17.kolo - Trnava stále udržiava na čele 5 bodový náskok, stredoslovenské derby pre Duklu, po hodoch bolenie brucha - Podlavice inkasovali v Trenčíne 6 gólov, Bezák sa vďaka hattricku stal novým lídrom, Petržalka oživila šancu na záchranu výhrou nad Nitrou

22.03.2012 20:15

17.kolo - 17.3.2012 - Maroš Zimnikoval

Trenčín - Jupie Podlavice 6:0 (2:0)

Góly: 3x Bezák, Malec, Bero, Červený

Ján Blaháč (tréner Trenčína): „Stretnutie sa muselo páčiť. Padlo veľa gólov po pekných akciách. Napriek tomu nie všetky vytvorené príležitosti boli správne realizované. Herný prejav bol zrkadlom koncentrácie a odhodlania celého kolektívu. Tempo zápasu sme mohli ešte viac stupňovať. Chalani sa opäť posunuli výkonnostne vyššie, hoci súper nás takmer nepreveril v obranných činnostiach.“

Dubnica - Žilina 2:1 (1:0)

Góly: Behan, Čiernik z 11m vs. Martinka

Do zápasu vstúpili obaja súperi aktívne. Ako prví ohrozili našu bránu súperovi hráči, keď strelu z rohu pokutového územia bez problémov kryl Kukuliaš. V 2´ po centri Števčeka musel zasahovať hosťujúci brankár, ktorý 4´ zatiahol ručnú brzdu na unikajúceho Šmahajčíka a z nariadeného pokutového kopu sa Čiernik nemýlil - 1:0. V 8´ po Šmahajčíkovom priťuknutí Števček netrafil súperovu bránu a v 14´ Šinaľ nepremenil vyloženú šancu, keď sa ocitol sám pred brankárom súpera. Od tejto chvíle prevzali hru do rúk viac hráči hostí, ktorí však príliš neohrozovali našu bránu. V 27´ po rohovom kope súpera letela lopta po hlavičke mimo našej brány. V 30´ sme sa po dlhšej dobe dostali k ohrozeniu brány súpera, no Behanova strela letela nad.

V 31´ sme predviedli peknú kombináciu, no Liener nezvýšil náš náskok. V 37´ Vystrelil Behan po Števčekovom sklepnutí, no opäť mimo. V druhom polčase mali prvú šancu opäť hostia, keď ich strela minula našu bránu. V 49´ Behanovu krásnu strelu vyškriabal brankár hostí na rohový kop. V 56´nedokázal Števček využiť zaváhanie súperovho brankára, ktorý mu chybnou rozohrávkou prihral loptu. V 62´ po nedorozumení v obrane a nedôslednosti nášho brankára a obrancov súper vyrovnal na 1:1. V 68´ opäť zahrmelo pred našou bránou, keď sa v skrumáži zorientoval najlepšie hráč súpera, no z otočky vystrelil našťastie len do náručia brankára Kukuliaša. V 78´predviedol krásnu individuálnu akciu Jakúbek, ktorého strela skončila len tesne mimo brány. V 78´ sa k odrazenej lopte dostal Behan, ktorý strhol víťazstvo na našu stranu - 2:1. V 81´ rozhodca vylúčil hráča súpera pre nešportové správanie a výsledok sme až do konca stretnutia udržali. Za bojovný výkon proti veľmi ťažkému súperovi si chlapci zaslúžia pochvalu.

Trnava - Bardejov 4:0 (2:0)

Góly: Pisár, Šulc, Tomovič, Pavlík

Starší dorastenci Spartaka zvíťazili nad Bardejovom štvorgólovým rozdielom. Skóre otvoril po skrumáži v súperovej šestnástke Pavlík. Ešte do prestávky zvýšil po krídelnej akcii strelou k žrdi Tomovič. Ďalšie góly pridali červeno-čierni tesne pred koncom. Najprv sa presadil Šulc a po ňom aj Pisár. Cez najbližší víkend cestujú zverenci Milana Malatinského na pôdu Jupie Podlavice, posledný marcový deň privítajú doma Slovan.

Milan Malatinský (tréner Spartaka U19): „Napriek jednoznačnému výsledku nie som spokojný s predvedenou hrou. Najmä v úvodných minútach oboch polčasov sme nehrali dobre. Mali sme okrem vsietených gólov aj ďalšie strelecké príležitosti, ale v poli sme zaostávali za očakávaním. Bardejov hral sympaticky, úprimne priznám, že v druhom polčase boli futbalovejší ako my, z čoho som rozčarovaný. Naša stredová formácia kopila dosť nepresných prihrávok, to isté možno povedať o rozohrávke z obrany. V ďalších zápasoch nám podobné výkony nepostačia na kvalitných súperov. Verím, že sme si len vybrali nefutbalový deň.“

Dukla Banská Bystrica - Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 35´Šovčík - 1:0, 80´Kamenský - 2:0

Dnes hosťom nezahrala obrana, brankár síce podržal, ale dve štandardné situácie stačili domácim na zisk troch bodov.

Prešov - Senica 1:0 (0:0)

Góly: Voda

Štefan Horný (tréner Senice): „Vyrovnaný a tvrdý zápas. Pre zranenie odstúpil už v 10. min Kosorin, čo oslabilo našu ofenzívu. Domáci hrozili hlavne po štandardných situáciách. My sme boli útočnejší, hlavne po našej ľavej strane (Sedlák, Janso), no vo finálnej prihrávke nám chýbala presnosť. V 22. min zahrávali domáci trestný kop z 20m, ich prudká strela minula tesne Junasovu bránu. Ďalšiu nebezpečnú strelu zlikvidoval náš brankár. Šancu na strelenie nášho gólu mal Ambra po rohu Sedláka, jeho hlavička však letela tesne nad domácu bránu. Ideálnu príležitosť na strelenie gólu sme mali v 37. min, keď chybu domácich sme v prečíslení zle riešili (Vilkovský, Štora). V 2. dejstve sme vstúpili lepšie do zápasu ako v 1. polčase. Viac sme kombinovali, držali loptu. Nebezpečné rohové kopy i štandardky sme odvrátili. V 68. min naša obrana nezachytila dlhú loptu do 16-tky (Šenk, Junas) a po teči domáci strelili jediný gól - 1:0. Následne sme mohli vyrovnať, no center Sedláka Labuda neusmernil do siete. V 88. min tutovku zahodil Janso, keď vo výhodnej pozícii ešte prihrával, no lopta išla tesne vedľa domácej brány. Sporný moment nastal v 78. min, keď domáci obranca zahral v pokutovom území rukou, no hvizdu rozhodcu sme sa nedočkali. Bol to zápas o jednom góle, a keďže ho strelili domáci, tri body zostali v Šariši.“

Košice - Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

Góly: Duda

Podbrezová - Michalovce 1:0 (0:0)

Góly: 70´Lukáč z 11m - 1:0

Tréner Podbrezovej Ivan Dubíny:  "Po výhre v úvodnom zápase jarnej časti v Petržalke sme išli do zápasu s jednoznačným cieľom -potvrdiť tri body z Petržalky na domácej pôde. Chlapci od úvodu zápasu perfektne dodržiavali taktiku, v defenzívnej činnosti sa až na jednu chybu, po ktorej mal šancu súper, nedopúšťali chýb. V útočnej fáze sa presadzovali hlavne naši ofenzívni hráči Polaščik, Mózer, Lukáč i Gombala, ale koncovka bola v tomto zápase našou najväčšou slabinou. Najväčšiu šancu prvého polčasu zahodil Polaščik, ktorý netrafil prázdnu bránu súpera, ale nastrelil spoluhráča. Hostia sa v prvom polčase prezentovali technickou kombinačnou hrou v strede poľa, ale až na jednu situáciu sa do vážnejšej šance nedostali. V druhom polčase sa výrazne obraz hry nezmenil, ale my sme sa častejšie dostávali do vyložených gólových príležitostí. V 65 min postupoval Gombala sám na brankára, snažil sa ho prelobovať, ale hosťujúci gólman tento úmysel vystihol. V 69 min. našiel perfektnou prihrávkou Ferenčák Lukáča, ten postupoval sám na brankára hosti, pri obchádzaní ho brankár podrazil a nasledoval pokutový kop. Keďže hostia už predtým 3x striedali a brankár za svoj zákrok videl červenú kartu, do bránky sa postavil hosťujúci hráč, ale Lukáč ho bez problémov prekonal. V  ďalšom priebehu sme sa dostávali do samostatných nájazdov, ale ani Polaščik, ani Mózer gól nestrelili. Hostia hrali dobre kombinačne, ale len po 16-ku, do vyloženej šance s v druhom polčase nedostali. S výkonom chlapcov som bol až na koncovku  v tomto zápase spokojný. Svojim výkonom ma milo prekvapil Polaščik, ale ani ostatní nezaostali a tak tri body zaslúžene ostali doma. "

Tréner Michaloviec Albert Rusnák: "V stretnutí sme síce mali viac z hry, ale vypracovali sme si iba jedinú gólovú šancu, ktorú však v prvom polčase útočník Jakub Štofík nepremenil. Dostávali sme sa iba do pološancí. Máme problémy so zakončením a verím, že už v najbližšom domácom zápase proti Petržalke už budeme úspešní. Jediný gól duelu padol v 72. minúte z pokutového kopu. Podľa môjho názoru bola jedenástka veľmi prísna, brankár Matúš Kira, ktorý dostal červenú kartu, odzbrojil domáceho hráča čisto."

Petržalka - Nitra 2:0 (2:0)

Góly: 6´Cibulay z 11m - 1:0, 30´Kamenica - 2:0

Po slabom výkone, sme zaslúžene prehrali s posledným mužstvom v tabuľke. Ťažko sa mi hľadajú slová, na ospravedlnenie nášho výkonu, ale ako kolektív sme všetci sklamali, momentálne nemáme hráča ktorý by ostatných naštartoval svojím prístupom a hlavne kvalitným výkonom. Za zmienku stojí aj to že v +25 stupňovej teplote  sa hrá dorastenecká liga na umelej tráve !!!