2.kolo - Dubnica má v úvode ligy výbornú formu, čo potvrdila v Košiciach, Žilina vyhrala derby v Banskej Bystrici, Prešov uspel pod hradom Matúša Čáka, prvá výhra nováčika zo Spišskej, lídrom strelcov Slávik z Dubnice so 4 gólmi

14.08.2012 21:18

2.kolo - 11.8.2012

Góly: Renáto Meszlényi vs. Bojda

Senica - R. Valkovič - M. Karvaš, E. Otrísal, P. Mynář, E. Chvál (59. A. Konečný) - D. Malý (74. M. Privrel), J. Krč - J. Chvátal, R. Meszlényi (74. M. Mihálik), T. Královič - S. Mráz (54. M. Rajník)

Tréner Senice Jozef Dojčan:

V druhom zápase sezóny sme privítali kvalitného súpera z Nitry. Úvod nám vyšiel podľa našich predstáv a už v 2. min sme sa gólom Meszlényiho ujali vedenia. Do 15. min sme hrali veľmi slušne a boli sme lepším mužstvom. Potom sme si začali nepochopiteľne komplikovať situácie a pustili sme súpera do hry. V hre nám tentoraz chýbala ľahkosť a nedokázali sme nadviazať na kvalitný kombinačný výkon z Banskej Bystrice. Napriek tomu sme vo vyrovnanom zápase mali viac gólových príležitostí ako súper, ale v koncovke sa naďalej veľmi trápime. Trest prišiel dve minúty pred koncom a súper vyrovnal. Posledná minúta dokumentovala našu momentálnu streleckú nemohúcnosť, keď Mynář s Privrelom nedokázali z dvoch krokov dopraviť loptu do úplne prázdnej brány. Konečný rezultát 1:1 je už tradičným výsledkom našich stretnutí s Nitrou, keď sa zrodil tretíkrát v rade. Úvod sezóny sme výsledkovo nedokázali zachytiť a aj výkony niektorých našich hráčov absolútne nenapĺňajú naše predstavy. Je teraz na nás, aby sme sa z tejto nečakanej situácie čo najskôr dostali a aby sa do našej hry opäť vrátila ľahkosť a víťazná pohoda.“

Bardejov - Ružomberok 0:1 (0:1)

Góly: Buckulčík

Góly: 50´T.Vožný - 1:0, 72´Bellás - 2:0

MFK ZEMPLÍN: Holienčin - Halagan, M. Janočko, Mikovčík, Havrila - L. Tóth, Grič (80+. Copko), M. Ferko (75. M. Kolesár), Vajs (75. J. Andrejko) - Chocholáček (59. Bellás), T. Vožný

Zverenci kormidelníka Jána Gajdoščíka sa rozbiehali pomalšie a ich najväčšiu šancu v prvom polčase spálil v úplnom závere Grič, ktorý hlavou tesne minul bránu Slovana. Desať minút po zmene strán však už dokázali prvýkrát skórovať, po peknej akcii Vajsa na ľavej strane sa lopta dostala ku Gričovi, ktorý vystrelil, brankár loptu iba vyrazil pred seba a dobiehajúci Vožný zblízka dorazil - 1:0. V 67. minúte hosťujúci gólman Prokop udrel michalovského hráča, začo mu rozhodca udelil iba žltú kartu a po dohovore s asistentom nariadil pokutový kop. Jeho exekútorom bol Grič, ktorého strelu z bieleho bodu však brankár kryl. Gólová poistka Michaloviec prišla v 72. minúte, Bellásova krížna strela skončila aj s pomocou teču brániaceho hráča v hosťujúcej sieti - 2:0.

Góly: František Uhrín, Samuel Lipták

Podbrezová: Máte - Rovňan, Fraňo, Klimo, Balla (Hanzlík 60´) - Gánovský, Galo (Varga 72´) - Páleš (Bodnár 40´), Sudimák,Vrana (Hruška 65´) - Dobranský

Tréner Spišskej Novej Vsi Vladimír Michalko:

„Vo vyrovnanom zápase sme si vytvorili viac gólových príležitostí, ktoré rozhodli o tomto zápase, dva sme zrealizovali gólmi Uhrina a Liptáka. Súper futbalovo bol na výške, naši chlapci bojovnosťou sa súperovi vyrovnali a v niektorých fázach naši jedinci boli lepší, ako súperovi hráči. Som spokojný.“

Tréner Podbrezovej Július Szoke

V druhom kole sme nastúpili na pôde nováčika s cieľom zvíťaziť a odčiniť zlý výkon v zápase s Bardejovom. Úvod tomu aj nasvedčoval a vypracovali sme si dve gólové príležitosti , po peknej prihrávke Sudimáka strieľal tesne vedľa Vrana a po rohovom kope hlavičkoval do brankára Klimo. Súper potom strelil 2 góly, keď sa príliš ľahko dostal cez stred obrany. Po zmenách v zostave sme chceli vysokým napádaním dosiahnuť obrat v zápase. Dostali sme súpera pod tlak, ale bolo to príliš kŕčovité a gól sa nám streliť nepodarilo. Súper sa do našej otvorenej obrany dostal do niekoľkých nebezpečných protiútokov, ale gól už tiež nestrelil. V ďalšom zápase už v utorok si nemôžme dovoliť hrať s nasadení, až keď prehrávame. Verím, že strelíme prvý gól a zaznamenáme prvé víťazstvo.

Góly: 67´Adrián Kopičár - 0:1

Dukla: Ťapaják - Neušel, Hubert, Fízel, Kupec, Arendáš (67´ Gregáň), Kollati, Hric, Čecho (49´ Šufliarsky), Pařenica, Gaško

Žilina: Bajza - Kadlec, Vavro (53´ Šutý), Nemčík, Slaninka, Lojdl, Kincl, Kopičár, Kratochvíl, Čmelík, Remek (64´ Stranianek)

Zápas sme nezačali dobre. Boli sme pasívni, súperovi sme dávali priestor na kombináciu. V obrane sme však boli dôslední a súpera sme nepustili do šancí. Hráči sa dostávali často pod tlak slabým pohybom a slabými prihrávkami. Zlom v zápase prišiel po dobrej kombinácii a šanci Kratochvíla. Od tohto času sme začali hrať aktívne, v strede poľa sme súpera jednoznačne prehrávali. Do polčasu sme si vytvorili veľmi dobré strelecké pozície a konečne sme začali zakončovať aj z väčších vzdialeností. Prakticky sme ovládli zápas.
V druhom polčase sme začali opäť aktívne. Už v úvode sme si vypracovali niekoľko šancí, ktoré sme nepremenili. Nakoniec po veľmi peknej akcii stredom ihriska, Kopičár zakončil akciu lobom ponad brankára. Škoda, že sme zápas nerozhodli skôr vo svoj prospech, pretože na konci zápasu súper začal nakopávať dlhé lopty a vytvoril si aj niekoľko štandardných situácií, ktoré sme zvládli, ale zbytočne sme sa obávali o výsledok.

Košice - Dubnica nad Váhom 2:5 (1:3)

Góly: Vozár, Mihaľov vs. 2x Slávik, Švec, Krošlák, Paliesek

Zlaté Moravce - Trnava 0:0

Trenčín - Prešov 0:1 (0:1)

Góly: Maník

Trenčín: Zemanovič - Vlček, Blažej, Peprík, Pastírik (Holíček), Richtárech, Straňák, Polák, Vrábel, Juliny, Petrík

Prešov: Harničár - Šimko, Tkáč, Novotný, Kiseľa - Čekan (49. Michálek), Lukáč (68. Tupta), Maník, Pribula - Andrejko (68. Sučka), Korenko (44. Staško)

Tréner Prešova Marek Ondrík:

Od začiatku zápasu sme hrali zo zabezpečenej obrany a snažili sme sa získavať loptu tlakom v stredovej zóne a vyrážať do rýchlych protiútokov. V prvom polčase sme jeden z nich premenili vo víťazný gól Maníkom v 18. minúte. V 24. mal samostatný nájazd ešte Korenko, ale brankár ho vychytal a pri ďalšom v 29. ostala Maníkovi lopta príliš pod nohou a nezakončil. V 33. dostával výbornú kolmicu Čekan od Tkáča, ale znova výborne zasiahol brankár súpera. V druhom polčase sme sa až príliš stiahli na vlastnú polovicu a súper pravidelným otáčaním ťažiska nám hrozil stále viac a viac z PKV. Súper hral pekne kombinačne, individuálne vynikali Richtárek a Vlček, od nich nám hrozilo neustále nebezpečenstvo. Jeden krát nás zachránilo brvno a jeden krát na čiare reflexívne zasiahol Harničár po pekných herných kombináciách súpera. Družstvo musím pochváliť za to, že siahlo na dno svojich fyzických možností a vôľou a nasadením, bojovnosťou ubránilo víťazstvo."