17.kolo - Výborný výkon Podlavíc v Trenčíne na body nestačil, na čele sa oddelilo vedúce trio, na 1.mieste Senica, Bardejov získal cenný bod v Trnave, derby Dukla - Ružomberok rozhodol hosťujúci Trabalík

22.03.2012 21:04

17.kolo - 17.3.2012 - Maroš Zimnikoval

Petržalka - Nitra 1:3 (0:2)

Góly: Jajcaj vs. 2x Vestenický, Bartošek

Naša prevaha sa prejavila víťazstvom, ktoré mohlo byť aj vyššie, keby sme využili gólové príležitosti.

Podbrezová - Michalovce 0:2 (0:1)

Góly: Petričko, Grič

Tréner Podbrezovej Ján Hroš:  “Do zápasu s Michalovcami sme išli s tým, že chceme potvrdiť body získané na ihrisku Petržalky. Zápas začal aktívne z oboch strán, obe mužstvá sa snažili hrať útočne. Prvú veľkú šancu sme si vypracovali my, no Jakuba nedokázal vsietiť gól, čo sa o 5 min. podarilo hosťom po chybe celej našej defenzívy. Po inkasovanom góle sme neprestali hrať útočne, vypracovali sme si ešte pár veľmi pekných akcií ,no vyrovnávajúci gól neprišiel. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme vyrovnať, no z našej strany prišlo k útlmu. Našu hru sprevádzala nervozita a obrovská nepresnosť, hlavne v strede poľa. Absentovala najmä kvalitná finálna prihrávka. V 67 minúte sa presadil v krídelnom priestore striedajúci Németh, no vynikajúcu príležitosť nedokázal využiť. V 73 min. prišiel druhý gól hostí a zápas sa len dohrával. Na margo nášho výkonu nás môže tešiť jedine to, že sme sa snažili hrať otvorenú partiu ,priznajme si s lepším súperom, snažili sme sa hrať aktívne a útočne. Z našich hráčov treba vyzdvihnúť najmä Ilavského, Pšídu, Jakubu a Gánovského. Nám trénerom zápas ukázal to na čom nám spolu s mužstvom treba pracovať.“

Trnava - Bardejov 0:0

Trenčín - Jupie Podlavice 2:1 (1:0)

Góly: 2x Ďuráči vs. Híveš

Zápas sa hral vo veľmi dobrom tempe, kde hosťujúce mužstvo JUPIE Podlavice nepustilo domáci kolektív do žiadnej vyloženej šance. Naopak hosťujúce mužstvo malo v 1. polčase viacej gólových príležitostí. Paradoxne v 35 min. po opakovanom priamom kope išli domáci do vedenia. Do druhého polčasu naskočili hosťujúci futbalisti s odhodlaním neodísť z Trenčína bez bodov. To sa im aj skoro podarilo kedy v 67 min,  hosťujúci Híveš zo 40 metrov nachytal domáceho gólmana. V 75 min. rýchlonohý Híveš obišiel všetko čo mu stálo v ceste, ale z bezprostrednej blízkosti brány trafil len žrď domácej brány. Z nasledujúceho protiútoku a priameho kopu domáci kolektív zaznamenal víťazný gól stretnutia. Hosťujúce mužstvo si za predvedený výkon prehru nezaslúžilo, lebo boli takticky a bojovne lepším kolektívom. Vyhral v tomto prípade nie lepší, ale šťastnejší.

Košice - Slovan 0:6 (0:1)

Góly: 2x Tichý, Haraslín, Mikuš, Reisel, Nagy

Dubnica - Žilina 0:0

Tréner Žiliny Tibor Goljan: “Prvý majstrovský zápas v jarnej časti sme nevyhrali, ale myslím si, že sme podali celkom dobrý výkon. Súperovu bránu sme ohrozovali najčastejšie spoza 16-ky, keď sme mali deväť streleckých pokusov, ale väčšinou strely mimo brány. Viazla nám spolupráca medzi hráčmi, hlavne v útočnej fáze hry, kde sme nemali potrebný pokoj v koncovke, chýbala nám presnosť finálnej prihrávky, resp. zlý výber miesta ofenzívnych hráčov. Musíme zobrať viac na seba v súperovej 16-ke, dovoliť si 1:1  a ísť do rizika. Mal som pocit, že v zápase sme až veľmi chceli dať gól, potom sme kŕčovito riešili niektoré herné situácie. Druhý polčas sme mali hrať trpezlivejšie, bolo to veľmi uponáhľané, málo sme využívali krídelné priestory, všetko sme chceli hrať stredom ihriska.“

Prešov - Senica 0:2 (0:0)

Góly: Ťulák, Švolík

Tréner Senice Stanislav Macek: „Do Prešova sme cestovali bez 6 hráčov, ktorí zostali doma z dôvodu choroby. Vedeli sme, že nás čaká veľmi kvalitný súper, ktorý je veľmi silný v domácom prostredí. To sa aj v plnej miere ukázalo na ihrisku. 1. polčas sa hral vo svižnom tempe a útoky sa prelievali na obidvoch stranách. My sme mali dve príležitosti hneď v úvode, keď Vandraško raz hlavou po dobrom centri Kačmára a raz strelou spoza 16-ky mieril vedľa. Súper hral behavý, agresívny futbal a veľmi mu pomáhal v jeho snahe vietor. Museli sme byť veľmi dôslední v defenzíve a ani na sekundu nepoľaviť v koncentrácii. V 30. minúte mali domáci veľkú šancu, keď ich hráč v dobrej pozícii netrafil našu bránu. Cez polčas nás stretla ďalšia komplikácia, keď musel striedať pre chorobu Kapusta. Do 2. polčasu išiel hrať stopér Švolík do útoku a Ťulák zaujal miesto v strede poľa namiesto Kapustu. Začali sme aj s podporou vetra súpera vysoko napádať, z čoho pramenila naša prevaha. V 47. min po signály z rohu, ktorý kopal Vandraško otvoril skóre Ťulák a bolo 0:1. Od tohto momentu sme mali jednoznačne navrch. V 52. min sme domácich dobre napádali a po chybe brankára Švolík pohodlne zvýšil na 0:2. O dve minúty po nakrátko rozohranom rohu nevyužil perfektnú prihrávku Morbachera na zvýšenie nášho náskoku Kačmár. Posledná 20-minútovka bola trošku nervózna, hlavne zo strany domácich, ktorí ťažko niesli nepriaznivý vývoj zápasu. Po prestávke sme už domácich nepustili do ničoho a zaslúžene vyhrali. Som veľmi spokojný s morálkou svojho tímu, ktoré vedomé si viacerých absencií, podalo perfektný disciplinovaný výkon. Chalanom gratulujem k trom dôležitým bodom!“

Dukla Banská Bystrica - Ružomberok 0:1 (0:1)

Góly: Trabalík

Hostia mali skvelú prvú dvadsať minútovku, keď okrem gólu zahodili ešte dve tutovky. Domáci potom hru vyrovnali, v druhom polčase hostí zatlačili, ale gól streliť nedokázali.