20.kolo - Líder sa v Horných Hámroch zbavil 2 roky trvajúcej čiernej mory, Detva prekonala rekord, nastrieľala Sielnici 18 gólov, z toho Odzgan dal 7 a už má rekordných 41 gólov, Kremnica vyhrala rozdielom triedy v Dudinciach, výborný výkon Očovej

09.05.2012 00:24

20.kolo - 5. a 6.5.2012

Horné Hámre - Hontianske Nemce 2:4 (0:1)

Góly: 32´Matej Vyletel - 0:1, 53´Miroslav Brida - 1:1, 56´Michal Gembický - 1:2, 66´Jakub Debnár - 2:2, 84´Jakub Vitek - 2:3, 89´Matej Vyletel - 2:4

Hontianske Nemce sa v Horných Hámroch zbavili 2 roky starej ,,nočnej mory". Práve tam prišli v 25.kole sezóny 2009/2010 prehrou 2:4 o postup do 4.ligy. Tentoraz však líder nepripustil žiadne zaváhanie. Domáci síce podali jeden z najlepších výkonov, keďže potrebujú body ako soľ, ale nestačilo to. Hontianskym Nemciam získal v 1.polčase vedenie Matej Vyletel. Domáci po prestávke ešte viac zabojovali a v 83´min. bol stav - 2:2. Záver patril predsa len futbalovejším hosťom, ktorí dvoma gólmi strhli výhru na svoju stranu a pripísali si ďalšie mimoriadne cenné 3 body v boji o 4.ligu. Hviezdou zápasu bol dvojgólový Matej Vyletel. Táto súťaž sa pomaly dostáva do finále. V nedeľu sa hrá v Hontianskych Nemciach šláger roka. Hontianske Nemce vs. Detva, ak domáci vyhrajú môžu sláviť postup, ak uspejú hostia bude to tuhý boj o postup až do posledného kola.

Látky - Stožok 1:2 (1:1)

Góly: 6´Jaroslav Mališ - 1:0, 19´Patrik Gondáš - 1:1, 78´Miroslav Solárik - 1:2

Dudince - Kremnica 0:3 (0:2)

Góly: 6´Igor Hovorič - 0:1, 40´René Schmidt - 0:2, 85´Miloš Lachký - 0:3, čisté konto udržal Ivan Mriška

Trnavá Hora - Očová 0:5 (0:2)

Góly: 29´Drahomír Berky z 11m - 0:1, 33´Roman Bartoš - 0:2, 66´Peter Berky - 0:3, 72´Dávid Čerhýň - 0:4, 89´Peter Berky - 0:5, čisté konto udržal Jozef Válovčan

Očová potvrdila výbornú jarnú fazónu aj na ihrisku zachraňujúcej sa Trnavej Hory. Hostia úplne ovládli dianie na ihrisku. V 1.polčase dali 2 góly, po prestávke pridali ďalšie 3. Hviezdou duelu bol dvojgólový Peter Berky, ale pochvalu si zaslúži celá Očová. Očová má už 33 bodov a len jeden bod zaostáva od svojho historického bodového maxima v 5.lige zo sezóny 2008/2009. Vyrovnať, alebo prekonať ho môžu už cez víkend doma proti Dudinciam. Trnavá Hora je v ťažkej pozícii a ak chce ešte zabojovať o 5.ligu musí podávať v posledných 6 kolách lepšie, bojovnejšie výkony.

Detva - Sielnica 18:0 (6:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 6´Jakub Odzgan - 1:0, 8´Jakub Odzgan - 2:0, 18´Tomáš Urbaník - 3:0, 19´Patrik Baláž - 4:0, 21´Jakub Odzgan - 5:0, 28´Andrej Michálik - 6:0, 47´Andrej Michálik - 7:0, 50´Jakub Odzgan - 8:0, 54´Patrik Kuric - 9:0, 57´Jakub Odzgan - 10:0, 58´Tomáš Urbaník - 11:0, 66´Patrik Baláž - 12:0, 68´Jakub Odzgan - 13:0, 72´Róbert Ľupták - 14:0, 75´Jakub Odzgan - 15:0, 78´Patrik Kuric - 16:0, 84´Maroš Murín - 17:0, 90´Róbert Ľupták - 18:0, čisté konto udržal Radomír Šulek

Od začiatku duelu to bol súboj mačky s myšou. Domáci, ktorí ešte stále myslia na postup do 4.ligy nemohli zaváhať. Hostia sú beznádejne poslední a experiment hrať 5.ligu im vôbec nevyšiel. Hlavnou hviezdou zápasu sa stal kanonier Jakub Odzgan. Bol pri streleckej chuti a pri rekordnom víťazstve v súťažich dorastu dosiahol 7 gólov. Celkovo vsietil už 41 gólov a prekonal rekord Lukáša Gembického z Hontianskych Nemiec z minulej sezóny, ktorý vtedy dal 36 gólov. Na vylepšenie nového rekordu má ešte 6 zápasov, ale možno by rekord vymenil za výhru v najbližšom zápase, ktorý rozhodne o všetkom. Duel v Hontianskych Nemciach znamená pre Detvu jediné, ak sa chce priblížiť k postupu do 4.ligy musí vyhrať a stiahnuť 4 bodový náskok lídra. Bude to veľký zápas, ktorý si zaslúži pozornosť. Súboj prvého s druhým, súboj dvoch najlepších strelcov ligy Odzgana a Marunčiaka. Lepšie vyvrcholenie ligy sme si ani nemohli predstaviť.

Bzovík - Braväcovo 2:1 (0:1)

Góly: 15´Matej Baliak - 0:1, 50´Marián Greško - 1:1, 82´Jozef Ližbetin - 2:1

Domáci tím potvrdil jarný nárast formy, veď v minulom kole potrápil lídra tabuľky. Aj keď hostia po polčase viedli, náskok neudržali. Postarali sa o to po prestávke Greško s Ližbetinom. Výhra domácich je zaslúžená. Bzovík si poistil 10.miesto tabuľky a môže v pokoji, bez nervov z boja o záchranu, dohrať sezónu. Braväcovo kleslo na 7.miesto, ale ešte určite nevzdáva boj o konečné 4.miesto.

Pliešovce - Kováčová 2:2 (1:2)

Góly: 1´Tomáš Dávid - 0:1, 27´Roman Popper - 1:1, 41´Ján Ďurčov - 1:2, 65´Richard Ihring z 11m - 2:2