2.kolo - Turany majú raketový štart, v 2 dueloch dali 14 gólov, Likavka vybojovala 3 body v D. Kubíne aj vďaka hattricku Bubniaka, nováčik O.Polhora prekvapil u bývalého 4ligistu v Sliačoch, Zákamenné sa spamätalo proti Istebnému, Bochnička skóroval 6krát

15.08.2012 14:30

2.kolo - 11. a 12.8.2012

Liptovské Sliače - Oravská Polhora 1:4 (0:1) - pripravené v spolupráci s Jozefom Dvorským, zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 33´Maroš Žitňák z 11m - 0:1, 58´Ján Ďubašák - 0:2, 74´Maroš Žitňák - 0:3, 85´Ľubomír Trnovský - 1:3, 90´Marián Skurčák - 1:4

Na priebeh zápasu a počet striel na bránu, to bolo pre domácich dosť kruté. Hostia mali lepší štart na loptu a miestami pekne kombinovali. Domáci bojovali, ale dosť príležitostí premárnili. Štatistika zápasu: Strely na bránu 6:5, vedľa brány 13:3, rohové kopy 11:4, faulovanie 8:13, žlté karty 0:1 (Pavol Pleviak). Za stáleho dažďa zápas sledovalo 60 divákov. Rozhodovali: Michal Chudý a Milan Poliak.

Dolný Kubín - Likavka 0:4 (0:2)

Góly: 28´Kristián Bubniak - 0:1, 35´Kristián Bubniak - 0:2, 64´Kristián Bubniak - 0:3, 75´Jozef Krakovský - 0:4, čisté konto udržal Matej Bencúr

MFK DOLNÝ KUBÍN: Callo - Pavelek / 70.Revaj /, Kohár, Nemček (kpt.), Zaťko, Halaša, Grenčík, Janotík, Šubjak, Vlček, Puskarčík
OŠK LIKAVKA: Bencúr - A.Lukáč, Burgár / 82.Guráň /, J.Lukáč (kpt.), Difko / 61.Klačko /, Gonsorčík, Kučera / 80.Chovan /, Bubniak, Matloň, Krakovský, Dubovský / 70.Gonšor /

ŽLTÉ KARTY: 23.minúta Jozef KRAKOVSKÝ (Likavka), 55.minúta Erik GONSORČÍK (Likavka), 65.minúta Ján MATLOŇ (Likavka)
DIVÁKOV: 30

V sobotu dopoludnia si v daždivom počasí na hlavnom štadióne v Dolnom Kubíne odbili domácu premiéru v 5.lige dolnokubínčania. Súperom im bol tím z neďalekej Likavky a tak sa čakalo ako sa bývalý treťoligista doma predvedie. A nebola to žiadna sláva. Hostia boli počas celého zápasu pod upršaným nebom futbalovejší a nakoniec aj efektívnejší. Na Oravcoch bolo vidno technickú vyspelosť, no bol to futbal len po šestnástku a žiadnu poriadnu šancu si za 90 minút nevytvorili, preto je logické že nemohli pomýšľať na úspech. Gólové skóre a svoj hattrick načal Kristián Bubniak v 18.minúte, keď nakopol priamy kop z polovice ihriska na bránu , domácemu brankárovi Callovi sa lopta nešťastne odrazila od kolena a skončila za jeho chrbtom - 0:1. Hostia boli aj naďalej aktívnejší a v 35.minúte pridal Kristián Bubniak aj druhý gól keď sa do lopty oprel spoza šestnástky a ta zapadla pod brvno dolnokubínskej brány - 0:2. Ani po polčase však hostia nepoľavili a ďalej útočili no mnoho útokov nedoviedli do gólového konca. No v 64.minúte sa to už podarilo, keď si Kristián Bubniak zobral loptu na polovici ihriska, z domácich hráčov si urobil kužely, bez problémov ich obišiel a strelou pomezi nohy prekonal aj Calla - 0:3. To už bolo jasné že si dnes hostia odvezú tri body. Definitívnu demoláciu Dolnokubínčanov dokonal v 78.minúte Jozef Krakovský, keď doklepol do prázdnej brány prihrávku Bubniaka - 0:4. Hostia si teda zaslúžene odvážaju z dolnokubínskej pôdy 3 body a môžu sa v kľude sústrediť na ďalší zápas. Naopak dolnokubínčania ktorí nedohrali zápas v Istebnom, ktorý bol kontumovaný 0:3 v ich neprospech musia prehltnúť ďalšiu horkú pilulku a nevypadá to s nimi moc dobre.

Zákamenné - Istebné 2:1 (1:0) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 30´Dávid Murín - 1:0, 60´Andrej Kohar - 1:1, 68´Jaroslav Belicaj z 11m - 2:1

Trstená - Švošov 4:2 (2:2)

Góly: 8´Dušan Zelienka - 0:1, 35´Peter Dzurek - 1:1, 37´Ľubomír Lepáček - 2:1, 45´Andrej Kostroš - 2:2, 48´Ľubomír Lepáček - 3:2, 81´Ľubomír Lepáček - 4:2

Dlhá nad Oravou - Bešeňová 0:3 kontumačne - dohrávka z 29.8.2012, domáci nastúpili na zápas iba so 7 hráčmi, po 1.polčase klesol počet hráčov v tíme domácich pod 7

Góly: 23´Lukáš Teličák - 0:1, 30´Dávid Lovich - 0:2, 40´Matej Červeň - 0:3, čisté konto udržal Jakub Červeň

Rabča - Oravské Veselé 2:1 (0:1)

Góly: 29´Ivan Ganobčík - 0:1, 66´Marek Gluch - 1:1, 82´Adam Ganobjak - 2:1, v 39´min. nepremenil hosťujúci hráč Ondrej Kumor za stavu - 0:1 pokutový kop

Zuberec - Turany 0:8 (0:4)

Góly: 2´Rastislav Bochnička - 0:1, 18´Rastislav Bochnička - 0:2, 23´Tomáš Kučma - 0:3, 43´Libor Majerík - 0:4, 46´Rastislav Bochnička - 0:5, 58´Rastislav Bochnička - 0:6, 66´Libor Majerík - 0:7, 78´Libor Majerík - 0:8, čisté konto udržal Matúš Fúčela