímy zamerali predovšetkým na pozornú obranu bolo jasné, že môže rozhodnúť 1 gól. Tak sa aj stalo v 56´min. sa oň postaral domáci Willwéber a pomohol Badínu udržať kontakt s čelom tabuľky. Poskočil na 5.miesto len 2 body práve za Námestovo.

MFK Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš 3:4 (1:2) - dohrávka z 13.4.

Góly: 9´Miroslav Pastva - 0:1, 29´Andrej Turančík - 1:1, 36´Andrej Rezník - 1:2, 61´Andrej Turančík - 2:2, 69´Martin Bendík - 3:2, 81´Miroslav Pastva - 3:3, 82´Ivan Kmeť - 3:4

Jesenný majster odohral jeden z najkrajších zápasov sezóny na pôde minuloročného prvoligistu, ale škoda, že len pred 10 divákmi. Zápas ako na hojdačke začali lepšie Liptáci a gólom Pastvu v 9´min sa ujali vedenia - 0:1. Domáci im však nič nedarovali a v 29´min. sa im podarilo vyrovnať gólom Turančíka - 1:1. Hostia išli pred prestávkou opäť do vedenia, keď sa presadil Rezník - 1:2. 2.polčas najmä jeho úvod patril domácim, ktorý z tlaku nielenže vyťažili vyrovnanie, keď sa v 61´min. presadil Turančík, ale v 69´min. aj prvýkrát viedli. Na - 3:2 upravil Bendík. Hostia zbrane nezložili, pretože si chceli udržať líderskú pozíciu a v závere zápas obrátili. V 81´min. vyrovnal Pastva a už o minútu zabezpečil výhru Liptákov Kmeť. Bystričanom patrí po prehre 9.miesto.

Tvrdošín - Lučenec 0:1 (0:0)

Góly: 75´Mário Fekete - 0:1, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Lučenec začal napĺňať smelý cieľ, návrat do 2.ligy v Tvrdošíne. A veru mal čo nováčikovi súťaže oplácať. V 1.kole s ním šokujúco prehral 0:1. Lučenec potvrdil, že v zime popracoval nielen na fyzických, ale aj psychických silách a v Tvrdošíne nakoniec uspel vďaka 12.zásahu Mária Feketeho ktorý týmto gólom dotiahol na 2.miesto v tabuľke strelcov, kde je Kútik z Badína. Postupové ambície Lučenca preverí v najbližšom kole Žiar nad Hronom.

Žiar nad Hronom - Zvolen 0:0

Čisté konto udržali Tomáš Lehocký (Žiar nad Hronom) a Lukáš Hoger (Zvolen)

Stredoslovenské derby potvrdilo postavenie oboch tímov v tabuľke. Vyrovnané tabuľkové postavenie sa odzrkadlilo aj na ihrisku. Súperi sa dokonale poznali a tak bolo ťažké niečim prekvapiť. Obrany hrali spoľahlivo a keď sa domáci nedokázali presadiť ani v záverečnom nápore, zrodila sa zaslúžená deľba bodov.

Bánová - Bytča 5:1 (4:1)

Góly: 8´Martin Hikaník z 11m - 1:0, 15´Peter Jasenovský - 2:0, 27´Peter Jasenovský - 3:0, 33´Peter Šebeňa - 3:1, 41´Lukáš Červený - 4:1, 87´Martin Hikaník - 5:1

Bánová potvrdila proti Bytči víťazstvo z jesennej časti a tentoraz ešte výraznejšie. O všetkom rozhodli domáci už v 1.polčase, v ktorom nastrieľali tímu bojujúcemu o zotrvanie v 3.lige 4 góly. Po prestávke sa už iba dohrávalo a Bánová skóre ešte prikrášlila. Nakoniec dosiahla na úvod jari veľmi pekný výsledok. Hostia nezvládli najmä úvodný polčas, v tabuľke sa prepadli už na 14.miesto a veru ich čaká poriadny boj o účasť v 3.lige aj v ďalšej sezóne.

Fiľakovo - Čadca 2:2 (0:1)

Góly: 31´Marek Gavlák - 0:1, 47´Patrik Kobolka vlastný gól - 1:1, 72´Dominik Baláž z 11m - 2:1, 82´Miroslav Blahovec - 2:2

V zápase sa zrodila zaslúžená deľba bodov. V 1.polčase boli lepší hostia, čo vyťažili vo vedúci gól Gavláka. Po zmene strán mali navrch domáci. Výrazne im pomohol vlastný gól hosťujúceho Kobolku v 47´min. V 72´min. už dokonca viedli, keď sa z penalty presadil Baláž - 2:1. Cenný bod pre hostí vybojoval 8 minút pred koncom Blahovec - 2:2.

Kremnička - Nová Baňa 2:4 (2:2)

Góly: 20´Michal Kocian - 0:1, 27´Matej Valent z 11m - 1:1, 38´Tomáš Kocka - 2:1, 43´Adam Baranec - 2:2, 46´Tomáš Jenis - 2:3, 90´Tomáš Jenis - 2:4

Kremnička odohrala na úvod jari slušný zápas, ale ani výrazne zlepšený výkon najmä z hľadiska bojovnosti nestačil na skúsenejšieho súpera. Kremnička sa nevyvarovala zbytočných chýb, ktoré hostia dokázali potrestať a strhnúť dôležitú výhru na svoju stranu. Domácim neostáva nič iné, len ďalej na sebe pracovať a so cťou odohrať zvyšné zápasy jarnej časti. Pre Novú Baňu môže byť povinná výhra výraznou vzpruhou, najmä pred ,,6 bodovým zápasom" proti Fiľakovu.

Kysucké Nové Mesto - Dolný Kubín 2:1 (0:1)

Góly: 35´Marek Ondrek - 0:1, 61´Peter Vavrek - 1:1, 67´Jozef Čelko - 2:1

Kysucké Nové Mesto sa mohlo prípadnou výhrou dostať na priebežné 2.miesto, keďže Námestovo a Liptovský Mikuláš svoje zápasy nehrali. Proti súperovi z dolnej polovice tabuľky sa ale poriadne natrápili. V úvode z tlaku nič nevyťažili a naopak v 35´min. inaksovali po jednej z mála vydarených akcií hostí. Ondrek zaistil Dolnému Kubínu vedenie - 0:1. Po prestávke domáci vystupňovali tlak a rozdiel v hre oboch tímov sa predsa len prejavil aj gólovo. Najprv vyrovnal v 61´min. Vavrek - 1:1 a o 6 minút zaistil domácim 3 body kanonier ligy kapitán Čelko - 2:1. Svojim 15.gólom v sezóne si vypracoval v tabuľke strelcov už 3gólový náskok.