18.kolo - Tatran nedokázala zastaviť ani Revúca, prekvapenie jari sa zrodilo v Tisovci, ktorý vyškolili Nenince, Poltár nadelil poltucet Hajnáčke, situácia na dne tabuľky mimoriadne vyrovnaná a dramatická

25.04.2012 01:24

18.kolo - 21. a 22.4.2012

Tatran Čierny Balog - Revúca 2:0 (1:0)

Góly: 41´Peter Švantner - 1:0, 78´Martin Kupec - 2:0, čisté konto udržal Michal Bambura

Šláger kola lídra so štvrtým tímom tabuľky sľuboval zaujímavý futbal. Od začiatku až do konca však mali opraty zápasu jasne v rukách hráči Tatrana. Domáce mužstvo malo držanie lopty cca 90% hracieho času. No napriek tomu dalo len 2 góly. V závere 1.polčasu sa presadil Švantner a definitívnu podobu dal výsledku 12 minút pred koncom Kupec. Revúca môže byť rada, že všetky tie strely sa neujali do brány. Tatran vyhral zaslúžene a aj v tomto zápase potvrdil svoje postupové ambície. Revúca definitívne stratila aj najmenšie teoretické šance na postup. Michal Bambura vychytal už neuveriteľnú 10.nulu v sezóne.

Halič - Hnúšťa 4:0 (2:0)

Góly: 14´Roman Kováč - 1:0, 22´Ján Borovec - 2:0, 48´Ján Valko - 3:0, 70´Adrián Takáč - 4:0, čisté konto udržal Erik Hudec

Tisovec - Nenince 2:6 (1:4)

Góly: 17´Adam Očko - 0:1, 25´Adam Bodzsár - 0:2, 29´Patrik Gorog - 0:3, 38´Ladislav Vlček - 1:3, 44´Adam Bodzsár - 1:4, 63´Dominik Kuchta z 11m - 2:4, 77´Patrik Gorog - 2:5, 82´Dominik Zaťko - 2:6, v 57´min. nepremenil domáci hráč Ladislav Vlček za stavu - 1:4 pokutový kop

Hajnačka - Poltár 0:6 (0:3)

Góly: 5´Adrián Bara - 0:1, 12´Adrián Bara - 0:2, 19´Milan Kelement - 0:3, 46´Milan Kelement - 0:4, 78´Matej Láska - 0:5, 81´Oliver Sabó - 0:6, čisté konto udržali Andrej Rončák (81´Adrián Király)

Poltár podal asi svoj najlepší jarný výkon a od začiatku zápasu nebolo pochýb o jeho výhre. Už do polčasu nastrieľal druhý tám tabuľky nováčikovi 3 góly a po prestávke pokračoval v kanonáde. K tradičnému strelcovi Sabóovi sa pridali dvojgóloví Bara a Kelement + Láska. Hajnačka zatiaľ hľadá v jarnej časti svoju tvár a jej pokojné postavenie v tabuľke začína byť minulosťou. Tímy z dna tabuľky sa totiž priblížili už na rozdiel 4 bodov. Poltár si výhrou udržal odstup od lídra na 6 bodov a odpútal sa od Tisovca na 3 body. Šanca na návrat do 4.ligy stále žije.

Kokava nad Rimavicou - Tomášovce 2:2 (0:1)

Góly: 35´Filip Drugda - 0:1, 62´Ondrej Radič - 1:1, 64´Matej Kubinec - 2:1, 73´Roman Markovič - 2:2

Klenovec - Vidiná 4:2 (3:1)

Góly: 4´Milan Oláh - 1:0, 6´Tomáš Paššák - 2:0, 15´Matej Václavík - 2:1, 26´Filip Jurčišin - 3:1, 67´Dominik Dovala - 4:1, 74´Dávid Vantruba - 4:2

Cinobaňa - Dolná Strehová 1:1 (0:0)

Góly: 62´Tomáš Paulík - 1:0, 75´Lukáš Lašan - 1:1