19.kolo - Lučenec na jar stále neinkasoval a vedie už o 3 body, Kysucké Nové Mesto zaváhalo s Tvrdošínom, Čadca rozstrieľala Bytču, Bystrické derby pre Badín, v tabuľke strelcov bez zmien

11.08.2011 17:24

19.kolo

Lučenec - Fiľakovo 4:0 (3:0)

Góly: 8´Miroslav Stupár - 1:0, 16´Lukáš Heuser - 2:0, 32´Milan Vilhan - 3:0, 59´Martin Marcinek - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

V južanskom derby bol domáci líder 3.ligy veľkým favoritom. Papierové predpoklady začal napĺňať hneď od začiatku. Vo 8´min. vsietil úvodný gól Stupár - 1:0 a Lučenec sa ešte viac zahryzol do svojho súpera. V 16´min. pridal Heuser druhý gól a prakticky rozhodol o zápase. Hostia sa vlastne len bránili s cieľom neinkasovať veľa gólov a smerom dopredu boli bezzubí. Výraznú prvopolčasovú prevahu lídra zúročil ešte v 32´min. na - 3:0 Vilhan. Po zmene strán Lučenec kontroloval situáciu a uspokojil sa s jasným vedením. To ešte zvýšil na konci hodiny hry Marcinek - 4:0. Lučenec vyhral aj štvrtý jarný zápas na nulu a po zaváhaní Námestova v Badíne, v dohrávke 16.kola, a po zaváhaní Kysuckého Nového Mesta, si vypracoval na čele 3bodový náskok.

Dolný Kubín - Žiar nad Hronom 1:0 (0:0)

Góly: 83´Ján Otruba - 1:0, čisté konto udržal Adrián Drígeľ

Dolnokubínčania príliš veľa bodov z ihrísk súperov v tejto sezóne nevozia, aj preto sa zameriavajú predovšetkým na domáce zápasy. Proti Žiaru ich čakal nesmierne dôležitý súboj, pretože v prípade výhry sa mohli výrazne vzdialiť pásmu zostupu. Vyrovnané stretnutie, v ktorom mali mierne navrch futbalovejší hostia, rozhodol 7 minút pred koncom domáci Otruba - 1:0. Dolný Kubín po tejto výhre poskočil na 9.miesto, kým Žiar po prehre klesol na 7.pozíciu.

MFK Banská Bystrica - Badín 1:3 (1:2)

Góly: 5´Patrik Murín - 1:0, 12´Dominik Machava - 1:1, 19´Andrej Bánovský vlastný gól - 1:2, 80´Juraj Golecký - 1:3

V mestskom derby chceli hostia odplatiť svojmu súperovi jesennú prehru na domácom ihrisku - 0:1 a napokon sa im to po dobrom výkone aj podarilo. Badín bol nabudený po tohtotýždňovej dohrávke s Námestovom, ktorú proti ašpirantovi na postup vyhral - 1:0. MFK je vo veľkej kríze a tú potvrdilo aj teraz. Hoci úvod vyšiel lepšie domácim a už v 5´min. ich dostal do vedenia Murín - 1:0. Lenže snaživí hostia veľmi rýchlo obrátili vývoj zápasu. Najprv v 12´min. vyrovnal Machava - 1:1 a v 19´min. v snahe zabrániť druhému gólu si loptu do vlastnej brány zrazil nešťastne Bánovský - 1:2. Ďalší priebeh 1.polčasu už toľko vzruchu nepriniesol. V 2.polčase sa síce domáci snažili tlačiť pred bránu súpera, ale ten hrozil nebezpečnými protiútokmi, ktoré riadil najmä Willwéber. Domáci držali nádej aspoň na zisk bodu do 80´min., ale v nej rozhodol o ďalších 3 bodoch pre Badín premiérovým zásahom Golecký - 1:3. Badín sa vďaka 6 bodom z tohto týždňa posunul už na 5.miesto. MFK sa prepadáva stále viac a momentálne je až na 11.mieste.

Kysucké Nové Mesto - Tvrdošín 1:1 (0:1)

Góly: 44´Maroš Dreveňák - 0:1, 90´Marek Belaník - 1:1

Kysučania plánovali proti nováčikovi bodovať naplno, ale tento zámer im nevyšiel. Všetko podstatné v zápase sa udialo vždy na konci polčasov. V závere 1.polčasu dostal hostí senzačne do vedenia Dreveňák - 0:1. Domáci sa snažili vyrovnať celý 2.polčas, ale ich snaha bola márna. Keď už hostia siahali po 3 bodoch, v nervóznom závere, kedy rozhodca vylúčil hráča na každej strane, vyrovnal strelec posledných kôl Belaník. Zrodila sa teda rovnaký výsledok ako na jeseň v Tvrdošíne - 1:1. Kysučania aj po strate 2 bodov udržali 2.miesto, ale na lídra už majú manko 3 bodov.

Zvolen - Bánová 2:0 (1:0)

Góly: 44´Ján Stehlík - 1:0, 71´Martin Huďan - 2:0, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Bánová mala po dobrých jarných výkonoch možnosť v prípade výhry stiahnuť náskok Zvolena len na 1 bod. Ale v tomto zápase ťahala od začiatku za kratší koniec. Zvolen bol aktívnejší, útočnejší, viac zakončoval a chýbali tomu len góly. Na prvý sa čakalo až do záveru 1.polčasu, kedy sa presadil Stehlík - 1:0. Po prestávke domáci stále udávali tempo hry v snahe pridať poistku. To sa im podarilo v 71´min. vďaka gólu mladíka Huďana - 2:0. Bánová vyšla tentoraz strelecky naprázdno a Zvolen udržal touto výhrou kontakt s 5.miestom, na ktorom je Badín.

Nová Baňa - Námestovo 0:2 (0:0)

Góly: 60´Michal Korman - 0:1, 76´Lukáš Vnučák - 0:2, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Námestovo sa rýchlo otriaslo z prehry v Badíne a ziskom 3 bodov v Novej Bani udržalo kontakt s čelom súťaže. Proti prehustenej domácej obrane nedokázal nájsť favorit recept takmer hodinu hry. Vyslobodením bola 60´min., kedy otvoril skóre Korman - 0:1. Nová Baňa nemala v záverečnej polhodine dostatok síl na prípadné vyrovnanie a s blížiacim sa záverom zápasu jej aj dochádzali fyzické sily. Potvrdilo sa to pri druhom góle hostí v 76´min. Obrana domácich neustrážila Vnučáka a bolo - 0:2. Spoľahlivý brankár hostí Jadroň s prehľadom udržal čistý štít a pripísal si 12.čisté konto v ročníku, čím si poistil vedenie medzi brankármi.

Čadca - Bytča 8:2 (3:1)

Góly: 2´Andrej Kulla - 1:0, 7´Jakub Malík - 1:1, 36´Patrik Jarabica - 2:1, 40´Erik Hunčík (brankár) z 11m - 3:1, 55´Ivan Lulák - 3:2, 64´Erik Hunčík (brankár) z 11m - 4:2, 75´Miroslav Blahovec - 5:2, 78´Filip Kulla - 6:2, 80´Jozef Gavlas - 7:2, 81´Andrej Kulla - 8:2

V Čadci boli diváci svedkami najvyššieho víťazstva v 19.kole. Domáci mali raketový úvod a už v 2´min. viedli po góle Andreja Kullu - 1:0. Hostia však odpovedali rovnakou mincou a v 7´min. vyrovnal Malík - 1:1. Celý 1.polčas bola hra vyrovnaná, až v samom závere získali domáci dvojgólový náskok. najprv skóroval z hry Jarabica a potom sa presadil z penalty brankár Hunčík - 3:1. Úvod 2.polčasu patril hosťom a v 55´min. vsietil kontaktný gól Lulák - 3:2. Málokto by v tej chvíli predpovedal debakel hostí. Zlom priniesla 64´min. Domáci dostali výhodu druhého pokutového kopu v zápase a brankár Hunčík sa opäť nemýlil - 4:2. V závere už hosťom došli sily a po góle Blahovca na - 5:2 rezignovali. V rozpätí 3 minút inkasovali ešte trikrát a po sympatickom výkone v prvých 60 minútach, nakoniec odišli s vysokou prehrou - 8:2.

Liptovský Mikuláš - Kremnička 10:0 (4:0) - dohrávka z 11.5.2011

Góly: 6´Michal Uram - 1:0, 14´Ivan Kmeť - 2:0, 30´Filip Legerský - 3:0, 33´Tomáš Maťko - 4:0, 50´Michal Uram - 5:0, 65´Miroslav Pastva - 6:0, 66´Andrej Rezník - 7:0, 70´Miroslav Pastva - 8:0, 76´Michal Uram - 9:0, 78´Filip Legerský - 10:0, čisté konto udržal Matúš Macík

Bezproblémová výhra ašpiranta na postup sa zmenila v 2.polčase ne exhibíciu. Kremnička pôsobila odovzdaným dojmom a vlastne už pred zápasom rezignovala. Rozdiel v hre oboch tímov bol priepastný. Liptáci si s chuti zastrieľali a Uramovi sa podarilo dosiahnuť hattrick. Po 2 presné zásahy pridali kapitán Legerský a Pastva. Domáci tím dosiahol svoje 2.najvyššie víťazstvo v sezóne. Aj to najvyššie dosiahol proti Kremničke na jeseň vyhral na jej pôde - 11:0. S blížiacim sa záverom sezóny Liptovský Mikuláš zlepšuje svoje výkony a naďalej udržuje šance na postup do 2.ligy.