2.kolo - Revúca, Tisovec a Tomášovce zatiaľ na 100%, Dolná Strehová, Vidiná a Kokava zatiaľ na 0%, nečakaný debakel Hnúšte v Hajnáčke, o ktorý sa postaral 6 gólmi Tomáš Rácz

01.09.2011 15:32

2.kolo - 13. a 14.8.2011

Halič - Dolná Strehová 2:0 (0:0)

Góly: 52´Ján Borovec - 1:0, 61´Ján Valko - 2:0, čisté konto udržal Erik Hudec

Súboj dvoch tímov, ktoré v úvodnom kole prehrali priniesol v 1.polčase vyrovnaný futbal. Po zmene strán domáci pridali a výsledkom boli 2 góly. Najprv sa presadil kapitán Borovec a po ňom Valko. Dolná Strehová sa úvodného gólu v sezóne nedočkala a tak musí čakať aj na prvý bod v súťaži.

Vidiná - Tomášovce 0:3 (0:2)

Góly: 30´Michal Slosiar - 0:1, 32´Miroslav Sivíček - 0:2, 80´Maroš Matuška - 0:3, čisté konto udržal Filip Drugda

V susedskom derby zápase nastúpili proti sebe dva Slovany a to nováčik súťaže Slovan Vidiná a Slovan Tomášovce. Domáci v prvom zápase podľahli tesne v Poltári 2:3 a na domácom ihrisku chceli potrápiť a zaskočiť skúsenejšieho súpera, ktorý sa musel zaobísť bez svojej najväčšej opory a to Lukáša Miša, ktorý musel pomôcť mužstvu dospelých Tomášoviec v zápase v Hrnčiarskej Vsi. Lenže hostí táto strata ani tak veľmi netrápila a po prvom polčase viedli po góloch Slosiara a Sivičeka - 0:2. V druhom polčase gól do domácej siete pridal Matuška (2 zápas 2 gól) a poistil víťazstvo Tomášoviec na 0:3.

Klenovec - Poltár 1:1 (0:0)

Góly: 54´Vladimír Cibuľa - 1:0, 57´Oliver Sabó - 1:1

Vyrovnaný zápas tradičného účastníka 4.ligy Klenovca a tímu, snažiaceho sa o návrat do 4.ligy Poltára. 1.polčas veľa gólových príležitostí nepriniesol. Miernu prevahu mali hostia, ale domáca obrana fungovala lepšie ako v 1.kole na pôde nováčika z Neniniec. 2.polčas bol futbalovo zaujímavejší. Všetko odštartoval nečakaný vedúci gól domáceho Bavalu v 54´min., na ktorý stihli hostia veľmi rýchlo odpovedať zásluhou Sabóa - 1:1. V záverečnej polhodine sa s pribúdajúcimi minútami oba tímy sústredili predovšetkým na to, aby nestratili aspon bod a tak sa v domácej premiére Klenovca v tejto sezóne zrodila zaslúžená remíza - 1:1.

Cinobaňa - Nenince 3:2 (2:1)

Góly: 10´Pavol Gereg - 1:0, 30´Adam Očko - 1:1, 38´Róbert Berky - 2:1, 60´Denis Cibuľa - 3:1, 80´Timotej Tomašík - 3:2

Súboj nováčikov 5.ligy priniesol pekný ofenzívny futbal s 5 gólmi a tesnou výhrou domácich. Tí si počas celého zápasu udržiavali vedenie. Najprv otvoril skóre kapitán Gereg. Na jeho gól stihol po polhodine odpovedať hosťujúci Očko - 1:1. V 38´min. vrátil Cinobani vedenie Berky - 2:1. Po zmene strán sa diváci dočkali ešte 2 gólov. Cibuľa zvýšil v 60´min. na - 3:1 a 10 minút pred koncom zdramatizoval priebeh Tomašík - 3:2. Cinobaňa už tesné vedenie ubránila a po výprasku v Revúcej sa dočkala 1.výhry v 5.lige.

Kokava nad Rimavicou - Revúca 1:3 (0:1)

Góly: 21´Nikolas Lojkovič - 0:1, 60´Denis Sendrei - 1:1, 76´Filip Faško - 1:2, 80´Marcel Kasper - 1:3

Líder tabuľky cestoval do Kokavy v dobrej nálade, čo aj na ihrisku potvrdil. Od začiatku bol lepším, aktívnejším a útočnejším mužstvom a zaslúžene si pripísal druhú výhru v ročníku a udržal si pozíciu lídra ligy. Strelecky sa po tretíkrát v sezóne presadil Faško, druhý gól dal Lojkovič a premiérový zásah zaznamenal Kasper. Kokava dala aspoň prvý gól sezóny, keď Sendrei vyrovnával. Vďaka lepšiemu záveru Revúcej si na prvé body bude musieť počkať minimálne do 3.kola.

Hajnáčka - Hnúšťa 10:1 (2:0)

Góly: 21´Tomáš Rácz - 1:0, 35´Tomáš Rácz - 2:0, 49´Tomáš Rácz z 11m - 3:0, 55´Erik Mag - 4:0, 57´Tomáš Rácz - 5:0, 62´Tomáš Rácz - 6:0, 66´Ondrej Tužinský z 11m - 7:0, 78´Tomáš Rácz z 11m - 8:0, 85´Ondrej Tužinský z 11m - 9:0, 87´Radovan Bruchánek - 9:1, 89´Jozef Koszoru - 10:1

Hajnáčka sa spamätala po výprasku v Čiernom Balogu a vo svojom prvom domácom zápase v 5.lige po 2 rokoch dosiahla dvojciferné víťazstvo. Pritom 1.polčas nenasvedčoval, že by mali odísť hostia s debaklom. Prvý gól padol až v 21´min., keď sa presadil Rácz - 1:0. Do prestávky pridal tento hráč ešte jeden gól a po zmene strán sa jeho gólostroj rozbehol naplno. Nakoniec vsietil až 6 gólov a doslova rozobral obranu Hnúšte. Hajnáčka strieľala góly aj z penált. V zápase ich rozhodca nariadil v prospech domácich až 4 a Rácz s Tužinským všetky premenili. Hnúšťa sa zmohla len na čestný gól, ktorý vsietil za stavu - 9:0 Bruchánek. Túžobný 10.gól vsietil minútu pred koncom Koszoru - 10:1.

Tisovec - Čierny Balog 4:1 (1:1)

Góly: 17´Tomáš Kokai - 1:0, 30´Marek Pendziviater - 1:1, 72´Jakub Korytiak - 2:1, 77´Jakub Matula - 3:1, 89´Ladislav Vlček - 4:1

Oba tímy v 1.kole vyhrali a tak sa očakával dobrý futbal. Ten sa nakoniec v Tisovci aj hral. Do vedenia išli domáci v 17´min. gólom Kokaia - 1:0. Hosťujúci Pendziviater sa postaral o vyrovnanie v 30´min. - 1:1. Po zmene strán sa hral vyrovnaný futbal, ale záverečná 20 minútovka vyšla dokonale domácim. V 72´min. im vrátil vedenie Korytiak - 2:1. Hostia v snahe vyrovnať otvorili obranu a robili chyby. Jednu z nich využil v 77´min. Matula a gólom na - 3:1 prakticky rozhodol. Záverečný gól Vlčeka už iba prikrášlil výhru Tisovca. Tisovec teda dosiahol veľmi cennú výhru nad vicemajstrom a po 2.kolách je na čele súťaže spolu s Revúcou a Tomášovcami.