19.kolo - Dukla B pokračuje vo víťaznom ťažení, dobyla aj ihrisko Košického béčka, Martin je po výhre nad Lokomotívou už tretí, Ďanovský vsietil už 16 gólov, Liptáci si vezú nečakaný bod zo Spišskej, Námestovo si pripísalo cenný skalp rezervy Podbrezovej

Góly: Andrej Kornhauser, Jozef Poništiak vs. Matej Blahuta

Aj napriek hustému sneženiu a silnému vetru sa hral na umelej tráve v Námestove dobrý dynamický zápas. Domáci počas celého zápasu lepšie kombinovali a väčšina zápasu sa hrala na našej polovici. V 30.min z pravej strane Kurtulík odcentroval, lopta prešla cez päťku až na voľného Kornhausera a ten pohotovo otvoril skóre zápasu 1:0. V 38.min si Matej Blahuta ideálne narazil loptu z Hruškom , dostal sa do samostatného nájazdu pri ktorom obišiel aj brankára Červenku a vyrovnal na polčasových 1:1.

Do druhého polčasu sme nastúpili z cieľom hlavne spresniť hru a pokúsiť sa o rýchle protiútoky, čo sa nám vôbec nedarilo. V 65.min Hruška našiel na pravej strane Németha, ten spätnou prihrávkou našiel Gajana, no ten z päťky prestrelil bránu. Domáci šli do vedenia v 72.min, keď Kasanou priamy kop bol tečovaný múrom a Poništiak hlavou poslal domácich do vedenia 2:1. Keďže sa v 75.min neujala ani dobrá strela z 25.m Vargu, tak zápas sa skončil výsledkom 2:1.

Dnes sme hrali veľmi nepresne, strácali sme veľa ľahkých lôpt a vôbec sme sa nedostali do hry.

Martin Boháčik - tréner Podbrezovej B

Stropkov - Giraltovce 1:2 (0:1)

Góly: Skislak vs. Kuriplach, Cigan

Góly: 2x Bednár vs. 2x Staš

V zápase s Liptovským Mikulášom nie som sklamaný. Hrali sme bez troch kľúčových hráčov a bez nich naša hra nemá takú fazónu, akú mala v jesennej časti. V hre nám chýbala myšlienka. Dnešný výkon bol poznačený počasím, strašný vietor robil problém na oboch stranách. V prvom polčase dal súper dva góly s vetrom, jeden bol taký, ktorý sa nevidí ani na lige majstrov. V druhom polčase sme stav vyrovnali a remíza je zaslúžená.“

Ing. Ján Kamenický - tréner Spišskej Novej Vsi

Družstvo mladšieho dorastu podalo so štvrtým družstvom aktuálnej tabuľky II. ligy skupiny Východ svoj najlepší výkon v majstrovských zápasoch. Počas celého zápasu sme boli kompaktnejší a odhodlanejší. Hneď od začiatku zápasu sme boli aktívni aj v koncovke, pričom z množstva striel sa „ujali“ dve z kopačky strelecky disponovaného T. Staša. Z hľadiska celkového vývoja zápasu boli veľmi podstatná dve skutočnosti. Po prvé to bol gól „do šatne“, ktorý sme inkasovali dve minúty pred koncom prvého polčasu po nedôslednom bránení súpera vo vlastnej šestnástke. Po druhé to bolo zranenie M. Lasáka desať minút pred koncom zápasu. Keďže už z dôvodu maródky nemal tréner nikoho na striedanie, museli sme zápas dohrávať v desiatich a v samotnom závere sme dostali nešťastný vyrovnávajúci gól.

Zostava mladšieho dorastu: K. Korýtko, A. Glončák, R. Danko, M. Šimún, M. Lasák, M. Majerčík (P. Puška), T. Staš, A. Koštial, M. Račko, M. Revaj, N. Ferleťák.

Tréner Mgr. Martin Pohlod:

Pokojná a poctivá príprava po nepríjemnej štvorke od Martina priniesla svoje ovocie. Počas celého zápasu sme boli lepším družstvom. Domácich sme nepustili do žiadnej šance, resp. prečíslenia a sami sme si okrem gólov vypracovali množstvo výborných príležitostí. Je len na škodu veci, že sme ich nepremenili. V tomto zápase sme stratili dva body. Najkrajším okamihom zápasu bol „televízny“ gól T. Staša z trestného kopu na 1 : 0. Za prístup, nasadenie a aj ponímanie svojich úloh v zápase chválim celé svoje družstvo.

Košice B - Dukla Banská Bystrica B 1:2 (0:0)

Góly: 45´Martin Arendáš - 0:1, 60´Štefan Čarný - 1:1, 72´Martin Arendáš - 1:2

Martin - Lokomotíva Košice 3:2 (2:0)

Góly: 2x Radoslav Ďanovský, Daniel Kováčik vs. Patrik Kiraľ, Dominik Stripaj