18.kolo - Líder remizoval u nováčika, Žiar neudržal 4 gólové vedenie a po 5 góloch od Červeného prehral 3krát za sebou, video zo zápasu v Badíne, MFK Banská Bystrica vďaka 2 gólom Greška zvládlo Bytču, Červený sa dotiahol na Olšiaka, obaja dali 17 gólov

07.04.2012 00:36

18.kolo - 5., 7. a 8.4.2012

Čadca - Rimavská Sobota 2:1 (2:0) - predohrávka z 5.4.2012

Góly: 26´Denis Michalina - 1:0, 45´Denis Michalina z 11m - 2:0, 64´Róbert Raisz - 2:1

MFK Banská Bystrica - Bytča 4:1 (1:1) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 22´Peter Kendy - 0:1, 40´Lukáš Kostelný vlastný gól - 1:1, 68´Róbert Greško - 2:1, 69´Róbert Greško - 3:1, 77´Martin Bendík - 4:1

Prvá 5-minútovka naznačila, že domáci chcú 3 body a zahryzli sa naplno do súpera. Potom, ale prestali a prišiel trest, po chybe na ľavej strane sa dostal k lopte osamotený stredopoliar hostí a nebol preňho problém skórovať - 0:1. Domáci si do polčasu vytvorili ešte pár šancí, ale ani Bánovský a Záhradník sa nedokázali presadiť. Pár minút pred koncom polčasu, ale domáci Greško zahrával priamy kop zo 40-metrov a hostia si smolne zrazili loptu do brány - 1:1.
Druhý polčas začali aktívne zase domáci, ale nevedeli sa dostať do šance. Po prekvapivo rýchlom zahratom priamom kope, keď brankár iba vchádzal do päťky mal do prázdnej brány obrovskú príležitosť Bendík, ale netrafil. O pár minút to už vyšlo, keď priamy kop po peknom signály Bánovský-Greško poslal druhý menovaný do brány-2:1. O 5 minút pridal Greško z ľavej strany svoj druhý gól po peknej prihrávke Mušáka. Na konci zápasu pridal gól aj Bendík.

Veľký Krtíš - Lučenec 1:1 (0:1)

Góly: 33´Miroslav Stupár - 0:1, 72´Frederik Matikovský - 1:1

Zápas sa začal na ťažkom teréne, čo zo začiatku vyhovovalo viac domácim, keď prvú 20 minútovku ovládli, ale potom sa hráči Lučenca spamätali a začali hrať svoju klasickú, kombinačnú hru. V 33´ minúte zahrával rohový kop Kubček a so štastím sa dostala lopta ku Stupárovi, ktorý z 5metrov otvoril skóre na 0:1. Do konca polčasu bola hra vyrovnaná no stúpla nervozita, čo sa prejavilo na oboch stranách a rozhodca to odmeňoval žltými kartami. Po polčase sa hra začala tak ako prvý polčas skončila. Nervozita na oboch stranách, hra prebiehala medzi šestnástkami, ale v 72' minute po chybe hosťujúcej obrany sa k centru dostali domáci, ktorý s prehľadom premenil na vyrovnávajúci gól domáci Matikovský. Do konca zápasu len stúpala nervozita no nič futbalovejšie sa nestalo a tak zápas medzi lídrom a nováčikom suťaže skončil nerozhodne 1:1.

Rajec - Dolný Kubín 1:1 (0:0)

Góly: 55´Denis Laštík - 0:1, 87´Michal Jančuch - 1:1

Žiar nad Hronom - Bánová 4:5 (4:1)

Góly: 6´Samuel Truska - 1:0, 17´Tomáš Lipták - 2:0, 31´Samuel Truska - 3:0, 32´Filip Vuong - 4:0, 38´Lukáš Červený - 4:1, 60´Lukáš Červený - 4:2, 64´Lukáš Červený - 4:3, 84´Lukáš Červený - 4:4, 90´Lukáš Červený - 4:5

V Žiari nad Hronom sa zrodil hokejový výsledok. Hostia dokázali otočiť zdanlivo rozhodnutý zápas na svoju stranu. V prvom polčase viedli žiarčania už 4:0, keď sa dvakrát presadil Truska a po góle pridali Lipták s Vuongom. Potom však nepochopiteľne poľavili a hosťom sa podarilo v prvom polčase Červeným znížiť na 4:1. V druhom polčase obrovskými chybami a ľahkovážnym prístupom prišli domáci o sľubný náskok a v posledných minútach dokázali hostia dokonať neuveriteľný obrat v zápase a zvíťaziť tak 4:5. V zápase sa zaskvel hosťujúci kanonier Červený, ktorý vsietil všetkých 5 gólov svojho tímu. Žiar na jar ešte nebodoval a nielenže sa rozplývajú jeho nádeje na postup, ale už sa naň doťahujú tímy pod ním. Bánová vyhrala druhý zápas vonku v rade a na 2.miesto stráca už len 6 bodov.

Kysucké Nové Mesto - Nová Baňa 3:1 (2:0)

Góly: 36´Marek Belaník - 1:0, 43´Martin Holák - 2:0, 52´Patrik Minárik - 3:0, 79´Pavel Pacalaj - 3:1

V ďalšom kole majstrovských futbalových súťaží 3.ligy dorastencov mali cestovať ku súperovi do K.N.Mesta náše dvojičky dorastencov. Nakoľko sú Veľkonočné sviatky – rodičia nepustili na zápas skoro polovicu hráčov, z dôvodu, že musia ísť na cirkevné obrady ku sviatkom. Takže sa podarilo dať dohromady len jedno mužstvo – staršieho dorastu – ktoré cestovalo a odohralo stretnutie v K.N.Meste. Napriek problémom s hráčmi – starší dorastenci nakoniec odohrali dobrý zápas, aj napriek tomu, že po polčase 2:0 pre domácich, prehrali nakoniec výsledkom 3:1. Kysucké Nové Mesto sa po výhre nad posledným tímom súťaže vrátilo na 3.miesto v tabuľke.

Badín - Fiľakovo 5:0 (1:0)

Góly: 44´Matúš Kováč - 1:0, 49´Dušan Kvasna - 2:0, 67´Andrej Kubiš - 3:0, 74´Andrej Žižka - 4:0, 78´Andrej Kubiš - 5:0, čisté konto udržal Peter Butáš

Za pekného futbalového počasia nastúpili domáci proti Fiľakovu v úlohe favorita duelu. 1.polčas sa však nedá nazvať výkonom. Oba tímy hrali príliš profesorsky, bez nasadenia, snahy niečo vymyslieť a väčšina hráčov 1.polčas len odchodila. Na strane domácich stoja v 1.polčase za zmienku len dve štandardné situácie. Po prvom priamom kope zvonila v 6´min. žrď hosťujúcej brány. Po druhom v 16´min. minula loptu bránu Fiľakova. Hostia pohrozili len raz, keď v 19´min. musel po strele hosťujúceho záložníka zasahovať brankár Badína. Zlomový moment zápasu prišiel v 41´min., kedy dostal hosťujúci pravý obranca červenú kartu a Fiľakovo dohrávalo s 10 hráčmi. Ďalší kľúčový moment sa odohral v 44´min., kedy hosťom po prvýkrát zlyhala ofsajdová pasca a Kováč svoje sólo z ľavej strany zakončil presne - 1:0.

Video zo zápasu si môžete pozrieť pod tabuľkou súťaže. 2.polčas budeme aktualizovať.

Kremnička - Zvolen 3:9 (0:3) - dohrávka z 6.6.2012

Góly: 4´Peter Kollárik - 0:1, 16´Martin Huďan - 0:2, 36´Martin Huďan - 0:3, 55´Matej Bakovka - 1:3, 57´Dominik Golian - 1:4, 59´Dominik Golian - 1:5, 62´Štefan Lazsík - 2:5, 66´Dominik Golian - 2:6, 70´Dominik Golian - 2:7, 73´Martin Kucbel - 2:8, 85´Dominik Golian - 2:9, 89´Peter Sámal - 3:9

V dohrávke 18. kola sa na ihrisku v Radvani stretli mužstvá z opačných koncov tabuľky. Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh a bolo iba otázkou času kedy Zvolenčania strelia úvodný gól. V úvode mali síce problém vypracovať si väčšiu šancu, pretože domáci za nerozhodného stavu stále živili šancu. No v 4. minúte sa po obrovskej chybe v domácej obrane dostal k lopte Kollárik a svoj nájazd bezpečne premenil. 0:1. Nasledujúce nudné minúty preťal rohový kop a následný gól Huďana, ktorý taktiež padol po nedorozumení v domácej obrane. 0:2. Na konci polčasu ešte Zvolenčania nádherne zakombinovali a na konci akcie bol opäť Huďan. 0:3. Polčas odohraný v kľudnom tempe skončil rozdielom triedy.
Druhý polčas začali Zvolenčania veľmi vlažne a kazili množstvo jednoduchých prihrávok. Kremnička sa nakoniec dočkala a potrestala hostí za ich ľahkovážnosť. Z hranice šestnástky sa nechytateľne trafil domáci hráč Bakovka. 1:3. Vzápätí však bolo po centri Hajdúcha a zakončení Goliana vedenie Zvolena trojgólové a keď Golian pridal ešte jeden gól, výsledok zápasu bol iba otázkou skóre. 1:5. Kremnička, ale udrela po brejku z rohu, ktorý Zvolenčania nedokázali odvrátiť. 2:5. Strelecké hody, ale naďalej pokračovali. Dva navlas rovnaké centre Hajdúcha zakončil z toho istého miesta Golian. 2:7. Následne Kucbel zveľadil skóre na 2:8. Bodku za svojim gólovým predstavením dal Golian z priameho kopu. 2:9. Avšak posledné slovo patrilo domácim, ktorým sa ešte v poslednej minúte podarilo skorigovať na konečných 3:9 Sámalom. Zápas bohatý na góly tak skončil jasným víťazstvom Zvolena, ktorý preukazuje vynikajúcu hernú fazónu v jarnej časti.