18.kolo - Sučany potvrdili nárast formy a už vedú o 11 bodov, boj o 2.miesto je mimoriadne vyrovnaný, v zápase posledných tímov nádej pre Rabču, Klačan z Vrútok vďaka 2 gólom drží 1.miesto medzi strelcami

24.06.2011 20:50

18.kolo

Sučany - Likavka 5:1 (3:0)

Góly: 6´Dávid Homola - 1:0, 16´Michal Vojvoda - 2:0, 35´Michal Vojvoda - 3:0, 53´Ján Majerčík - 4:0, 60´Daniel Uličný - 4:1, 79´Ján Majerčík - 5:1

Sučany potvrdili nárast formy a s Likavkou si hravo poradili. O výsledku rozhodli domáci už v 1.polčase, kedy skóroval kapitán Homola a dvakrát aj druhý najlepší strelec ligy Vojvoda. Po prestávke sa duel už iba dohrával, ale aj napriek tomu líder ešte navýšil skóre zásluhou dvoch gólov Majerčíka. Likavka zaznamenala iba čestný úspech zásluhou Uličného za stavu - 4:0. Sučany ziskom ďalších 3 bodov navýšili vedenie už na 11 bodov, ale druhá Lisková má odohratý o zápas menej.

Zákamenné - Oravské Veselé 1:0 (1:0)

Góly: 21´Vladimír Florek - 1:0, čisté konto udržal Lukáš Florek

Súboj o 7.miesto nepriniesol veľa gólových príležitostí a od úvodu bolo jasné, že môže vyhrať mužstvo, ktoré vsieti prvý gól. To sa aj potvrdilo, keď v 21´min. skóroval Florek a zabezpečil domácemu tímu víťazstvo. Oravské Veselé aj napriek sympatickému výkonu nedokázalo nájsť odpoveď a po minulotýždňovej nečakanej domácej výhre nad Vrútkami, vyšlo tentoraz bodovo naprázdno.

Liesek - Bešeňová 4:0 (1:0)

Góly: 12´Jozef Florek - 1:0, 70´Filip Sťahulák - 2:0, 77´Tomáš Koleják - 3:0, 89´Tomáš Koleják - 4:0, čisté konto udržal Dávid Poláček

Ďalší priamy súboj, tentoraz o 5.miesto, tak vyrovnaný futbal nepriniesol. Práve naopak domáci úplne ovládli dianie na ihrisku, čo počas zápasu potvrdili 4 gólmi. Dôležitý bol najmä úvodný zásah Floreka už v 12´min., ktorý priniesol domácim potrebný kľud. Bešeňovej nemožno uprieť snahu, ale cez obranu Lieseka sa presadzovala veľmi ťažko. V záverečnej dvadsaťminútovke domáci svojho súpera zvalcovali tromi gólmi a výhrou udržali kontakt s čelom tabuľky aj naďalej.

Vrútky - Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka 3:1 (1:0)

Góly: 30´Michal Klačan z 11m - 1:0, 49´Michal Klačan - 2:0, 70´Jakub Šenšel - 3:0, 81´Martin Ferianc z 11m - 3:1

Vrútky po nečakanom zakopnutí v Oravskom Veselom zabrali opäť naplno a udržali si priebežné 3.miesto. Veľmi výrazne im k tomu pomohol dvoma gólmi najlepší strelec súťaže Klačan. Prvý dal v 30´min. z penalty a druhý tesne po prestávke. Definitívne rozhodnutie prišlo v 70´min. po zásahu Šenšela na - 3:0. Hostia už len kozemticky upravili skóre gólom Ferianca z penalty. Po sľubnom štarte do jarnej časti, keď Palúdzka dvakrát vyhrala, prišli tri prehry v rade a na 34ku sa už opäť tlačí zostupom ohrozená Rabča.

Zuberec - Sihelné 1:3 (1:2)

Góly: 2´Lukáš Ferneza - 0:1, 6´Lukáš Ferneza - 0:2, 13´Dominik Mikulaj - 1:2, 70´Ferdinand Grobarčík - 1:3

Sihelné si udržalo 4.miesto a prekvapujúco hladko uspelo v Zuberci. Hostia mali raketový štart do zápasu, keď po góloch Fernezu z 2´a 6´min. viedli - 0:2. Domáci Mikulaj síce rýchlo skorigoval v 13´min. na - 1:2, ale viac im už Sihelné v zápase nedovolilo. Naopak v čase, keď sa domáci pripravovali na záverečný nápor rozhodol o osude zápasu tretím gólom Grobarčík - 1:3. Zuberec si prehrou skomplikoval situáciu, lebo zatiaľ zostupová Rabča sa mu priblížila na rozdiel 4 bodov.

Rabča - Ľubochňa 4:1 (2:0)

Góly: 9´Matúš Kozák - 1:0, 34´Tomáš Bublák - 2:0, 57´Adam Ganobjak z 11m - 3:0, 67´Radovan Chorvát - 3:1, 70´Tomáš Bublák - 4:1

Azda môžeme tento súboj nazvať aj šlágrom kola. Stretli sa posledné 2 tímy súťaže a mali jednu z posledných šancí, ak nie poslednú, ešte sa vrátiť do boja o záchranu. Na kľúčový duel sa jednoznačne lepšie pripravili domáci. Omladili káder o dvoch starších žiakov a tento ťah sa trénerovi Rabče náramne vydaril. Úvodnú aktivitu pretavil vo vedúci gól v 9´min. Kozák - 1:0 a dôležitý druhý gól pridal po polhodine hry práve jeden z mladíkov Tomáš Bublák - 2:0. Navyše po prestávke sa presadil aj druhý mladík Ganobjak presnou strelou z pokutového kopu - 3:0. Hostia síce skorigovali Chorvátom na - 3:1, ale už o tri minúty ich definitívne položil na kolená druhým gólom v zápase Bublák, veľká nádej Rabčianskeho futbalu - 4:1. Domáci už potom s prehľadom udržali trojgólové vedenie a výhrou sa vrátili do boja o zotrvanie. Naopak Ľubochňa sa ďalšou prehrou ešte viac priblížila k zostupu.