2.kolo - Martin zásluhou Ďanovského obrátil domáci duel s Lokomotívou a je lídrom, Liptáci vyhrali derby v Ružomberku B, Dukla B obrátila duel s Humenným, hladké výhry Vranova a Podbrezovej B, Soták z Vranova vsietil 4 góly !!!

15.08.2012 00:57

2.kolo - 11. a 12.8.2012

Jupie Banská Bystrica Podlavice - Lučenec 3:1 (2:1)

Góly: Híveš, Debnár a Kvasna vs. Kupček

Domáci kolektív v pozmenenej zostave z 1. kola bol v 1. polčase o niečo lepší ako nováčik 2. futbalovej ligy starších dorastencov LAFC Lučenec. Skóre zápasu otvoril presným prehodením hosťujúceho brankára domáci útočník Híveš. Domáci kolektív sa týmto gólom dostal do tempa, ktoré pribrzdil vyrovnávajúci gól hostí. Odpoveď na seba nedala dlho čakať a domáci kolektív znova išiel do vedenia 2:1, keď autorom gólu bol Debnár. Do druhého polčasu hostia pridali na agresivite s úmyslom bodovať. Tretí rozhodujúci gól domácich zaznamenal Kvasna. Domáci kolektív svojim zlepšeným výkonom plne zabodovali a dali zabudnúť na prvý zbabraný majstrovský zápas v Košiciach.

Góly: 15´Dávid Fábry - 0:1, 21´Radoslav Ďanovský - 1:1,  33´Radoslav Ďanovský z 11m - 2:1

Lokomotíva: Tkáč A., Kinský P., Vilner, Gere, Vrtilka, Hazrolli, Capík, Mikluš, Gic, Kinský J., Fábry.

Tréner Lokomotívy Vladimír Urban:

V príprave pred stretnutím som pripomenul náš úvodný nekoncentrovaný výkon z jarnej časti minulej sezóny, keď sme už v 15 minúte prehrávali v Martine 2:0. A zabralo to. Domácich sme zaskočili našou aktívnou hrou, výborne sme dostupovali k protihráčom, čím sme ich nútili robiť chyby. Odmenou bol náš gól, ktorý dal Fábry po centri z pravej strany od Kinského P. Domáci znervózneli, 20´sme ich do ničoho nepustili. Hrozili len po ŠS. V 21´ sme ich my postavili na nohy, keď zahrávali rohový kop a najnižší hráč na ihrisku nám nikým neatakovaný dal gól hlavou bez výskoku. V 32´ sme nevyužili po výbornej kombinácii gólovú šancu, keď Fábry prihrával Miklušovi a ten zo štyroch metrov poslal slabú strelu do náručia brankára. O minútu sme inkasovali my. Po neskorom dostupení k protihráčovi a netaktickom sklze fauloval v pokutovom území Kinský P. a domáci šli do vedenia. Škoda, že do druhého polčasu nemohol pre zranenie nastúpiť Mikluš, ktorý bol z našich stredových hráčov najlepší.
Druhý polčas nepriniesol veľa vzruchu, domáci hrozili opäť len po ŠS a po jednej z nich sme im skoro dopomohli zvýšiť skóre. My sme hlavne slabšou hrou Capíka, Hazrolliho, Gica nedokázali vyrovnať skóre. Mali sme v závere šancu po dobre rozohratej ŠS (Vilner) , žiaľ centrovanú loptu sme nedokázali dopraviť do brány. V 82´ sa mal kopať pokutový kop proti domácim za faul na Šefčíka, ale píšťalka sa zasekla.
Po stretnutí domáci tréner pri podaní rúk trefne poznamenal: „dnes sme utrpeli víťazstvo“.

Góly: 14´Vysočan - 1:0, 23´Vysočan - 2:0, 55´Vysočan - 3:0, 76´Trajteľ - 4:0, 81´Trajteľ - 5:0, 83´Babala - 6:0

Asistent trénera Podbrezovej B Ivan Klusaček:

Dnes, 12.8.2012 sme nastúpili na prvý domáci majstrovský zápas proti papierovo slabšiemu súperovi. Na umelú trávu v Podbrezovej - Skalici sme vybehli
stopercentne koncentrovaní a pripravení potvrdiť svoju narastajúcu formu. Hneď od úvodného hvizdu rozhodcu sme ovládli hru a súperovi nedarovali ani kúsok ihriska. To sa prejavilo v 14. min., kedy sme zahrávali po našom úvodnom tlaku rohový kop, ktorý hlavou premenil Vysočan. Obraz hry sa nezmenil a už v 23. min. sme zvýšili skóre po rozohrávke Pristača na Trajteľa, ktorý loptou za obranu ponúkol druhý gól Vysočanovi. Prvý polčas sme ovládli a ešte do prestávky mohlo byť 3:0, no po Urbánikovom centri Trajteľ zahlavičkoval len do brvna. Po prestávke sme očakávali tlak zo súperovej strany, no učebnicovou hrou sme ho nepustili do žiadnej šance. V 55. min. po rýchlej Pavličkovej spätnej prihrávke na 16-ku dokonal svoj hetrik Vysočan presnou strelou popri brankárovi Maťašákovi. O štyri minúty neskôr Vysočan mohol pridať svoj piaty tohto sezónny gól, no nastrelil brvno. Súper rezignoval úplne v 76.min. po nádhernej dvojitej narážačke Trajteľa s Vysočanom a následne s Gajanom, kedy výborne hrajúci Trajteľ už nemal problém zoči-voči brankárovi skórovať. Giraltovce prestali klásť odpor a my sme v 81. a 83 minúte kozmeticky upravili po dvoch hrubých chybách brankára gólmi Trajteľa a Babalu na 6:0. Prestali sme sa sústrediť z čoho pohrozil súper, no nedokázal sa presadiť. Posledné minúty sme už kontrolovali hru, loptu sme nedali súperovi a na konci zápasu sme si mohli víťazne zakričať. Chlapcov treba pochváliť za predvedenú hru a maximálne sústredený zápas, aj bez hlavného trénera. Spravili sme minimum osobných chýb a súperovi sme nič nedovolili. Osobitné ďakujem patrí aj trénerovi Boháčikovi, ktorý odviedol svoju robotu na 100%. Pochvala: kolektívny výkon všetkých hráčov.

Vranov nad Topľou - Poprad 5:0 (4:0)

Góly: 4x Stanislav Soták, Straka

Stropkov - Košice B 0:0

Dukla Banská Bystrica B - Humenné 3:1 (0:0)

Góly: 56´Jaroslav Macej - 0:1, 70´Marek Plško - 1:1, 72´Jakub Chomistek - 2:1, 82´Maroš Balko - 3:1

Prešov B - Námestovo 5:1 (2:1)

Góly: 17´Keresteš - 1:0, 36´Chudiak - 1:1, 45´Jakubčin - 2:1, 58´Keresteš - 3:1, 74´M.Kravec - 4:1, 88´Jopek - 5:1

Prešov B: Drahus - J. Kravec, Jopek, Sabol, Špirla (61. M. Kravec) - Kačírek, Macej, Tramita, Mišenko - Keresteš (76. Mikluš), Jakubčin (80. Baláž)

Tréner Prešov B Pavol Vytykáč:

Stretnutie s húževnatým súperom sme začali aktívne a po vedúcom góle sme sa v ďalšom priebehu 1. polčasu o dobré strelecké príležitosti pripravili zlým riešením finálnej fázy. Hostia po rohovom kope a chybe brankára vyrovnali, no my sme sa gólom do šatne opäť ujali vedenia. V 2. polčase sme si vypracovali dostatok streleckých príležitostí a nebyť zlého zakončenia mohlo sa toto stretnutie skončiť aj vyšším rozdielom."

Góly: 16´Tomáš Staš - 0:1, 63´Tomáš Staš - 0:2

Video zo zápasu nájdete pod aktuálnou tabuľkou po 2.kole.