18.kolo - Líder Trnava predviedol kvalitu aj v Podlaviciach, ale domáci sa nemajú za čo hanbiť, Bardejov zdolal Podbrezovú spornou penaltou, Petržalka si vezie cenný bod z Michaloviec, Dukla uspela v Nitre, Ruža nestačila doma na Prešov

26.03.2012 21:00

18.kolo - 24.3.2012 - pripravil Maroš Zimnikoval

Nitra – FK Dukla B. Bystrica 2:4 (1:2)

Góly: 19‘ Németh, 55‘ Petráni – 26‘ Šovčík, 37‘ a 85‘(11m) Púpala, 75‘ Válovčan

Tréner Nitry Pavol Bartoš: „Za dnešný výkon nemôžem chlapcom uprieť snahu a nasadenie. Od prvej minúty sa pustili do súpera, dobre a hlavne rýchlo kombinovali, vytvárali sme si šance, ktoré sme aj dva krát premenili na strelenie gólov. Ale doplatili sme na hrubé individuálne chyby v obrane, za ktoré nás súper nekompromisne trestal. Samozrejme to naštrbilo aj tak už nie ideálnu psychickú pohodu mužstva, Napriek tomu sme chceli vyhrať ale dnes nám to nebolo súdené.“(fcnitra.sk)

Ružomberok – Tatran Prešov 2:3 (2:2)

Góly: Zreľák, Chlpík - Jakubčin, Voda Filip, Jacko

Výborný nástup domácich, ktorí už v 5. min. viedli 2:0, potom prišlo uspokojenie, nevyužité šance a hostia to dokonale využili na obrat.(mfkruzomberok.sk)

Senica – Dubnica 0:2 (0:1)

Góly: Šmahajčík(2)

Žilina – MFK Košice 2:0 (1:0)

Góly: 24‘ Kubena, 80‘ Fuják

Tréner Žiliny Vladimír Labant: „V zápase sa proti nám predstavilo kvalitné družstvo Košíc s viacerými dobre technicky vybavenými hráčmi. Dôležité však v tomto stretnutí bolo, že okrem šance zo 46.min. do ktorej sa dostali po odrazenej strele a kedy nás brankár Kosa podržal, sme súpera do žiadnej vážnejšej príležitosti nepustili. Naša obrana dnes pracovala spoľahlivo, no dobre im v defenzívnej činnosti vypomáhali aj stredoví  hráči. V 7. min. výborne zakombinovali po ľavej strane Lupčo s Martinkom, po ich spolupráci mohol z blízka otvoriť skóre zápasu Dedič, no proti jeho úmyslu bol Košický brankár ktorý jeho strelu zneškodnil. Po situácií  z 24.min. sme sa už radovali z vedúceho gólu. Petruš dobre zahral trestný kop z ľavej strany, Dedič usmernil hlavou loptu len do brankára od ktorého sa dostala pred úplne voľného Kubenu no a ten nezaváhal a strelou pod brvno nekompromisne zavesil 1:0. V 33. min. opäť z dobrej pozície asi z 8 m hlavičkoval Dedič po výbornom centri Ilka, no brankár Košíc bol dobre postavený a podržal tento krát svoje družstvo. O päť minút na to priletel do súperovej 16-ky pre zmenu center z našej ľavej strany od Petruša a Škriniarova následná strela skončila tesne vedľa brány.

Po zmene strán Košičania s pribúdajúcimi minútami častejšie otvárali hru a nám sa viac uvoľňoval priestor na protiútoky. V 54. min. sa dobre pred 16-kou súpera uvoľnil Ďungel no jeho technická strela, keď sa pokúšal obstreliť brankára skončil tesne vedľa pravej tyče. Po súboji v 79. min., kedy Košičan Duda oplácal a kopol bez lopty Ďungela videl od hlavného rozhodcu Jánoša červenú kartu. Výhodu jedného hráča v poli sme dokázali zúročiť v 88. min., kedy striedajúci Fuják šikovne obstrelil po sólovom nájazde brankára a uzavrel tak skóre zápasu na konečných 2:0. Naše víťazstvo sa dnes nerodilo ľahko, ale sila tohto kolektívu v ktorom vynikali najmä Kubena, Ďungel, Škriniar a Ilko dotiahli toto stretnutie do zaslúženej víťaznej podoby.“(mskzilina.sk)

Slovan Bratislava – Trenčín 2:0 (0:0)

Góly: Oravec, Fratrič

Jupie B. Bystrica – Spartak Trnava 1:3 (0:2)

Góly: Zimnikoval – vlastný, Korbelič, Lichvár

Domáci kolektív JUPIE začal zápas bez väčšieho rešpektu s lídrom súťaže. Zápas sa odohrával vo väčšine času medzi šestnástkami bez väčších šancí. Prvý vážnejší protiútok využili hostia k prvému gólu kedy si domáci obranca hlavou z tečoval loptu do vlastnej brány. Do polčasu hostia skórovali aj druhý raz. Po polčase domáci kolektív pridal na agresivite a bojovnosti čoho výsledkom bol kontaktný gól na 1:2 z kopačky Maroša Zimnikovala. Domáci kolektív v tom čase zatlačil hostí viacej do defenzívy ale skórovať sa im nepodarilo a to  aj vďaka viacerým sporným verdiktom hlavného rozhodcu, ktorý stretnutie vôbec nezvládol. Spartak Trnava pridal tretí poisťujúci gól a tým si odniesol z pod Urpína 3 body. Video z tohto duelu si môžete pozrieť pod aktuálnou tabuľkou.

Bardejov – Podbrezová 1:0 (1:0)

Góly: 27´Pavúk(11m)

Tréner Podbrezovej Ivan Dubíny: „V dôležitom zápase o záchranu sme v prvom polčase podali zatiaľ náš najlepší výkon, ale zlyhali sme v koncovke. Už v prvých dvoch minútach nás mohol dostať do vedenia Mózer, ale jeho dva úniky skončil strelami tesne vedľa. V 15 min. strieľa tesne vedľa Lukáč. Aj v ďalšom priebehu sme na ihrisku dominovali, ale prišla 27 min., dlhá lopta do našej 16-ky, pád domáceho hráča a penalta, ku ktorej sa je lepšie nevyjadrovať.... Aj v ďalšom priebehu sme domácich do žiadnej šance nepustili, dobre sme kombinovali a v 33 min. Lukáč nastrelil spojnicu domácej brány. Potom ešte Makara v ďalšej veľkej príležitosti vychytal domáci brankár. Namiesto trojgólového vedenia sme išli do šatní s jednogólovým mankom. Dobre sme vstúpili aj do druhého polčasu, keď už v 46 min. perfektne vysunul Makar Mózera, ktorý zo 40m postupoval sám na domácu bránu, ale zakončil znova vedľa žrde domácej brány. Tento moment ako keby nás psychicky zlomil, lebo až do konca zápasu sme už nedokázali vyvinúť taký tlak, aby sme aspoň vyrovnali. Domáci si síce nevypracovali žiadnu šancu, lebo naša defenzíva aj v druhom polčase pracovala dobre, ale svoje jednogólové vedenie si až do konca zápasu udržali. Zápas, v ktorom sme si nezaslúžili prehrať, rozhodla naša slabá koncovka a sporný moment z 27 min. zápasu.“(zpfutbal.sk)

Michalovce – Petržalka 1:1 (0:1)

Góly: 78‘ Špilár – 19‘ Tomšík

Prvý strelecký pokus zápasu vyslal v 12. minúte domáci Leško, ktorý však z hranice šestnástky namieril iba do brankára Kajana. V 19. minúte odcentroval hosťujúci Gabura na voľného Tomšíka a ten volejom poslal svoj tím do vedenia - 0:1. Michalovčania odpovedali Leškovým strieľaným centrom, ktorý putoval tesne vedľa. V 27. minúte Koscelník tvrdo napálil iba do gólmana Petržalky. Tesne pred uplynutím polhodiny hry mohli hostia viesť už dvojgólovým rozdielom, avšak brankár Babiak vytiahol proti Kočiš-Kovaľovi bravúrny zákrok. Zemplínčania si nevedeli vytvoriť súvislejší tlak a do záveru polčasu sa k zakončeniu dostal iba Leško, ale nenamieril presne. Úvod druhého polčasu odštartoval nepríjemnou strelou do Babiaka Horváth. V 61. minúte vystrelil striedajúci Fedor a loptu smerujúcu do brány zasiahol hosťujúci obranca na bránkovej čiare rukou, domáci sa dožadovali pokutového kopu, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. Michalovce sa snažili silou mocou vyrovnať a v závere si vypracovali prevahu. V 71. minúte ešte Špilár úspešný nebol, ale o 7 minút už áno, keď hlavou prekonal gólmana hostí. V poslednej desaťminútovke nepresne strieľali Leško či Kiss a gól nepadol ani po peknej individuálnej akcii Fedora, ktorého vychytal Kajan. Výsledok sa už do konca zápasu nezmenil, preto sa súperi rozišli zmierlivo po remíze 1:1. (mfkzemplin.sk)