17.kolo - Zvolen zvládol s prehľadom aj derby, a po zaváhaní Rimavskej Soboty získal 2bodový náskok, v tomto kole sa darilo aj hosťom, 3 body si z ihrísk súperov vezú Bánová, Kremnička a Rajec, Lučenec v súboji s K.N.Mestom šťastnejším tímom

02.04.2012 00:12

17.kolo - 31.3. a 1.4.2012

Badín - Bánová 0:1 (0:0)

Góly: 62´Daniel Baďura - 0:1, čisté konto udržal Jakub Kobera

Fiľakovo - Kremnička 0:3 (0:1)

Góly: 9´Adrián Balga - 0:1, 47´Lukáš Laurinc - 0:2, 50´Štefan Laszík - 0:3, čisté konto udržal Marián Žonda

Bytča - Veľký Krtíš 1:6 (0:2) - dohrávka z 30.5.2012

Góly: 12´Viktor Makara - 0:1, 17´Patrik Adam - 0:2, 55´René Račko - 0:3, 60´Andrej Daniš - 1:3, 61´Patrik Adam z 11m - 1:4, 75´Adrián Chlpoš - 1:5, 79´Adrián Chlpoš - 1:6

Lučenec - Kysucké Nové Mesto 1:0 (0:0)

Góly: 62´Martin Šufliarsky - 1:0, čisté konto udržal Michal Ozgyin, v 72´min. nepremenil hosťujúci kapitán Pavol Urban za stavu - 1:0 pokutový kop

Nová Baňa - Rajec 0:1 (0:0)

Góly: 60´Jakub Zmrhala - 0:1, čisté konto udržal Patrik Parízek

Stretnutie sa hralo v Novej Bani na kvalitnom teréne, akurát problém robil silný vietor. Prvý polčas sa odohrával medzi 16-tkami s minimom šancí na oboch stranách. Najväčšiu príležitosť spálil hosťujúci hráč s číslom 8, ktorý v nájazde sám proti brankárovi netrafil bránu. Domáci sa snažili pohroziť predovšetkým zo vzdialených pozícii alebo zo štandardných situácii. Prvý polčas skončil 0:0. Druhý polčas začal s väčším nasadením. Oba tímy otvoril hru s cieľom zvíťaziť šance boli na oboch stranách hralo sa ako na húpačke. Nakoniec v 68´minúte zápasu po chybe v rozohrávke Novej Bane získal loptu hosťujúci hráč číslo 14, ktorý vysunul hráča číslo 10 do šprintu, ktorý potiahol loptu po ľavom krídle a dobre miereným centrom na prednú žrď na nabiehajúceho Jakuba Zmrhalu, ktorý predskočil brankára a nadvihol loptu . Brankár ju pred seba vyrazil a Jakub Zmrhala potom poľahky zakončil do prázdnej brány 0-1 . Odvtedy prebrala iniciatívu Nová Baňa, ktorá tlačila vytvorila si šance, ale výborný výkon brankára Rajca ich zmaril. Zápas skončil 0-1.

Dolný Kubín - Čadca 0:4 (0:1) - dohrávka z 11.4.2012

Góly: 14´Timotej Vrábel - 0:1, 52´Kristián Grupáč - 0:2, 68´Dávid Ihelka - 0:3, 78´Patrik Jašurek - 0:4, čisté konto udržal Juraj Pijak

Rimavská Sobota - Žiar nad Hronom 1:1 (1:0)

Góly: 21´Lukáš Ulický - 1:0, 68´Viktor Kukučka - 1:1

Zvolen - MFK Banská Bystrica 3:0 (0:0)

Góly: 48´Tomáš Huňady - 1:0, 53´Matej Hajdúch - 2:0, 63´Radoslav Frajt - 3:0, čisté konto udržal Pavol Kováč

Bystričania dlho vzdorovali, k lopte sa dostávali len zriedkavo, po prvom góle sa zápas zlomil a domáci pridali po pekných akciách ďalšie 2 góly. Brankár domácich už 2.zápas nemusel čeliť strele a tak ďalej pokračuje zvolenská obrana bez inkasovaného gólu na domácom ihrisku.