17.kolo - Lučenec v šlágri kola zdolal rozdielom triedy Kysucké Nové Mesto a po ďalšej prehre Žiaru vedie už o 7 bodov, Žiar stroskotal v Rimavskej Sobote, Rajec vezie 3 body z Novej Bane, Zvolen vyhral derby s MFK, Kremnička nevzdáva boj o záchranu

01.04.2012 21:16

17.kolo - 31.3. a 1.4.2012

Rimavská Sobota - Žiar nad Hronom 4:2 (2:1) - pripravené v spolupráci s Erikom Známom

Góly: 8´Rudolf Hudec - 0:1, 32´Dávid Bodnár z 11m - 1:1, 36´Adrián Konček - 2:1, 51´Štefan Rubint - 3:1, 64´Rudolf Hudec - 3:2, 83´Adrián Konček - 4:2

Prvý gól vsietil Žiar vo 8´min., keď peknú akciu zakončil hlavičkou pod brvno Hudec - 0:1. Na umelej tráve postupne prebrali iniciatívu domáci a boli lepším tímom. Stav stretnutia sa im podarilo otočiť ešte v 1.polčase, keď najprv po nariadenej penalte vyrovnal Bodnár - 1:1 a o 3 minúty dostali domácich do vedenia po rohovom kope Konček - 2:1. V 51´min. zakončil akciu domácich po centrovanej lopte Rubint - 3:1. Hostia zdramatizovali priebeh po ojedinelej strele v 64´min. Druhýkrát sa presadil Hudec - 3:2. Ale výhru Rimavskej Soboty spečatil z priameho kopu taktiež dvojgólový strelec Konček - 4:2. Domáci mohli vyhrať aj vyšším rozdielom, ale v 2.polčase zahodili množstvo šancí. Žiar opäť sklamal a po druhej prehre v rade sa jeho sen o postupe do 2.ligy začína poriadne vzďalovať.

Badín - Bánová 2:3 (1:2)

Góly: 24´Juraj Ševčík - 0:1, 26´Daniel Mišík - 0:2, 40´Filip Janovský - 1:2, 64´Erik Masár - 2:2, 70´Lukáš Červený - 2:3

Lučenec - Kysucké Nové Mesto 3:0 (0:0)

Góly: 49´Miroslav Stupár - 1:0, 52´Ivan Palík - 2:0, 62´Adam Lelák - 3:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Lučenec zabral v šlágri 17.kola naplno a zaslúžene zvíťazil rozdielom triedy. Výhra sa však nerodila ľahko. Hostia sa na lídra veľmi dobre pripravili a najmä v 1.polčase boli zdatným súperom. Góly začali padať až po zmene strán. Postupne sa presadili Stupár, Palík a Lelák a vybojovali svojmu tímu 2.jarnú výhru, ktorou opäť navýšili vedenie v tabuľke. Po prehre Žiaru majú už Lučenčania náskok 7 bodov a stávajú sa jasnými kandidátmi na postup do 2.ligy, čo je hlavný cieľ tohto tímu.

Nová Baňa - Rajec 0:2 (0:0)

Góly: 58´Matej Panák - 0:1, 75´Martin Mazák - 0:2, čisté konto udržal Martin Capko

Domáci tím nezvládol jeden z kľúčových zápasov v boji o záchranu. Proti nováčikovi súťaže držala Nová Baňa krok len v 1.polčase. Po zmene strán pretavili hostia svoju prevahu do 2 gólov, o ktoré sa postarali Panák s Mazákom. Rajec si cennou výhrou upevnil pozíciu tesne pod stredom tabuľky a môže sa tešiť na ďalšiu fázu súťaže. Naopak domácim sa neustále vzďaľuje šanca na záchranu. Sú poslední a pomaly začínajú strácať kontakt aj na Kremničku. Na 14.miesto Čadce, znamenajúce záchranu strácajú naďalej hrozivých 11 bodov.

Bytča - Veľký Krtíš 2:3 (1:0) - dohrávka z 30.5.2012

Góly: 27´Ján Masný - 1:0, 65´Dávid Smatana - 2:0, 77´Martin Švonavec - 2:1, 80´Martin Švonavec - 2:2, 90´Frederik Matikovský - 2:3, v 39´min. nepremenil hosťujúci hráč Erik Krupčiak za stavu - 1:0 pokutový kop

Zvolen - MFK Banská Bystrica 3:1 (2:0) - pripravené v spolupráci s Jakubom Vážanom / www.futbalzvolen.sk

Góly: 2´Ján Lihocký - 1:0, 23´Dominik Golian - 2:0, 53´Matej Babic - 3:0, 63´Jaroslav Mušák - 3:1

Základná zostava Zvolena: Höger - Drahoň, Lihocký, Špekker, Žákovic, Babic, Kucbel, Kyseľ, Kollárik, Borgoň, Golian

V 17. kole sa domáci Zvolen predstavil opäť v domácom prostredí proti rivalovi a tabuľkovému susedovi z neďalekej Banskej Bystrice. Očakával sa opatrný začiatok, pretože to bol pre oboch veľmi dôležitý zápas. No predzápasové prognózy roztrhal už v 2. minúte Lihocký, ktorý po rohovom kope dostal domácich do vedenia - 1:0. Zvolenčania boli hladní po odplate z jesenného nešťastného zápasu v Bystrici, a podľa toho sa aj zápas vyvíjal. Bystričania síce držali loptu a snažili sa o vyrovnanie, no aktívni a nabudení domáci ich aktívnym pressingom nepúšťali do väčších šancí. Za zmienku stojí azda nebezpečný center z pravej strany, s ktorým si však opora v bráne Zvolena bez väčších problémov poradila. No a čo sa nepodarilo hosťom, podarilo sa na druhej strane domácim. Po ukážkovej akcií Babica s Borgoňom sa z následného centru presadil hlavičkou Golian - 2:0. Zvyšok polčasu sa hral prevažne medzi šestnástkami a do zakončenia sa mužstvá dostávali iba sporadicky. Úvod do druhého polčasu lepšie zvládli hostia a vytvorili si mierny tlak s cieľom skorigovať stav stretnutia. Zvolenčania sa však po čase opäť prebudili a výsledok sa dostavil čoskoro. Golian nádherne uvoľnil Babica a ten netradične pravou nohou poslal loptu do siete - 3:0. Rozdiel triedy ako keby uspal Zvolenčanov a prišiel trest. Radosť z trojgólového vedenia trvala asi 10 minút, kedy sa záložník Bystrického celku odhodlal k strele z úctivej vzdialenosti a utešenou strelou k pravej tyči prekonal brankára domácich. Do konca zápasu zostávalo ešte veľa času a dalo sa predpokladať, že Bystričania dajú všetko do útoku. No opak bol pravdou a od tejto chvíle sa už nedostali k poriadnemu zakončeniu. Naopak domáci mali ešte tri sľubné šance no strely Babica, Kollárika a Goliana sa neujali. A tak si Zvolen pripísal ďalšie veľmi dôležité body a naďalej stúpa v tabuľke.

Fiľakovo - Kremnička 1:1 (0:0)

Góly: 64´Marián Serzodi - 1:0, 89´Kristián Mazúch - 1:1

Dolný Kubín - Čadca 1:0 - dohrávka z 11.4.2012

Góly: 67´Ján Krišanda - 1:0, čisté konto udržal Adrián Drígeľ