19.kolo - Líder zo Žiliny nevyhral ani 3krát za sebou, o body ho obral Tvrdošín, Krásno vydrelo výhru nad Z.Porubou a stráca už len 5 bodov, Erik Polák rozhodol o výhre O.Jasenice nad Sučanmi a je lídrom strelcov spolu s Hudekom s 12 gólmi

30.04.2012 22:29

19.kolo - 28. a 29.4.2012

Oravská Jasenica - Sučany 3:0 (2:0) - pripravené v spolupráci s Erikom Graňákom

Góly: 23´Gabriel Kurtulík - 1:0, 44´Lukáš Margetín vlastný gól - 2:0, 85´Erik Polák - 3:0, čisté konto udržal Dušan Miškovič, v 35´min. nepremenil domáci hráč Erik Graňák za stavu - 1:0 pokutový kop

Domáci hráči išli do zápasu jednoznačne po tri body a chceli nadviazať na dobrý výkon z Poruby a na domácej pôde konečne zvíťaziť. Sučany nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave, lebo niektorí hráči museli nastúpiť za mužov. Domáci hráči začali dobre snažili sa kombinovať a hostí nepúšťať do nejakej nebezpečnej šance. V 23´min. sa domáci ujali vedenia po góle Gabriela Kurtulíka, ktorý peknou strelou spoza šestnástky vystrelil na bránu súpera a lopta skončila v sieti 1:0. Domáci pomaly zvyšovali tempo a v šestnástke bol faulovaný Erik Polák a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý nepremenil Erik Graňák (35´min.). Do polčasu sa domácim podarilo zvýšiť, keď si nešťastný vlastný gól vsietil Margetín - 2:0. V druhom polčase sa domáci snažili nedostať rýchly gól a ešte nejaký gól streliť. Hostia sa snažili streliť nejaký kontaktný gól, no brankár domácich Miškovič bol vo viacerých prípadoch pozorný. Hostia strieľali v druhom polčase na bránu dosť často, pretože hrali s vetrom. V 85´min. sa domáci opäť mohli radovať, keď zvyšoval na - 3:0 svojim 12.gólom sezóny Erik Polák. V 89´min. mohli Sučany streliť gól na 3:1, no Jakuba Avrama vychytal zoči voči Miškovič. V tomto dejstve sa už nič nezmenilo a tak zostali tri body zaslúžene doma.

Tvrdošín - Žilina U-16 0:0

Čisté konto udržali: Richard Kordiak (Tvrdošín) a Filip Kňazovič (Žilina U-16)

V Tvrdošíne sa zrodila bezgólová remíza, po ktorej sa natiahla séria lídra bez výhru už na 3 zápasy. Domáci podali koncentrovaní výkon a pripísali si dôležitý bodík v boji o konečné 3.miesto. Mladí Žilinčania sú naďalej prví, ale ich náskok pred Krásnom sa znížil na 5 bodov.

Krásno nad Kysucou - Závažná Poruba 1:0 (1:0)

Góly: 31´Boris Kopásek - 1:0, čisté konto udržal Miroslav Greňo

Stráňavy - Predmier 2:0 (1:0)

Góly: 44´Dávid Mičenec - 1:0, 78´Maroš Rolček - 2:0, čisté konto udržal Matej Tavač (53´Tomáš Janči)

Liptovský Hrádok - Hôrky 4:0 (1:0)

Góly: 10´Michal Miartan - 1:0, 64´Michal Miartan - 2:0, 81´Michal Miartan - 3:0, 90´Radovan Hudáček - 4:0, čisté konto udržal Lukáš Jurík

Staškov - Liptovské Sliače 2:0 (2:0)

Góly: 9´Erik Perďoch - 1:0, 17´Marek Babiš - 2:0, čisté konto udržal Miroslav Badura

Domáci nováčik rozhodol o svojej výhre nad posledným tímom tabuľky ešte do prestávky dvoma gólmi, o ktoré sa postarali Babiš s Perďochom. Po prestávke domáci tím viacero ďalších šancí nepremenil, ale pohodlne doviedol duel do víťazného konca. Staškov sa výhrou vrátil na 5.miesto tabuľky. Hostia sa ďalšou prehrou priblížili zostupu do 5.ligy.