19.kolo - V šlágri kola si Stará Bystrica udržala 1.miesto, Radoľa prehrala v týždni 2 zápasy, Turzovka strhla výhru v Terchovej v poslednej desaťminútovke, na dne tabuľky je už Zborov nad Bystricou, Oberta drží so 17 gólmi 1.miesto medzi strelcami

01.05.2012 19:21

19.kolo - 27. a 28.4.2012

Terchová - Turzovka 0:2 (0:0) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 84´Tomáš Kyjanica - 0:1, 87´Lukáš Nečeda - 0:2, čisté konto udržal Marek Striček

Turzovka vstupovala do zápasu ako jasný favorit, hoci Terchová, ktorá posledné dve kolá vyhrala tak isto nebola bez šancí. Už hneď v úvodnej minúte sa mohli domáci dostať do vedenia, keby sa ujala Balážova strela, alebo nasledujúca dorážka Rogoňa. V prvom dejstve mal favorit už potom navrch, vypracoval si šance, no všetko hasil domáci brankár Matušek. Terchová hrozila ako vždy len z protiútokov, no do vážnejších šancí sa nedostala. Polčas skončil bez gólov.
V druhej časti hry sa obraz hry nezmenil, hostia chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu a vyvrcholením bol gól, ktorý ale pre ofsajd neplatil. Domácim už dochádzali sily, pravda, v takom teple ako bolo v Terchovej sa nedá vydržať v 100% nasadení celý zápas. To využili hostia, zahrávali rohový kop, na ktorý si zbehol hosťujúci hráč a hlavou upratal do siete - 0:1. To Turzovku upokojilo, a kontrolovala hru. Pár zábleskov mala aj Terchová, zvlášť po sérií rohov, kedy mala už vyrovnanie na kopačke, no neprestrelila hradbu tiel hostí. A tak prišiel druhý úder, po protiútoku zakončil útočník hostí peknú akciu a bolo rozhodnuté - 0:2. Koniec zápasu sa už len v kľude dohral, hoci domáci sa ešte snažili niečo s výsledkom spraviť, dostali sa do 16-ky hostí, no nič im to nebolo platné. Turzovka si tak odváža dôležité tri body, zatiaľ čo Terchová prišla v závere aspoň o 1 bod.

Teplička nad Váhom - Belá 2:1 (2:0)

Góly: 28´Dávid Stančík - 1:0, 43´Ján Smolka - 2:0, 84´Tomáš Laščiak - 2:1

Raková - Radoľa 2:8 (2:4) - dohrávka z 30.5.2012, domáci nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 13´Ján Macúš - 0:1, 20´Ondrej Ščamba - 0:2, 23´Juraj Križek - 1:2, 26´Erik Kováč - 1:3, 30´Juraj Križek - 2:3, 39´Marek Konárik - 2:4, 50´Erik Kováč - 2:5, 55´Marek Konárik - 2:6, 63´Marián Greguš - 2:7, 69´Erik Kováč - 2:8

Stará Bystrica - Strečno 1:0 (0:0)

Góly: 64´Tomáš Baričiak - 1:0, čisté konto udržal Patrik Strnádel

Čierne pri Čadci - Rosina 1:0 (0:0)

Góly: 88´Lukáš Krenželák - 1:0, čisté konto udržal Patrik Kubica