Zostavy:

Brusno: Patrik Citara - Ivan Sáliš, Peter Šebeš (c), Juraj Kováčik, Lukáš Uhrík - Tomáš Kelemach (80´Jozef Gallo), Lukáš Vránsky (76´Filip Pšenko), Tomáš Dutka, Viktor Lihan (71´Samuel Knižka) - Tomáš Piliar (23´Ivan Samuelčík), Tomáš Šagát

Detva: Ján Sekereš - Martin Ondrášik (80´Peter Gonda), Ján Sáňka (c), Martin Melich, Ján Košút, Patrik Baláž (51´Jozef Paučo), Peter Tabaček, Šimon Šever (46´Andrej Michálik), Maroš Murín, Michal Ďuriš, Lukáš Suja

Góly: 5´Peter Šebeš vlastný - 0:1, 8´Ján Košút - 0:2, 61´Ivan Samuelčík - 1:2

V šlágri kola a v priamom súboji o 3.miesto priebežnej tabuľky sa hral zaujímavý svižný futbal. Domáci už v 2´min. pohrozili pohotovou strelou Lihana z hranice pokutového územia, ale lopta išla tesne ponad brvno. Šok pre Brusno prišiel v rozpätí troch minút. Najprv v 5´min. si centrovanú loptu z priameho kopu nešťastne hlavičkoval do vlastnej brány kapitán Šebeš - 0:1 a vo 8´min. skončila centrovaná lopta Košúta z ľava na prekvapenie všetkých v sieti Brusna - 0:2. Boli to silné údery, z ktorých sa domáci nedokázali spamätať prakticky celý prvý polčas. Znervózneli výsledkom čoho boli dve žlté karty pre Kováčika a Sáliša.

Po prestávke nastúpilo na ihrisko úplne iné Brusno. Hýrilo pohybom, aktivitou a konečne si začalo vytvárať aj šance. V 57´min. po individuálnej akcii Dutku po ľavej strane obtrela strela toho istého hráča brvno Sekerešovej brány. Následne z protiútoku zaútočila Detva a po nevydarenom centri Melicha lopta obtrela pre zmenu žrď domácej brány. V 58´min. trafil krásnou strelou ďalšie brvno hosťujúci Ďuriš a s následnou hlavičkou Košúta si poradil Citara. Od tohto momentu už hostia neohrozili domácu bránu a zamerali sa na ubránenie dvojgólového vedenia. V 61´min. rozohral priamy kop Šagát a Samuelčík usmernil hlavou predsa len loptu do siete Detvy - 1:2. V 69´min predviedol zákrok zápasu po Šagátovej strele z voleja z bezprostrednej blízkosti brankár Sekereš, z následnej dorážky Šagát tesne minul. V 72´min. skončila ďalekonosná strela Vránskeho na žrdi prekonaného Sekereša. V 76´min. opečiatkoval Dutka po ďalšej strele z diaľky pre zmenu brvno hosťujúcej brány. Keď sa neujal ani Šagátov pokus v 86´min. ubránili hostia cenné jednogólové víťazstvo, ktoré ich ešte udržiava v hre o postup.

Kováčová - Žarnovica odložené

Dudince - Horné Hámre odložené

Hrochoť - Slovenská Ľupča 5:0

Aj napriek 5 gólom podal výborný výkon v bráne hostí Ján Drmaj.

Hontianske Nemce - Zvolenská Slatina 7:0

Domáci si týmto víťazstvom upevnili pozíciu na čele V.ligy a zároveň potvrdili povesť najlepšie strieľajúceho mužstva v súťaži, keď v 17 zápasoch už vsietili 68 gólov.

Očová - Bzovík 3:4

Zápas bol vyrovnaný, ale hostia mali veľa gólových príležitostí, z ktorých nakoniec 4 využili a upevnili si 6.miesto v priebežnej tabuľke.

Stožok - Kremnica 5:2

Výsledkovo asi najväčšie prekvapenie kola. Domáci potvrdili výkonnostný progres a na jar už nazbierali 9 bodov zo štyroch zápasov.