2.kolo - Lídrom Pliešovce, Kremnica obrátila v Braväcove trojgólové manko aj vďaka hattricku Kaszu, nováčik Trnavá Hora prvýkrát zvíťazil, Hontianske Nemce rozstrieľali Očovu aj vďaka 4 gólom Dávida Rericha, na čele kanonierov Kasza z Kremnice s 5 gólmi

17.08.2011 14:03

2.kolo

Horné Hámre - Kováčová 2:1 (0:0)

Góly: 55´Adam Bočkay - 0:1, 58´Milan Mokrý - 1:1, 75´Miroslav Brida - 2:1

V 1.polčase to bola nuda z oboch strán. Miernu územnú prevahu mali domáci. 2.polčas začali domáci tlakom, ale paradoxne inkasovali – 0:1. Hornými Hámrami inkasovaný gól neotriasol a ešte viac svojho súpera pritlačili. Zvýšenie úsilia prinieslo ovocie v podobe dvoch gólov. Najprv vyrovnal v 58´min. Mokrý a v 75´min. rozhodol Brida – 2:1. Následne sa domáci stiahli v snahe udržať vedenie, čo sa im aj podarilo. Hostia už hrozili prevažne len zo štandardiek, ale s tými si obrana Hámrov poradila a domáci tím si pripísal prvé tohtoročné body. Kováčová prehrala aj druhý zápas, v ktorom viedla a zatiaľ je bez bodu.

Detva - Látky 1:2 (1:2)

Góly: 29´Martin Olšiak - 0:1, 35´Jakub Odzgan - 1:1, 41´Stanislav Nociar - 1:2

Látky potvrdili výborný vstup do novej sezóny aj na pôde Detvy. Tá už dávno nepatrí k tímom, ktoré vzbudzovali rešpekt a patrili k favoritom súťaže. Zdá sa, že v tomto okresnom meste je to z dorastom každým rokom ťažšie a ťažšie, pričom žiaci sa stále držia v 2.lige, ale akoby bol problém s ich prechodom do kategórie dorastu. Všetko podstatné sa udialo v záverečnej štvrťhodine 1.polčasu, kedy najprv išli do vedenia hostia zásluhou Olšiaka - 0:1. Domáci kanonier Odzgan síce vyrovnal - 1:1, ale Nociar strhol opäť vedenie na stranu Látok - 1:2. V 2.polčase hostia umnou hrou tesný náskok udržali a pripísali si druhú výhru v druhom zápase. Derby zápas sa hral pred návštevou kola 100 divákov.

Trnavá Hora - Dudince 4:1 (2:1)

Góly: 6´Martin Štefanka - 1:0, 19´Richard Uday z 11m - 1:1, 33´Martin Štefanka - 2:1, 70´Dominik Milčík - 3:1, 73´Lukáš Tonco z 11m - 4:1

Nováčik sa poučil z prvého výprasku od Pliešoviec a proti Dudinciam už podal oveľa koncentrovanejší výkon. Úvod zápasu bol zo strany domácich podobný ako v minulom kole. Získali rýchle vedenie v 6´min. po góle Štefanku - 1:0. Lenže rovnako ako minule aj teraz hostia rýchlo vyrovnali. V 19´min. premenil penaltu Uday - 1:1. Tam sa podobnosť zápasov skončila. Domáci opäť zapli a druhým gólom Štefanku získali vedenie - 2:1. Po prestávke prečkali nápor hostí a v rozpätí 3 minút 2 gólmi rozhodli o výsledku. Pripísali si historickú prvú výhru v súťaži a potešili niečo okolo 50 prítomných divákov. Dudince tentoraz herne sklamali.

Bzovík - Stožok 1:1 (1:0)

Góly: 20´Jakub Zelenčík - 1:0, 56´Martin Ferko - 1:1

Vyrovnaný zápas skončil zaslúženou deľbou bodov. Domácim patril 1.polčas a gólom Zelenčíka získali tesný náskok. Po prestávke pridal favorit a gólom Ferka odvrátil možnosť prvej prehry v sezóne. Oba tímy tak majú po 2 kolách na konte 4 body a môžu byť so štartom do súťaže spokojné.

Pliešovce - Sielnica 3:1 (2:0)

Góly: 30´Richard Ihring z 11m - 1:0, 37´René Gugh - 2:0, 56´Roman Popper - 3:0, 65´Milan Horňák z 11m - 3:1

Pliešovce si poradili aj s druhým nováčikom 5.ligy a dostali sa na čelo súťaže. Sielnica dokázala vzdorovať prvú polhodinu, ale gól Ihringa z penalty znamenal naklonenie misky váh na stranu Pliešoviec. O chvíľu pridal poistku Gugh a po prestávke skóroval aj Popper. O čestný úspech hostí sa podobne ako v Očovej postaral kapitán tímu Horňák. Hostia podali lepší výkon, ale ani ten na body nestačil. O týždeň ich čaká naozajstná skúška ohňom, keď v domácej premiére 5.ligy privítajú Hontianske Nemce.

Hontianske Nemce - Očová 8:0 (3:0)

Góly: 2´Dávid Rerich - 1:0, 11´Dávid Rerich - 2:0, 29´Dávid Rerich - 3:0, 74´Dávid Rerich - 4:0, 81´Andrej Šille - 5:0, 85´Martin Lihocký - 6:0, 87´Matej Vyletel - 7:0, 90´Šimon Šnajder - 8:0, čisté konto udržal Jozef Poláček

Domáci sa dokonale revanšovali za nevydarený vstup do novej sezóny, keďže pred týždňom prehrali v Kremnici - 1:3. Proti lídrovi po 1.kole Očovej mali od začiatku jednoznačne navrch, čo sa nakoniec prejavilo aj na výške skóre. Sympatické je, že sa v domácom drese udomácnili v minulej sezóne ešte starší žiaci Nemiec - Rerich so Šnajderom a hneď sa aj uviedli gólmi. Rerich bol dokonca najlepším strelcom zápasu a vsietil 4 góly. Očová dostala po vydarenom vstupe do sezóny, keď zdolala nováčika Sielnicu, poriadny výprask, ktorý ju zrejme vráti opäť nohami na zem.

Braväcovo - Kremnica 3:4 (3:0) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 12´Mário Gašperan - 1:0, 29´Filip Nosko - 2:0, 32´Matej Baliak - 3:0, 57´Ján Kasza - 3:1, 59´Ján Kasza - 3:2, 77´Ján Kasza z 11m - 3:3, 81´Róbert Chrien - 3:4

Braväcovo si chcelo po smolnej prehre v Stožku napraviť chuť výhrou so silnou Kremnicou. Prvý polčas Braväcovu vyšiel podľa predstáv. O prvý gól sa postaral Gašperan po peknej centrovanej lopte od Laurinca - 1:0. Braväcovo aj naďalej útočilo a Kremnica sa nevedela dostať do zápasu. Druhý gól zaznamenal po skrumáži v malom vápne Nosko - 2:0. Domácim divákom sa musel futbal páčiť, pretože sa hralo na Kremnickej polke. O niečo neskôr zobral Baliak loptu niekde za stredovým kruhom, obišiel obrancu a peknou krížnou strelou zvyšoval už na - 3:0. Zdalo sa byť po zápase. Do kabín išli domáci nadmieru spokojní. No nikto nečakal čo sa stane v druhom polčase. Domáci prišli na ihrisko ako vymenení. Kremnica zásluhou tvrdej strely Kaszu rýchlo znížila na - 3:1 a výrazne ožila. Ten istý hráč po centrovanej lopte hlavou znižoval na - 3:2. Kremnica aj naďalej tlačila domácich a chcela vyrovnať. Opäť nastala skrumáž tentokrát v 16ke domácich = následná ruka domáceho hráča,  po ktorej bola nariadená penalta. Kasza ju bezpečne premenil a zavŕšil hattrick - 3:3. Ale Kremničanom sa remíza málila. Po strele hosťujúceho hráča Chriena z rohu 16ky v 81´min. bolo už - 3:4 a dokonalý obrat bol na svete. Kremnica si z Braväcova odváža cenné 3 body. Domáci sa majú nad čím zamyslieť, lebo takýto herný výpadok ako v 2.polčase si azda nepamätajú.