18.kolo - Žilina v týždni dvakrát zaváhala, prekvapili ju nováčikovia Staškov a Sučany, Krásno tak po výhre v Hôrkach stráca už len 7 bodov, Tvrdošín ovládol duel o 3.miesto, súboj o záchranu pre Černovú, Oravan podal v Porube svoj najlepší jarný výkon

23.04.2012 21:53

18.kolo - 21. a 22.4.2012

Žilina U-16 - Sučany 1:1 (0:0) - pripravené v spolupráci s Jakubom Avramom

Góly: 49´Michal Vojvoda - 0:1, 88´Andrej Kadlec - 1:1

Hostia prišli do Strážova s jasným cieľom a to neinkasovať nejaký rýchly gól. Túto taktiku sa im podarilo od úvodných minút vcelku dodržiavať, aj keď mladí žilinčania boli od úvodu jasne lepším tímom. Svoju drtivú prevahu v držaní lopty však nedokázali gólovo zužitkovať. Sučany však hrozili najmä rýchlymi brejkami a skúšali každý jeden z nich pretaviť do šance. Dvakrát sa im to aj podarilo, ale gól z toho nepadol. V závere polčasu mali viacero šancí hráči MŠK, no hostí podržal v bráne Ďubašák.

Do druhého polčasu vstúpili opäť tlakom hráčii Žiliny, no paradoxne boli to oni kto inkasoval ako prvý. Domáci stopér vyrobil hrúbku a poslal slabú malú domov, ktorú vystihol Vojvoda a efektne prehodil vybiehajúceho brankára. Sučany sa tak prekvapilo ujali vedenia 0:1. Po tomto momente mohli Sučany hneď zvýšiť náskok, ale Vajdelova strela úspech neslávila. Čas pribúdal a hosťom pomaly, ale isto dochádzali sily a domácim zase nervy a nápady. Aj v druhom polčase Žilina tlačila, no Sučany využívali najmä brejky. Už už sa zdalo, že by sa mohla zrodiť senzácia, no v 88.minúte už bol aj výborne chytajúci Ďubašák prikrátky a Žilina zaslúžene vyrovnala Kadlecom. Sučany však len tretíkrát v sezóne nastúpili v plnej zostave a ukázali, že ak by v takomto zložení hrali každý zápas, tak môžu držať krok s najlepšími.

Závažná Poruba - Oravská Jasenica 1:4 (0:2) - pripravené v spolupráci s Erikom Graňákom

Góly: 25´Erik Polák - 0:1, 28´Michal Zanovit - 0:2, 56´Gabriel Kurtulík - 0:3, 81´Michal Zanovit - 0:4, 90´Filip Janek - 1:4

Do Závažnej Poruby pricestovali hostia zobrať domácim všetky 3 body na Oravu. Už od úvodu bola Jasenica lepším mužstvo na ihrisku. V 25´min. sa hostia ujali vedenia po góle Erika Poláka 0:1. Domáce mužstvo sa do šanci dostávalo veľmi zriedkavo, domáci hráči nakopávali lopty a skúšali to na rýchle brejky, čo sa im však nedarilo. V 28´min. hostia opäť udreli gólom Michala Zanovita na 0:2. V prvom polčase sa už nič nezmenilo a tak išli hostia do šatne s dvojgolóvym mankom. Do druhého polčasu vstúpili hostia s cieľom nedostať rýchly gól, aby sa vyhli tomu, že sa bude opakovať zápas proti Hôrkam. Ten mala Jasenica takmer neustále pod kontrolou, ale stačilo malé zaváhanie a body sa napokon delili. Domácu Závažnu Porubu nepustili hostia vôbec do žiadnej šance, naopak opäť sa im podarilo skórovať gólom Gabriela Kurtulíka, ktorý krásnou strelou zvýšil na 0:3 pre hostí. Domáci hráči sa snažili s výsledkom niečo spraviť, no hostia ich k ničomu nepúštali. V 81´minúte hostia opäť skórovali a na ukazovateli svietilo už 0:4 gólom Michala Zanovita. Domácim hráčom sa v 90´minúte po zle odkopnutej lopte podarilo streliť gól a znížiť nepriaznive skóre 1:4. Hostia si zaslúžene vzali z Liptova všetky 3 body a s predvedeným výkonom môžu byť hostia spokojní.

Góly: 32´Patrik Hollý - 0:1, 44´Dávid Lovasovič - 0:2, 45´Dávid Lovasovič - 0:3, 58´Lukáš Kajan - 0:4, čisté konto udržal Tomáš Lako

Obidve mužstvá nastupovali na zápas s pocitom veľkej zodpovednosti, nakoľko vzájomný duel mohol veľa napovedať v boji o záchranu. Lepšie začali domáci, viackrát sa dostali do veľmi dobrých pozícií, ale skórovať sa im nepodarilo ani z takých príležitostí, v akej sa ocitol jeden z najlepších domácich strelcov Tavel, ktorý váhal na päťke s dorazením lopty do prázdnej brány, až mu ju hosťujúci brankár odvážnym zákrokom vyrazil. Od polovice prvého polčasu prevzali iniciatívu dovtedy nevýrazní hostia a v závere polčasu po banálnych chybách domácej obrany trikrát skórovali. V druhom polčase už hostia domácich výrazne prevýšili v kombinačnej hre aj držaní lopty. Dostávali sa do množstva šancí a jednu z nich, opäť po zaváhaní domácich zadákov aj premenili. Od väčšieho debaklu domácich zachránil výborným výkonom striedajúci brankár Ivák. Domáci aj napriek výraznej prevahe hostí opäť mohli viackrát skórovať, gólom však neskončil ani samostatný nájazd Graňáka a v posledných minútach ani pekná strela Podhorského, ktorú zastavilo brvno. Za ideálneho počasia zápas sledovala takmer stovka divákov, väčšinou domácich, ktorí odchádzali po zápase dosť sklamaní.

Tvrdošín - Stráňavy 6:0 (1:0)

Góly: 10´Matúš Lajčin - 1:0, 55´Matúš Lajčin z 11m - 2:0, 62´Ľubomír Pikna - 3:0, 65´Tomáš Badár - 4:0, 77´Michal Gregorec - 5:0, 90´Tomáš Badár - 6:0, čisté konto udržal Richard Kordiak

Hôrky - Krásno 0:2 (0:1)

Góly: 5´Marek Sýkora - 0:1, 74´Boris Kopásek - 0:2, čisté konto udržal Miroslav Greňo

Predmier - Staškov 1:1 (0:0)

Góly: 89´Marek Babiš - 0:1, 92´Radoslav Vozárik - 1:1, v 30´min. nepremenil domáci hráč Andrej Pobijak za stavu - 0:0 pokutový kop