2.kolo - Rosina udržala jasnou výhrou nad nováčikom líderskú pozíciu, bez straty bodu ešte aj Turzovka, 10 gólov v Tepličke s remízovým koncom, bez bodu Belá, D.Hričov i Kotešová, Gróf na čele strelcov s 5 gólmi

23.08.2011 22:33

2.kolo - 13. a 14.8.2011

Belá – Terchová 0:1 (0:0) – pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 53´Martin Baláž – 0:1, čisté konto udržal Michal Matúšek

Do zápasu lepšie vstúpila Belá, vypracovala si množstvo šancí, Terchová hrozila len sporadicky, najmä Juraj Noga, ktorý ukázal pár prienikov. Belá mala v prvom polčase prevahu, prevýšila súpera, no nedokázala skórovať. Najväčšiu šancu mali domáci v druhej polovici 1.polčasu, keď domáci hráč nastrelil brvno. Kto vie či aj lopta neskončila za bránkovou čiarou, avšak rozhodca gól neodpískal. V 44. minúte sa rútil do útoku po chybe domácej obrany hráč Baláž, ale postranný arbiter nezmyselne signalizoval ruku. Tak sa išlo do kabín za bezgólového stavu. Na začiatku druhého polčasu sa obraz hry nezmenil. Belá stále tlačila, ale nedokázala premeniť svoje šance, a tak zákonite prišiel trest. Po rýchlom protiútoku Cingel st. rýchlo rozohral na Nogu, ten ponad obranu vysunul Baláža, a ten s prehľadom povedľa domáceho brankára upratal loptu do siete - 0:1. Od toho momentu Terchová ožila. Vypracovala si ešte zopár šancí na rozhodnutie, ale nepremenila ich. Domáci márne dobíjali bránu skvele chytajúceho Matušeka. Hostia sa uzavreli na svoju polovicu a do konca zápasu domácich nepustili do vážnejšej šance, s výnimkou série rohov, ktoré priniesli vzruch. Čas sa krátil a keďže Belá nedokázala premeniť ani jednu zo svojich šancí, no ani Terchová už nepridala gól, v tomto derby sa zrodil nečakaný výsledok. Zápas sledovala pekná návšteva 100 divákov.

Rosina – Stará Bystrica 4:1 (3:0)

Góly: 15´Richard Gróf – 1:0, 29´Richard Gróf – 2:0, 40´Pavol Židek – 3:0, 86´Ján Miho – 4:0, 89´Erik Potočár – 4:1

V zápase druhého kola pricestovalo do Rosiny mužstvo nováčika súťaže zo Starej Bystrice. Hostia mali takmer počas celého zápasu hernú prevahu no na kopačky sa im lepila neuveritelná smola, keď nastrelili 4 krát konštrukciu domácej brány . Naopak domácim vyšlo všetko na čo siahli a po 4 rýchlych brejkoch dokázali 4 krát skórovať. Ako prvý sa presadil v 15´min. domáci útočník Gróf, ktorý o 14 minút neskôr zvyšoval už na - 2 : 0 a pridal tak už svoj 4. a 5. gól v novej sezóne. Ešte v prvom polčase sa podarilo domácim zvýšiť, keď pekne zakombinovali Židek s Grófom a kapitán domácich Židek s prehľadom zvýšil na - 3 : 0. Napriek nepriaznivemu stavu za hostia nevzdali bojovali, ale boli to opäť domáci, ktorí sa presadili zásluhou bojovného Miha. Nakoniec sa dočkali aj hostia aspoň čestného úspechu v nadstavenom čase Potočárom, to však nič nezmenilo na ich prehre - 1 : 4.

Čierne pri Čadci - Raková 3:0 (1:0)

Góly: 22´Tomáš Válek z 11m - 1:0, 63´Tomáš Válek z 11m - 2:0, 90´Frederik Tatarka - 3:0, čisté konto udržal Patrik Kubica

Čierne sa dokázalo spamätať z nevydareného derby proti Čadci B a proti minuloročnému štvrtoligistovi bolo od začiatku lepším mužstvom. Strelecky sa však v 1.polčase dokázal presadiť iba Válek z penalty - 1:0. Po zmene strán živili hostia nádej na zisk bodu do 63´min. Domáci dostali výhodu ďalšieho pokutového kopu a Válek sa opäť nemýlil - 2:0. V 90´min. uzavrel jasnú výhru Čierneho Tatarka - 3:0. Raková herne sklamala a nenadviazala na výkon z 1.kola proti Terchovej.

Zborov nad Bystricou - Strečno 2:1 (0:1)

Góly: 19´Peter Taraba - 0:1, 64´Peter Pagáč - 1:1, 85´Lukáš Zuščák - 2:1

Zborov mal v 1.kole voľno, keďže zápas proti Belej sa bude dohrávať 1.9., a tak to bola pre domácich premiéra v nivej sezóne. Strečnu sa pred týždňom podaril úspešný vstup, keď doma zdolalo Radoľu. Zápas plný emócií a nervozity patril v 1.polčase hosťom a v 19´min. sa ujali vedenia gólom Tarabu - 0:1. Po zmene strán sa hra pritvrdila a v 63´min. sa červenalo na oboch stranách. O minútu vsietil Pagáč vyrovnávajúci gól - 1:1. Záverečná 20 minútovka bola tiež dosť nervózna, čo vyústilo do červenej karty aj pre kanoniera hostí Ďuriša. To už ale domáci viedli od 85´min. vďaka Zuščákovi - 2:1. Zborov tak zvládol prvý zápas sezóny a získal 3 body.

Turzovka - Kotešová 1:0 (1:0)

Góly: 32´Tomáš Kyjanica - 1:0, čisté konto udržal Marek Striček

Favorit stretnutia sa na tri body poriadne natrápil. Od začiatku mala Turzovka jasnú prevahu, ale dobre organizovaná obrana hostí pracovala spoľahlivo. Ešte že sa strelecky presadil kanonier Kyjanica a v 32´min. zabezpečil vedenie - 1:0. Po zmene strán sa už Turzovke nepodarilo zvýšiť vedenie a s blížiacim sa záverom sa už zamerala na udržanie tesného náskoku. Keďže Kotešová príliš z obrannej ulity nevyliezla, zrodila sa tesná výhra favorita.

Teplička nad Váhom - Čadca B 5:5 (2:2)

Góly: 21´Dominik Dobda - 0:1, 26´Michal Prášil - 1:1, 36´Denis Michalina z 11m - 1:2, 43´Michal Prášil - 2:2, 55´Michal Prášil - 3:2, 65´Matej Trnka - 4:2, 71´Ján Smolka - 5:2, 76´Denis Michalina - 5:3, 89´Dominik Dobda - 5:4, 90´Jakub Macura - 5:5

Teplička sa na prvý domáci zápas veľmi tešila a navyše ju čakal jeden z favoritov celej súťaže. Domácich prišlo podporiť 50 divákov. V 1.polčase videli vyrovnaný zápas s mierne väčšou iniciatívou favorita. Ten sa ujal vedenia v 21´min. zásluhou Dobdu - 0:1. Teplička odpovedala o 5 minút pohotovým zakončením Prášila - 1:1. Hosťom vrátil vedenie premenenou penaltou kapitán Michalina - 1:2. 2 minúty pred prestávkou zakončil 1.polčas svojim druhým gólom v zápase Prášil - 2:2. Vstup do 2.polčasu patril domácemu tímu. Hráči Tepličky boli lepší vo všetkých herných činnostiach a v 55´min. sa prvýkrát ujali vedenia. Prášil zavŕšil hattrick - 3:2. O 10 minút zvýšil vedenie Trnka - 4:2 a v 71´min. to s hosťami vyzeralo už veľmi zle. Smolka zvýšil po úspešnej penalte na - 5:2. Záverečná štvrťhodina však spôsobila domácim šok. Zrejme aj z nedostatku skúseností, alebo z uspokojenia poľavili a súper vycítil šancu. V 76´min. znížil Michalina - 5:3. V predposlednej minúte vrátil hostí do hry Dobda - 5:4 a v poslednej minúte sa Čadca B dočkala aj vyrovnania. Striedajúci Macura pretlačil loptu do siete - 5:5. Domácich môže premárnený 3 gólový náskok mrzieť a musia sa uspokojiť s 1 bodom.

Radoľa - Dolný Hričov 4:2 (2:1)

Góly: 32´Pavol Gaňa - 0:1, 40´Mário Vnuk - 1:1, 42´Patrik Žúbor - 2:1, 60´Erik Kováč - 3:1, 70´Miroslav Gašper z 11m - 3:2, 80´Patrik Žúbor - 4:2

Domáci tím si napravil chuť po minulotýždňovej prehre v Strečne - 2:4. Rovnakým výsledkom dokázal zdolať Dolný Hričov a uštedril mu tak ďalšiu prehru v súťaži. Najväčšiu zásluhu na prvej výhre Radole v sezóne mal dvojgólový strelec Žubor a po jednom pridali Erik Kováč a Mário Vnuk. Domáci sa v tabulke posunuli o 3 miesta hore, kým hostia zostávajú aj naďalej predposlední.