19.kolo - Koncentrovaný výkon lídra v Neninciach priniesol trojgólovú výhru, Poltár rozdrvil Tisovec a udržal si postupové šance, Sabó a Dobrocký vsietili 4 góly, Kelement pridal hattrick, priamy súboj o záchranu rozhodol pre Vidinú 2 gólmi Koky

01.05.2012 22:38

19.kolo - 28. a 29.4.2012

Nenince - Tatran Čierny Balog 0:3 (0:1)

Góly: 36´Martin Kupec z 11m - 0:1, 60´Miroslav Makovník - 0:2, 86´Tomáš Giertl - 0:3, čisté konto udržal Michal Bambura

Za veľkej horúčavy a silného vetra podali hráči Tatrana zodpovedný výkon a vyhrali 3 gólmi nad súperom z Neniniec. Celý zápas bol v réžii hostí. Veľa šancí nebolo premenených, ale napriek tomu diváci mohli vidieť pekné akcie. Hostia boli jednoznačne lepším mužstvom, nedovolili domácim prakticky nič a zaslúžene vyhrali.

Tomášovce - Hajnáčka 1:0 (0:0)

Góly: 47´Maroš Matúška - 1:0, čisté konto udržal Miroslav Šingliar

Poltár - Tisovec 8:0 (4:0) - pripravené v spolupráci s Martinom Holasom

Góly: 5´Oliver Sabó - 1:0, 6´Milan Kelement - 2:0, 8´Oliver Sabó - 3:0, 44´Milan Kelement - 4:0, 71´Oliver Sabó - 5:0, 82´Oliver Sabó - 6:0, 87´Milan Kelement - 7:0, 89´Adrián Bara - 8:0, čisté konto udržal Andrej Rončák (84´Adrián Király)

Poltársky sen o postupe do 4.ligy diel 19. Zápas, ktorý bol pre Poltár kľúčový v boji o postup. Už úvod zápasu naznačil, že domáci chcú 3 body a zahryzli sa naplno do súpera. A teraz tomu mnohí možno ani neuveria, ale vo 8´minúte Poltár vyhrával 3:0, keď 2 góly strelil Sabó a 1 zásah pridal Kelement. Poltár predvádzal futbal ako z inej galaxie a vypracoval si množstvo šancí, keď sa 2krát rútil sám na bránu Sabó a Bara. No skóre zápasu sa menilo až na konci prvého polčasu a Poltár viedol po góle Kelementa už 4:0. Druhý polčas začali aktívne znovu domáci, no Tisovec odolával tlaku. Až v druhej polovici druhého polčasu prišla znovu kanonáda v podaní domácich. A postupne góly pridávali Kelement, Bara a Oliver Sabó pridal svoj 3 a 4 gól v zápase. Takže tento veľký test domáci zvládli na výbornú a zdolali Tisovec 8:0. Nutno podotknúť, že všetci hráči Poltára podali skvelý výkon a chlapci z poltárskeho tatranu sa už teraz tešia na veľký zápas do Čierneho Balogu, ktorý veľa napovie v ďalšom boji o postup. Nedá mi to nepovedať, že Poltár predvádza v jarnej časti krásny útočný futbal, keď v 6 zápasoch nastrieľal súperom až 25 gólov a inkasoval len 2krát. Poltár- Rončák- Mizera, Valentíny, Kojnok, Findra- Kubaliak, Bara, Kelement, Holas - Slavkovský, Sabó (Kanáloš, Obročník, Láska, Kyráli).

Ponúkame ešte druhý komentár k zápasu:

Domáci nastúpili na zápas skvele pripravení a s odhodlaním vyhrať. Už v 3. minúte po presnom centri Slavkovského otvoril stav stretnutia hlavou Sabó - 1:0. Prišla 6. minúta a po časovanej nahrávke od Saba sa v šanci ocitol Kelement a s prehľadom skóroval pomedzi nohy brankára - 2:0. Zaskočení hostia inkasovali už o minútu neskôr, loptu vybojoval Kelement a tečoval ju Sabó - 3:0. Táto 7-minútovka rozhodla o celom zápase. V 44. minúte loptu v strede ihriska vybojoval opäť Kelement a Sabó sa rútil sám na brankára, trafil len tyčku, ale Kelement dorážku zvládol - 4:0. Za tohto stavu hráči odišli do kabín. V druhom polčase sa hra viacej vyrovnala, ale hráči Tisovca boli úplne neškodní. Sabó sa dočkal hattricku, potiahol loptu po pravom krídle a nechytateľne zakončil - 5:0. Vzápätí prišiel aj 4 gól tohto hráča. Po akcii Kanáloša, ktorý sa vrátil po dlhom zranení, Sabó prestrelil všetko čo bolo pred ním - 6:0. Od týchto minút prišiel veľký tlak domácich, po sérii striel si loptu vybojoval Kelement a zavŕšil svoje hattrick - 7:0. Tesne pre koncom, po nahrávke Saba pridal gól aj Bara a tak uzravrel skóre zápasu - 8:0. Chlapci z Poltára sa ešte o svoj sen, ktorým je postup do 4. ligy, poriadne pobijú.

Revúca - Hnúšťa 4:2 (2:0)

Góly: 30´Juraj Ganaj - 1:0, 32´Jozef Valaštek - 2:0, 60´Jozef Valaštek - 3:0, 80´Denis Ištók - 3:1, 84´Marek Kozár - 4:1, 85´Nikolas Sajdák - 4:2

Klenovec - Halič 1:5 (0:1)

Góly: 16´Daniel Linhard - 0:1, 48´Tomáš Paššák - 1:1, 61´Roman Kováč - 1:2, 68´Dominik Novotka - 1:3, 73´Arpád Váradi - 1:4, 75´René Kuchár - 1:5

Vidiná - Cinobaňa 2:0 (0:0)

Góly: 51´Ján Koky - 1:0, 60´Ján Koky - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Václavík

Prvý polčas bol zaujímavý, kde sa šance striedali na obidvoch stranách, ale gól nepadol. Druhý polčas bol už zaujímavejší. Prvý gol stretnutia padol dosť nečakane, keď po faule na domáceho hráča zahrával priamy kop Ján Koky, takmer od polky ihriska strelil na bránu a po veľkej chybe brankára dal gól. Druhý gól stretnutia bol ako cez kopirák, no pri tomto góle sa hosťujuci brankár aj zranil. Potom hostia zatlačili domácich, ale tí sa dobre bránili a udržali tak cenné víťazstvo nad Cinobaňou, ktorá klesla v tabuľke pod Vidinú, ktora sa vzdaľuje zostupovej zóne.

Dolná Strehová - Kokava nad Rimavicou 5:1 (1:1)

Góly: 4´Gejza Radič - 0:1, 10´Adam Dobrocký - 1:1, 54´Adam Dobrocký - 2:1, 62´Marián Nagy - 3:1, 73´Adam Dobrocký - 4:1, 77´Adam Dobrocký - 5:1