18.kolo - Staškov zvládol ďalší šláger a upevnil si 1.miesto, na 2.miesto sa vrátila Turzovka, Dolný Hričov utrpel výprask v Belej a na jar stále nevyhral, na chvoste súťaže žiadne zmeny, Frančiak vedie tabuľku strelcov s náskokom 7 gólov

15.06.2011 15:28

18.kolo

Čierne pri Čadci - Zborov nad Bystricou 3:0 (1:0)

Góly: 28´Peter Staňo z 11m - 1:0, 61´Frederik Tatarka - 2:0, 73´Tomáš Válek - 3:0, čisté konto udržal Tomáš Tatarka

Súboj tímov z polovice tabuľky vyznel jasne pre domáci tím, ktorý dokázal eliminovať najlepšieho strelca súťaže Frančiaka. Nováčik súťaže je na domácom ihrisku veľmi silný a presvedčil sa o tom aj Zborov. V 1.polčase bola ešte hra pomerne vyrovnaná, keď gólovo sa presadil len domáci hráč Staňo z pokutového kopu v 28´min. - 1:0. Po prestávke už bolo vidieť rozdiel v kvalite oboch tímov v tomto zápase a po pekných akciách pridali domáci ešte ďalšie 2 góly. Presadili sa Tatarka a Válek. Čierne si výhrou upevnilo 5.miesto tabuľky.

Strečno - Svrčinovec 3:0 (1:0)

Góly: 1´Jakub Ďuriš - 1:0, 48´Jakub Ďuriš - 2:0, 52´Richard Willinger - 3:0, čisté konto udržal Michal Magoč

Strečno nastúpilo na dôležitý zápas s predposledným Svrčinovcom vo veľkom štýle a už v úvodnej minúte išlo do vedenia po zásahu ich kanoniera Ďuriša - 1:0. Po rýchlom góle domáci tím ovládol dianie na ihrisku, ale ďalšie prvopolčasové šance nedokázal zužitkovať. Až po prestávke upokojil Strečno druhým gólom Ďuriš, ktorý sa zároveň 14.gólom dostal na 2.miesto v tabuľke strelcov. O 4 minúty definitívne poslal hostí do kolien Willinger - 3:0. Od tohto momentu sa zápas už len dohrával a možno povedať, že Strečno urobilo touto výhrou rozhodujúci krok k tomu, aby sa vyhlo boju o záchranu. Situácia Svrčinovca je už dosť kritická.

Skalité - Turzovka 2:3 (1:1)

Góly: 21´Peter Dubašík - 1:0, 39´Tomáš Kyjanica - 1:1, 60´Marek Choluj - 2:1, 61´Tomáš Kyjanica - 2:2, 74´Tomáš Staník - 2:3

Turzovka sa na pôde posledného tímu súťaže poriadne natrápila, ale 3 body nakoniec vydrela. Ale poďme pekne po poriadku. Domáci tím zaskočil trápiaceho sa favorita úvodnou aktivitou, ktorá síce gól nepriniesla, ale Skalité zistilo, že súper je zdolateľný. V 21´min. už domáci oslavovali, keď skóre zápasu otvoril Dubašík - 1:0. Nebyť malej nepozornosti domácich hráčov v 39´min., keď neustrážili Kyjanicu mohli ísť do kabín s náskokom. Po prestávke pokračoval sebavedomý výkon domácich, ktorí ho okorenili opäť vedúcim gólom v 60´min. Presadil sa Choluj - 2:1. Zlom však nastal o minútu, kedy sa po druhýkrát presadil Kyjanica a zrovnal na - 2:2. Hostí rýchle vyrovnanie posmelilo a z následnej aktivity vyťažili v 74´min. aj víťazný gól. O 3 bodoch pre favorita rozhodol kapitán Staník a Turzovka sa tak udržala v hre o 4.ligu.

Radoľa - Kotešová 2:1 (0:1)

Góly: 8´Peter Mozolík - 0:1, 72´Mário Vnuk - 1:1, 76´Jakub Slavkovský - 2:1

Kotešová odohrala na pôde Radole výborný zápas, ale na body to nestačilo. Perfektný prvopolčasový výkon pretavili hostia len do jednogólového náskoku zásluhou Mozolíka. Po prestávke sa s pribúdajúcimi minútami čoraz viac dostávali do hry aj domáci a nakoniec sa im podarilo zvrátiť priebeh duelu dvoma gólmi v rozpätí 4 minút medzi 72´a 76´min. Po zásahoch Vnuka a Slavkovského si Radoľa pripísala 3 body znamenajúce posun v tabuľke už na 6.miesto. Kotešová ostáva aj naďalej na 12.mieste.

Belá - Dolný Hričov 7:0 (3:0)

Góly: 22´Marek Kubík - 1:0, 34´Radoslav Žingora - 2:0, 44´Radoslav Žingora - 3:0, 67´Marek Kubík - 4:0, 69´Marek Kubík - 5:0, 78´Milan Gažo - 6:0, 90´Jozef Vrábel - 7:0, čisté konto udržal Martin Franek

Dolnému Hričov došiel v jarnej časti dych a herné trápenie tímu vyvrcholilo debaklom v Belej. Pritom začiatok zápasu nič podobné neavizoval. Po úvodnej vyrovnanej dvadsaťminútovke vyšla domácim prvá gólová akcia. Na jej konci bol Kubík - 1:0. V 34´min. už favorit prehrával - 2:0. Strelcky sa prezentoval Žingora. Ten istý hráč pridal pred koncom 1.polčasu poistku na - 3:0 a poslal hostí do kolien. Do 2.polčasu síce vybehli hostia so snahou ešte niečo s výsledkom urobiť, ale gól nedali a v 67´min. opäť inkasovali. Presadil sa Kubík, ktorý o 2 minúty zavŕšil hattrick - 5:0. Hostia rezignovali a ešte dvakrát inkasovali. Výsledok 7:0 musí byť pre Hričov frustrujúci a zdá sa, že ich vyhliadky na postup najmä pri súčasnej forme, sú veľmi malé. Belej prišla výhra vhod. Získala v boji o záchranu cenné 3 body a veľké psychické povzbudenie do ďalších kôl.

Rosina - Podvysoká 1:0 (1:0)

Góly: 31´Dušan Zemiak - 1:0, čisté konto udržal Patrik Niník

Súboj susedov v tabuľke bojujúcich o záchranu v súťaži priniesol síce vyrovnaný futbal, ale chýbala mu väčšia kvalita. Rozhodujúcim momentom bola 31´min. kedy sa gólovo presadil domáci Zemiak a zabezpečil Rosine 3 dôležité body. Aj napriek druhopolčasovej snahe sa hosťom vyrovnať nepodarilo, lebo v domácej bráne chytal pozorne Niník a pripísal si už 4.nulu v ročníku.

Staškov - Čadca B 3:1 (0:0)

Góly: 61´Rudolf Laš - 0:1, 63´Andrej Čambora - 1:1, 83´Miroslav Polka - 2:1, 86´Marcel Ohrádka - 3:1

Šláger kola prvého s druhým priniesol pekný futbal s množstvom zaujímavostí a gólmi v 2.polčase. V 1.polčase mali miernu prevahu domáci, ale niekoľko sľubných príležitostí nepremenili. Hostia mali zopár náznakov, ale ani oni ich nedotiahli do gólového konca. Diváci si na korenie futbalu museli počakť do druhého dejstva, ale v 61´min. ich najprv poriadne zaskočil hosťujúci Laš a zabezpečil Čadci B vedenie - 0:1. Domácim výrazne pomohla rýchla odpoveď Čamboru v 63´min., ktorý využil zaváhanie hosťujúcej obrany - 1:1. V nasledujúcich minútach sa snažili oba tímy strhnúť vedenie na svoju stranu, lebo si uvedomovali, že víťaz zápasu získa 2 bodový náskok na čele tabuľky. Keď sa už aktéri začali pohrávať s myšlienkou remízového konca, domáci udreli. V 83´min. zakončil akciu Staškova gólom na - 2:1 Polka. Hostia sa nadychovali k záverečnému náporu, ale v 86´min. neustrážili Ohrádku, ktorý definitívne rozhodol o výhre Staškova - 3:1. Domáci sú teda na čele tabuľky, ale Čadca B určite aj napriek prehre nevzdáva boj o postup. Staškov však získal výhrou veľkú výhodu. Pretože v prípade rovnosti bodov oboch tímov by rozhodovali vzájomné zápasy a tie má lepšie Staškov.