17.kolo - Šláger kola ovládol nováčik Stará Bystrica a zosadil Radoľu z 1.miesta, Belá herne zlyhala v Čiernom a nevyužila šancu byť prvá, Terchová vybojovala výhru s Tepličkou v závere, D.Hričov vyhral prestrelku so Strečnom, Oberta dal 16 gólov

16.04.2012 23:31

17.kolo - 14. a 15.4.2012

Čierne pri Čadci - Belá 5:0 (1:0)

Góly: 1´Juraj Cyprich - 1:0, 63´Ján Malík - 2:0, 65´Frederik Tatarka - 3:0, 80´František Malík - 4:0, 83´Tomáš Cyprich - 5:0, čisté konto udržal Patrik Kubica

Terchová - Teplička nad Váhom 1:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 90´Michal Cingeľ ml. - 1:0, čisté konto udržal Michal Matušek

V prvom zápase týchto dvoch mužstiev sa zrodila remíza 2:2, a tak v odvete bolo všetko otvorené. Teplička naladená po minulotýždňovej výhre 11:0 nad Rakovou nebrala do úvahy nič iné ako výhru. V Terchovej to však nemala jednoduché. Od začiatku boli domáci lepším mužstvom, vypracovali si niekoľko príležitostí, no svoje šance nepremenili, a tak sa skóre nemenilo. Bez slova nezostali ani hostia, a terchovčania si mohli vydýchnuť po tom, čo hosťujúci hráč v nájazde na bránu minul. Do polčasu sa tak z gólu neradoval ani jeden tím a do kabín sa išlo za bezgólového stavu.
Do druhého polčasu vybehli mančafty bez zmien, rovnako bez zmien ostal aj prejav hry. Viac z hry mali stále domáci, no nedokázali svoju prevahu pretaviť do gólu. Pravda, druhý polčas bol vyrovnanejší ako ten prvý, a hostia stále hrozili z brejkov, no podobne ako Terchová, strelecky sa trápili. Strach nahnal domácim najmä nevinne vyzerajúci priamy kop, na ktorý brankár Matušek zle reagoval a takmer to skončilo gólom. Keď už sa schylovalo ku koncu, domáci vrhli všetky sily do útoku a v 90. minúte po peknej kombinácií sa k centru dostal Konštiak, na zadnej tyči našiel nabiehajúceho Cingela ml. a ten hlavou v záklone poslal Terchovú do vedenia - 1:0. Do konca už domáci odkopávali lopty do bezpečia a po konečnom hvizde rozhodcu bolo jasné, že Terchová získala v ťažkom zápase dôležité tri body, zatiaľ čo hostia odišli s dlhým nosom.

Raková - Rosina 1:2 (0:1)

Góly: 35´Jakub Porubčanský - 0:1, 80´Ján Miho - 0:2, 90´Rastislav Chrastina - 1:2

Hostia nastúpili do stretnutia bez svojho najlepšie strelca Grófa a hned v úvode zápasu prišli pre zranenie aj o svojho kapitána Žideka. Hostia aj bez svojich opôr kontrolovali priebeh zápasu a v 35 minúte sa po rohu hlavou presadil Porubčanský. V druhom polčase pokračovali hostia v dobrom výkone a 10 minút pred koncom zásluhou krásnej strely Miha vyhrávali už 2 : 0. Domáci sa dočkali v nadstavenom čase už len zníženia na 1 : 2 a Rosina si tak odniesla dôležité 3 body, ktoré ju udržali v skupine tímov bojujúcich o postup.

Stará Bystrica - Radoľa 3:1 (1:0)

Góly: 30´Marek Dubovický - 1:0, 46´Ján Kubičina - 2:0, 60´Erik Kováč - 2:1, 90´Anton Fekula - 3:1

Dolný Hričov - Strečno 4:3 (3:1)

Góly: 14´Maroš Kramara z 11m - 1:0, 22´Patrik Turek - 2:0, 24´Michal Oberta - 2:1, 36´Martin Kabašta - 3:1, 69´Matej Oberta - 3:2, 75´Matej Oberta z 11m - 3:3, 80´Martin Kabašta - 4:3

Vo vyrovnanom zápase mali miestami na vrch domáci, ktorých poslal do vedenia po pokutovom kope Kramara. Druhý gól pridal Turek po peknej akcii. Hostia ale nenechávali nič na náhodu a znížili na 2:1. Domáci sa snažili stále hrať aktívne, čo sa im aj darilo a hral sa veľmi vyrovnaný futbal. Po faule na polovici ihriska nakopol Kabašta loptu a brankárovi hostí neštastne vypadla do bránky a bolo 3:1. Do polčasu sa už nič také nestalo až na to, keď Gašper krásne vysunul Uhliarika a ten trafil tesne vedľa brány. Po zmene strán domáci zachytili úvodných 10 min. stertnutia. Gašper to skúšal, ale nemal dnes potrebné štastie pretože lopta triafala len tyče, brvná. Potom sa domáci uspokojili s výsledkom a prišla chvíľa hostí, ktorí najprv zvnížili na 3:2 a po pokutovom kope vyrovnali na 3:3. V tom sa začala dráma a boj o 3 body, pretože ani jedno mužstvo sa nechcelo uspokojiť s remízou. Veľmi vyrovnaný a dramatický záver ukončil Kabašta, keď pridal svoj druhý gól a poslal tak domácich do vedenia. Domáci potom už len kontrolovali hru a súpera k ničomu vážnejšiemu nepustili a zaslúžene vyhrali.