18.kolo - Senica na víťaznej vlne, Žilina vysoko zdolala Košice a vymenila si pozíciu s Ružomberkom, Dukla zakopla v Nitre, Podbrezová triumfovala v Bardejove, ďalšia tesná prehra Podlavíc

26.03.2012 20:22

18.kolo - 24.3.2012 - pripravil Maroš Zimnikoval

Nitra – FK Dukla B. Bystrica 1:0 (1:0)

Góly: 3‘ Bartošek

Bojovným výkonom sme dosiahli cenné víťazstvo.(fcnitra.sk)

Ružomberok – Tatran Prešov 1:1 (1:0)

Góly: Kolorédy – Kačírek

V prvom polčase domáci okrem gólu zahodili asi tri čisté šance, v druhom sa im to vypomstilo, keď hostia 15 min. pred koncom vyrovnali na konečných 1:1.(mfkruzomberok.sk)

Senica – Dubnica 2:0 (1:0)

Góly: Nemec, Kačmár

Žilina – MFK Košice 4:0 (1:0)

Góly: Čmelík, Slaninka, Štadani, Jánošík

Tréner Žiliny Tibor Goljan: „V prvom polčase sme podali priemerný výkon, mali sme slabý pohyb, nepresné prihrávky, chýbal dôraz v osobných súbojoch, pôsobili sme unaveným dojmom. Už v druhej minúte sa dostal za súperovu obranu Slaninka, ale jeho lob ponad vybiehajúceho brankára skončil tesne vedľa tyčky. Do vedenia sme dostali v 33. min., keď po prieniku Čmelíka a jeho spätnej prihrávky zakončoval nekompromisne Slaninka. V 35. min. mal obrovskú šancu Káčer, ale prehodil nielen brankára, ale aj bránu.

Druhý polčas sme už jednoznačne ovládli hru, dobre sme kombinovali a vytvárali si šance. Na dva nula zvýšil v 41. min. hlavou Čmelík, po Káčerovom centri. Po individuálnej akcii Čmelíka zvýšil v 55. min. na tri nula Jánošík a v 60. min. opäť po Čmelíkovej prihrávke skóroval Štadani. Dnes som spokojný len s výkonom v druhom polčase, počtom strelených gólov a že sme neinkasovali gól.“ (mskzilina.sk)

Slovan Bratislava – Trenčín 0:0  (0:0)

Jupie B. Bystrica – Spartak Trnava 1:2 (1:1)

Góly: Híveš – Ujlaky, Kaluha

Zápas sa odohral na veľmi zlom hrboľatom ihrisku, kde domáci kolektív ako aj hosťujúce mužstvo viacej bojovalo ako kombinovalo. Zápas bol v celku vyrovnaný, kde domáci kolektív mal prvý veľkú šancu, ktorú Jakub Kristály nepremenil. Do vedenia paradoxne išli hostia po ojedinelej akcii po ľavej strane. Domáci kolektív odpovedal veľmi rýchle už o 3.minúty bolo vyrovnané kedy sa trafil do siete hostí Jozef Híveš. V ďalšom priebehu stretnutia mohli ísť do vedenia domáci, kedy po rohovom kope netrafil v dobrej pozícii Dávid Garaj. Keď už sa zápas schyľoval k remíze 4. min. pred koncom stretnutia hostia šťastne skórovali a odniesli si 3 body. Domáci kolektív si za predvedený výkon aspoň remízu zaslúžil. V tomto prípade vyhral zase šťastnejší ale nie lepší. Pochvala: kolektív JUPIE Podlavice za oduševnený bojovný výkon počas celého zápasu.

Bardejov – Podbrezová 2:3 (1:1)

Góly: Dzivý(2) - Sudimák, Jakuba, Sokol

Tréner Podbrezovej Ján Hroš: „Do zápasu sme išli s pozmenenou taktikou, ktorá nám v konečnom dôsledku priniesla 3 body na ihrisku súpera. Zápas sme začali opatrne, nechali sme hrať domácich, keď naša defenzíva začínala od polky ihriska. Rýchlym a tvrdým pressingom sme získavali lopty a po krátkych kombináciách v strede poľa sme išli do brejkových situácií. Náš prvý gól prišiel po odrazenej lopte a pohotovom zakončení Sudimaka. V 39 minúte prišiel trest ako dôsledok našich faulov a nedôrazu v okolí našej šestnástky. Do druhého polčasu sme išli s tým, že prvých 10-15min, súpera zatlačíme a strelíme gól, čo sa nám aj podarilo v 43 min. Po krásnom zakončení Jakubu. Od tejto chvíle sme mali zápas jednoznačne pod kontrolou boli sme aktívnejší v strede poľa, vypracovali si niekoľko pekných akcií a v 58 min sme išli do vedenia o 2 góly po Sokolovom pohotovom zakončení. Súper sa nedokázal dostať do hry, hrozil len štandartkami po našich naivných fauloch v okolí našej 16-ky. My sme si vypracovali ešte dve vyložené šance, no Šajgalík ani Blahuta ich nevyužili. V 78 minúte prišla strata koncentrácie pri rohu domácich a opäť sme inkasovali gól z rohového kopu.“(zpfutbal.sk)

Michalovce – Petržalka 2:0 (1:0)

Góly: 9‘ Ložný, 72‘ Tóth

Tréner Michaloviec Ján Gajdoščík: „Mali sme dobrý vstup do zápasu a už v 9. minúte sa po rohovom kope presadil Vožný. Aj v ďalšom priebehu sme mali neustálu prevahu a hlavne v druhom polčase sme si vypracovali veľa šancí, ktoré však Kolesár či Tóth nepremenili. Druhý gól sme vsietili v 72. minúte, Grič najprv nepremenil pokutový kop nariadený za faul na Vožného, ale striedajúci Tóth pohotovo dorazil. Zvíťazili sme úplne zaslúžene.“ (mfkzemplin.sk)