2.kolo - Prekvapenie v Zákamennom a v Trstenej, na čelo sa po výhre v Turanoch dostali Vrútky, úspešná domáca premiéra Dlhej nad Oravou a Zuberca, na čele strelcov minuloročný víťaz Klačan z Vrútok so 4 gólmi

13.11.2011 17:17

2.kolo - 13. a 14.8.2011

Zákamenné - Biely Potok 1:2 (0:1)

Góly: 13´Adam Prídavok - 0:1, 81´Jakub Grieš - 0:2, 86´Juraj Srogoň - 1:2

Prekvapenie kola sa zrodilo v Zákamennom. Líder tabuľky nečakane zakopol s nováčikom. Biely Potok podal sympatický výkon už v 1.kole proti Vrútkam a tentoraz sa ešte zlepšil. Veľmi dôležitý bol úvodný gól zápasu v 13´min., o ktorý sa postaral Adam Prídavok - 0:1. Zákamenné nastrieľalo v Sihelnom 4 góly, ale tentoraz akoby mu zvlhol pušný prach. Počas celého duelu sa strelecky trápil a tak prišiel trest v 81´min. Grieš pridal druhý gól hostí a prekvapenie bolo na svete. Odvrátiť sa ho už domácim nepodarilo, lebo vsietili iba čestný gól Srogoňom 4 minúty pred koncom - 1:2. Biely Potok si tak pripísal historickú 1.výhru v 5.lige.

Trstená - Sihelné 1:2 (1:1)

Góly: 31´Lukáš Ferneza z 11m - 0:1, 33´Dávid Koleják z 11m - 1:1, 49´Martin Bieľak - 1:2

Druhé veľké prekvapenie 2.kola sa zrodilo v Trstenej. Domáci podali nevýrazný výkon, akoby čakali, že sa súper porazí sám. Sihelné hralo oproti duelu so Zákamenným ako vymenené a domácim sa úplne vyrovnalo. V 31´min. išli do vedenia hostia po premenenej penalte Fernezu - 0:1. O 2 minúty odpovedal rovnakou mincou z bieleho bodu Koleják - 1:1. Kľúčový moment zápasu sa odohral 4 minúty po prestávke, kedy Bieľak vrátil hosťom vedenie - 1:2, ktoré už napriek veľkej snahe Trstenej udržali. Minuloročný štvrtoligista tak klesol na poslednú priečku tabuľky. Naopak hostia sa z nej posunuli na 9.miesto.

Dlhá nad Oravou - Liesek 2:0 (0:0)

Góly: 65´Juraj Jendrišek z 11m - 1:0, 82´Martin Sloboda - 2:0, čisté konto udržal Michal Bača

Dlhá nastúpila na domácu premiéru s odhodlaním získať 3 body, ale narazila na veľmi pozorne hrajúceho súpera. Celý 1.polčas bol vyrovnaný, oba tímy si vytvorili niekoľko šancí, ale gól nepadol. Na ten si museli diváci počkať až do 65´min. Domáci tím dostal výhodu pokutového kopu a Jendrišek sa nemýlil - 1:0. Hostia museli otvoriť hru, ale smerom dopredu boli príliš nervózni a viazla im kombinácia. Naopak domácich gól nabudil a v 82´min. sa dočkali poistky. Sloboda zabezpečil Dlhej druhým gólom prvé 3 body v sezóne.

Zuberec - Bešeňová 2:1 (1:0)

Góly: 29´Jakub Šiška - 1:0, 75´Dávid Lovich - 1:1, 79´Matej Šiška - 2:1

Zuberec mal v 1.kole voľno, keďže bude 1.kolo dohrávať 1.9. a tak to bola preň premiéra. V minulom roku delilo oba tímy 24 bodov, ale v tomto zápase nebolo rozdiel vôbec vidno. Naopak od samého začiatku boli aktívnejší domáci a z prvopolčasovej prevahy vyťažili vedúci gól v 29´min. zásluhou Šišku - 1:0. Po prestávke sa Zuberec zameral na udržanie náskoku a hostia sa vrátili do zápasu. Ich vyrovnávajúci gól v 75´min., o ktorý sa postaral Lovich bol logickým vyústením diania na ihrisku. Našťastie pre domácich už o 4 minúty nepokryla obrana Bešeňovej Mateja Šišku a ten rozhodol - 2:1. Výhra domácich je asi zaslúžená a Zubercu sa vstup do sezóny vydaril nad očakávanie.

Likavka - Rabča 0:0

Čisté konto udržali: Jozef Krakovský (Likavka) a Dávid Miklušák (Rabča)

Remízový zápas od prvej do poslednej minúty. Väčšiu územnú prevahu mali domáci, ale na vyložené šance bol duel vyrovnaný. Keďže sa neujal ani jeden pokus a brankári Krakovský a Miklušák si zastali svoje miesto, nemohol sa zrodiť iný výsledok ako bezgólová remíza. Rabča si teda v premiére novej sezóny pripísala cenný bod. Aj pre Likavku to je 1.bod v sezóne.

Turany - Vrútky 2:3 (1:1)

Góly: 33´Patrik Lejtrich - 0:1, 43´Rastislav Bochnička - 1:1, 72´Michal Klačan - 1:2, 75´Michal Klačan - 1:3, 79´Libor Majerík - 2:3

Premiéra Turian v 5.lige priniesla najkvalitnejší zápas 2.kola. Vrútky potom, čo zvládli náročný zápas v Bielom Potoku, podali opäť koncentrovaný výkon po podobnom priebehu sa vyšvihli do čela súťaže. Skóre stretnutia otvoril po rušnej polhodine kapitán Vrútok Lejtrich v 33´min. - 0:1. Domáci Bochnička pred prestávkou vyrovnal a stal sa premiérovým strelcom Turian v 5.lige - 1:1. Po zmene strán sa hral otvorený futbal na oboch stranách až prišla chvíľa najlepšieho kanoniera hostí Klačana. Opäť ako v Bielom Potoku v rozpätí 3 minút vsietil 2 góly a získal pre Vrútky rozhodujúci náskok - 1:3. 10 minút pred koncom vykresal domácu nádej Majerík - 2:3 a rozbehol záverečnú ofenzívu Turian. Vrútky to však ustáli a vyhrali aj na pôde druhého nováčika ligy. Klačan sa so 4 gólmi dostal na čelo strelcov.

Oravské Veselé - Lisková 0:3 (0:1) - dohrávka z 15.9.2011

Góly: 42´Michal Forgáč - 0:1, 50´Richard Šípka - 0:2, 61´Richard Šípka - 0:3, čisté konto udržal Richard Maga (20´Martin Mydliar)

Veľmi dôležitá dohrávka pre oba tímy. Domáci sa mohli v prípade výhry dotiahnuť práve na vedúcu Liskovú na 1 bod. Lisková mohla zase odskočiť na čele súťaže na rozdiel 4 bodov. 1.polčas dohrávky priniesol vyrovnaný futbal s miernou prevahou hosťujúceho tímu v strede poľa, ale veľa príležitostí sa nezrodilo. Až v závere polčasu sa hosťom vydarila gólová akcia. Na jej konci bol Forgáč - 0:1. Tento gól poznačil ďalší priebeh duelu. Hostia po zmene strán posmelení vedúcim gólom zapli a už v 50´min. pridal druhý gól Šípka - 0:2. Keď ten istý hráč zvýšil po hodine hry už na - 0:3 bolo rozhodnuté. Záverečnú fázu zápasu hostia odkontrolovali a bez problémov si pripísali 3 body, čím si upevnili 1.miesto v tabuľke.