19.kolo - Sučany, Bešeňová a Lisková nadelovali, 34ka sa opäť odpútala od Rabče, 6gólový Majerčík zo Sučian sa dostal na 2.miesto v tabuľke strelcov len gól za Klačana z Vrútok

24.06.2011 23:08

19.kolo

Sučany - Rabča 11:1 (5:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 16´Ján Majerčík - 1:0, 19´Lukáš Košinár - 2:0, 29´Dávid Homola - 3:0, 42´Lukáš Margetín - 4:0, 44´Ján Majerčík - 5:0, 46´Ján Majerčík - 6:0, 55´Jakub Vajdel - 7:0, 61´Marek Huličiar - 8:0, 81´Ján Majerčík - 9:0, 82´Tomáš Bublák - 9:1, 90´Ján Majerčík - 10:1, 90´Ján Majerčík - 11:1

Proti oslabenému súperovi predviedol líder súťaže ofenzívnu smršť. Bol to najmä zápas kapitána Sučian Jána Majerčíka, ktorý si bude tento zápas asi navždy pamätať. Veď vsietil 6 gólov, čo je viac ako polovica a razom sa dostal v tabuľke strelcov na 2.miesto o gól za vedúceho Klačana z Vrútok. Rabča dokázala vzdorovať len prvých 15 minút, ale potom to všetko začal Majerčík a v 90´min. zakončil ten istý hráč. Domáci urobili ďalší rázny krok na ceste do 4.ligy. Rabča môže s takýmto výkonom len ťažko pomýšľať na záchranu. Najviac zaráža fakt, že na pôdu lídra pricestovala len s 10 hráčmi. Žeby predčasná rezignácia? Dúfame, že nie. Pochvalu si zaslúži jediný strelec hostí Tomáš Bublák. Vekom ešte starší žiak dal už svoj 4.gól za dorast.

Lisková - Zuberec 9:1 (5:1)

Góly: 5´Tomáš Maslo - 1:0, 13´Roman Šroba vlastný gól - 2:0, 15´Matej Šiška - 2:1, 26´Michal Forgáč - 3:1, 28´Michal Forgáč - 4:1, 43´Matúš Daňo - 5:1, 50´Matúš Daňo - 6:1, 60´Matúš Daňo - 7:1, 69´Jakub Kubala - 8:1, 70´Michal Macík - 9:1

Lisková potvrdila povesť najlepšieho tímu jarnej časti a vyhrala aj svoj 5 zápas. Zubercu nastrieľala 9 gólov a ako jediná ešte môže ako tak pomýšľať na stíhanie lídra. Zuberec to domácim svojou pasivitou výrazne uľahčil. Po rýchlom góle Masla, si dal vlastný gól Šroba. Úvodnú štvrťhodinu síce hostia zakončili kontaktným gólom Šišku - 2:1, ale domáci veľmi rýchlo odpovedali ďalšími dvoma zlepenými gólmi Forgáča a definitívne rozhodli. Od tohto momentu bola otázkou len výška skóre. Keď Macík zvýšil v 70´min. už na - 9:1, vyzeralo to na dvojciferný výsledok. Lenže gólostroj domácich sa už zadrhol a vitúženú desiatku už nevsietili. Aj napriek tomu dosiahla Lisková najvyššiu výhru v sezóne. Zuberec sa po prehre opäť prepadol na 11.miesto.

Bešeňová - Ľubochňa 11:0 (4:0)

Góly: 28´Patrik Hlavatý - 1:0, 34´Martin Ďurovič - 2:0, 36´Patrik Hlavatý - 3:0, 39´Patrik Hlavatý - 4:0, 50´Martin Ďurovič - 5:0, 58´Tomáš Krška - 6:0, 74´Adrián Hablák - 7:0, 78´Martin Ďurovič - 8:0, 82´Tomáš Baďo - 9:0, 86´Martin Ďurovič - 10:0, 87´Rastislav Kotala - 11:0, čisté konto udržal Marek Laurinc

Ďalší dvojciferný výsledok v 19.kole sa zrodil v súboji nováčika 5.ligy s posledným tímom súťaže a horúcim kandidátom na zostup. Domáci sa trápili iba do prvého gólu. Potom sa gólostroj rozbehol naplno a diváci videli 11 pekných gólov. 4 gólmi sa blysol kapitán Ďurovič, hattrick pridal Hlavatý. Brankár Laurinc vychytal ako jediný gólman v tomto kole čisté konto. Ľubochňa zrejme už rezignovala a jej hráči vyzerajú byť zmierení so zostupom do 1.triedy. Bešeňová si výhrou upevnila 6.miesto, čo je veľmi pekné umiestnenie na nováčika.

Likavka - Vrútky 2:1 (1:0)

Góly: 26´Dávid Kajúch - 1:0, 61´Michal Klačan - 1:1, 67´František Matúška - 2:1

Likavka nečakane zdolala tretí tím tabuľky. Nečakalo sa to najmä vzhľadom na posledné výsledky oboch tímov. Vrútky tentoraz nepôsobili tak kopaktne ako v minulých zápasoch a inkasovali ako prvé. V 26´min. zabezpečil Likavke vedenie Kajúch - 1:0. Hostia zdvihli hlavu v 61´min. Majú vo svojom strede momentálne asi najlepšieho útočníka ligy Klačana, ktorý vyrovnal na - 1:1. Lenže po chybe hosťujúcej obrany sa v 67´min. domáci opäť ujali vedenia zásluhou Matúšku - 2:1. V záverečnej fáze zápasu sa už stav nezmenil a Vrútky tak prišli o 3.miesto. Naopak Likavka predskočila Zákamenné a je na 7.mieste.

Liesek - Sihelné 1:1 (0:0)

Góly: 58´Tomáš Koleják z 11m - 1:0, 79´Andrej Sunega - 1:1

V súboji 5.tímu so 4.tímom ligy sa zrodila zaslúžená remíza, z ktorej majú možno väčšiu radosť hostia, lebo sa vrátili na 3.miesto. V bezgólovom 1.polčase sa veľa šancí nezrodilo a veľká zmena nenastala ani po prestávke. Domáci išli do vedenia gólom z pokutového kopu, ktorý premenil Koleják a hostia zaslúžene vyrovnali 11 minút pred koncom Sunegom.

Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka - Zákamenné 4:1 (0:0)

Góly: 47´Juraj Fiderák - 1:0, 51´Martin Ferianc - 2:0, 53´Erik Kurňavka - 2:1, 57´Juraj Fiderák - 3:1, 91´Juraj Fiderák - 4:1

Dôležitý zápas zvládli lepšie domáci hráči. V 1.polčase to nebol príliš záživný futbal. Oba tímy hrali príliš opatrne a čakali na chyby súpera, ktoré neprichádzali. Ako prvý vyšli z obrannej ulity domáci a vlastnou aktivitou prinútili hostí k chybám. Hneď úvodnú v 2.polčase využil kapitán Fiderák na vedúci gól v 47´min. - 1:0. O 4 minúty už bolo - 2:0. Do zakončenia sa dostal Ferianc a nezaváhal. Hostia odpovedali o 2 minúty kontaktným gólom Kurňavku - 2:1. Ale gólovú 10 minútovku zavŕšil domáci kapitán Fiderák úspešnou strelou na - 3:1. Palúdzka v ďalšom priebehu bez problémov udržala cennú výhru a v závere ju ešte prikrášlil svojim tretím zásahom v zápase Fiderák - 4:1. 34 sa tak opäť odpútala od Rabče a získala na ňu 5 bodový náskok.