20.kolo - Strhujúci 4 gólový obrat Bacúcha u lídra v Hriňovej, Brusno sa vrátilo na víťaznú vlnu proti Tornali, Sliač potvrdil nárast formy proti Krupine, Šalková v Hliníku, lídrom strelcov stále Šagát s 28 gólmi

13.05.2012 00:31

20.kolo - 5. a 6.5.2012

Hriňová - Bacúch 2:4 (2:0) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom, zápas sledovalo 150 divákov, VIDEO ZO ZÁPASU NÁJDETE POD TABUĽKOU SÚŤAŽE

Góly: 17´Jakub Chriašteľ - 1:0, 30´Jakub Chriašteľ z 11m - 2:0, 55´Michal Martinec - 2:1, 64´Juraj Auxt - 2:2, 80´Michal Martinec - 2:3, 88´Andrej Skaloš - 2:4

Komentár Timoteja Nosáľa:

Na horúcu pôdu do Hriňovej pricestoval druhý tím tabuľky Bacúch aj s početným fanklubom. Bolo jasné, že sa bude hrať pekný futbal s veľa šancami. Už od úvodného hvizdu bola badateľná sila Bacúcha. Dostával sa do šancí, ale ani jedna neohrozila brankára Chriašteľa. Po ťažkých úvodných minútach z pohľadu domácich sa vytvárali aj šance na druhej strane. V 17´minúte sa dostali domáci pred bránu hostí lopta sa dostala k Jakubovi Chriašteľovi, ktorý prekonal brankára hosťujúceho tímu. Hostí inkasovaný gól vyviedol z miery a už sa tak často nedostávali pred pokutové územie domácich. Hriňovčania sa čoraz viac tlačili do šancí, ale ani jedna neskončila gólom. Po rýchlom protiútoku vnikol do pokutového územia Pavel Mičuda bol faulovaný a Jakub Chriašteľ sa z bieleho bodu nemýlil.
Druhý polčas začali domáci viac defenzívnejšie. A dávali tak väčší priestor hosťom pre ich ofenzívnu hru. V 55´ minúte potiahli hostia akciu po krídle, center našiel osamoteného Martinca, ktorý bez problémov znížil na 2:1 . V 60 minúte jeden z hosťujúcich hráčov po faule dostal druhú žltú kartu a bol vylúčený. V 64´ minúte ušiel domácej obrane Martinec, ale brankár Chriašteľ ešte stihol loptu odkopnúť, ale len ku hosťujúcemu hráčovi ktorý z 35. metrov trafil priestor prázndej brány. 67´ minúta bola bola osudná pre Jakuba Chriašteľa, ktorý čisto vypichol loptu v strede ihriska hosťujúcemu hráčovi, ale rozhodca posúdil tento zákrok žltou kartou a keďže už jednu mal tak bol vylúčený. V 79´minúte v pokutovom území hostí kľučkoval Lukáš Mitter, ale rozhodca neodpískal jasnú penaltu, a dokonca hru ani neprerušil pri zranení domáceho hráča. A tak hostia z následného protiútoku vsietil vedúci gól. Domáci už nemali čo stratiť a tak ešte viac otvorili hru takmer sa im to vyplatilo, keď presne strieľal Nosáľ, ale strela nemala potrebnú razanciu. V 85´ minúte stratili loptu v strede ihriska domáci a z následného protiútoku sa rodila šanca pre hostí prvú strelu Chriašteľ ešte vyrazil, ale pri dorážke už nemal šancu. Hostia si odviezli cenné 3 body a tak ešte majú šancu na titul.

Druhý komentár:

V príjemnom počasí sa hral zápas prvých dvoch mužstiev tabuľky a od začiatku sa musel divákom páčiť. V úvode boli aktívnejší hostia, ktorí pritlačili svojho súpera. Už v 4.min pohrozil po individuálnej akcii hosťujúci Skaloš, jeho strela išla tesne vedľa. V 10.min sa po rohu najlepšie zorientoval Turňa, ale jeho strelu zastavil na bránkovej čiare Nosáľ. V 17.min sa prvýkrát menilo skóre, keď unikol jeden z domácich hráčov, prihral Jakubovi Chriašteľovi a ten poslal domácich do vedenia. V 35.min bol v pokutovom území nedovolene zastavený hráč Hriňovej, loptu si na biely bod postavil kanonier Chriašteľ a bolo 2:0. Po prvom polčase by si na výhru Bacúcha vsadil len málokto. V druhom polčase však vybehli hostia na súpera s cieľom otočiť zápas, domáci sa stiahli a bolo len otázkou času, kedy Bacúch strelí gól. V 55.min sa to podarilo Martincovi, ktorý usmernil strieľaný center Smoleňa do brány - 2:1 . V 64.min brankár Chriašteľ odkopol len na Auxta, ten takmer z polovice ihriska vystrelil z prvej a jeho nádherná strela skončila v sieti bezmocného domáceho brankára. Hráči Bacúcha naďalej útočili a v 80.min ich poslal do vedenia svojim druhým gólom Martinec, keď Chriašteľ najprv bravúrne zlikvidoval technickú strelu Skaloša, ale loptu vyrazil len pred hosťujúceho kanoniera, ktorý si loptu spracoval a prestrelil brankára MFK. Domáci sa v závere snažili o vyrovnanie, ale hosťujúci brankár Čiliak podržal svoj tím peknými zákrokmi. Najprv vytlačil na roh gólovú strelu Nosáľa a vzápätí vychytal aj kapitána domácich Spodniaka. V 88.min hostia dokonali svoj obrat, keď sa po rýchlom brejku a prihrávke Auxta presadil Andrej Skaloš. Absolutórium si zaslúžia všetci hráči, ale aj fanúšikovia, ktorí vytvorili na 4.ligové pomery fantastickú kulisu. Bacúch si odviezol cenné 3body a ostal v hre o titul.

Brusno - Tornaľa 3:1 (3:1)

Góly: 17´Tomáš Kelemach - 1:0, 35´Dávid Marko - 2:0, 39´Tomáš Kelemach - 3:0, 45´Tamás Gajan - 3:1

Domáci tím sa oklepal z nepríjemnej domácej porážky v predohrávke s Hriňovou - 1:2 a podal najmä v 1.polčase veľmi kvalitný výkon. Základ k výhre položili domáci ešte v prvej polhodine, v ktorej vsietili 3 góly. Dvakrát sa presadil Kelemach a raz Marko. Hostia sa dostali po prvýkrát k slovu až v poslednej minúte prvej časti hry a Gajan skorigoval na - 3:1. 2.polčas herne patril hosťom, ale vyložené gólové šance si prakticky nevytvoril. Strelecké pokusy buď končili nepresne alebo na pozornom Hlinkovi. Brusno tak vrátilo Tornale jesennú prehru - 0:2 a odrazilo útok súpera v boji o 3.miesto tabuľky. Naopak na Tornaľu sa bodovo dotiahol Sliač. Brusno sa tentoraz predstavilo bez najlepšieho strelca ligy Šagáta. O týždeň čaká domácich veľké derby na Beňuši s Bacúchom.

Kalinovo - Žarnovica 4:0 (2:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 37´Marián Fungáč z 11m - 1:0, 42´Patrik Kamenský - 2:0, 53´Marián Jackuliak - 3:0, 68´Marián Jackuliak - 4:0, čisté konto udržal Lukáš Francisty

Jesenské - Divín 3:2 (2:1)

Góly: 5´Richard Lakatoš - 1:0, 10´Vladimír Havrla - 1:1, 41´Augustín Balog - 2:1, 71´Kristián Kókai - 3:1, 82´Dávid Šuška - 3:2

Sliač - Krupina 4:1 (2:0)

Góly: 19´Peter Zemko - 1:0, 42´Ivan Taufer - 2:0, 75´Jakub Petrovský - 2:1, 83´Jakub Gajdoš - 3:1, 90´Jakub Gajdoš - 4:1

Hliník nad Hronom - Šalková 0:5 (0:1)

Góly: 43´Patrik Rýs - 0:1, 55´Jozef Mesík - 0:2, 70´Jozef Mesík - 0:3, 75´Šimon Bútora - 0:4, 86´Patrik Foltáni - 0:5, čisté konto udržal Matej Janek

Hodruša Hámre - Banská Štiavnica 2:0 (1:0)

Góly: 38´Marek Búry - 1:0, 79´Marek Búry - 2:0, čisté konto udržal Peter Danko