21.kolo - Prvá jarná prehra Trnavy, ale stále bezpečne vedie, Bardejov, Petržalka a Podbrezová zaskočili favoritov, na dno klesli po prehre v Michalovciach Podlavice, strelcom kola Fedor z Michaloviec, ktorý dal hattrick, lídrom strelcov Bezák s 15 gólmi

19.04.2012 19:11

21.kolo - 14.4.2012

Góly: 9´Berecký z 11m - 1:0, 35´Šoltýs - 2:0, 54´Kráľ - 2:1, 57´Kivader - 3:1

Chlapcom sa chcem za koncentráciu a predvedený výkon poďakovať, ale k zápasu sa nemienim vyjadrovať!!! - tréner Nitry Pavol Bartoš

Petržalka - Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Góly: Kamenca, Gabura

Góly: 87´Lukáč - 1:0

V ďalšom MZ sme vedeli, že budeme mať za súpera veľmi kvalitné, technicky výborné mužstvo, čo sa v zápase aj potvrdilo. Žilina výborne kombinovala, ovládla stred poľa a nepúšťala nás do vyložených gólových príležitostí a čo prešlo, likvidoval výborný brankár hostí. My sme v prvom polčase nehrali to, čo sme si povedali v kabíne a na hráčoch bol vidno aj 5 dňový tréningový výpadok počas Veľkej noci. Naši útočníci sa veľmi hlboko sťahovali do stredu poľa a stredoví hráči i obrancovia nakopávali vysoké lopty, ktoré boli väčšinou neúčelné. V 20 min.dostal 2 ŽK hráč hostí Králik, ale ani toto nič nezmenilo na
systéme hry Žiliny. V druhom polčase po dohovore v kabíne sme predsa len zlepšili svoj výkon, viacej sme hrali po zemi a po stranách, ale súperovho brankára sme väčšinou ohrozovali strelami zdiaľky, ktoré bez problémov likvidoval. Súper mal najväčšiu príležitosť v 70 min, ale Ďungela brankár Katreniak skvele vychytal. Keď už sa zdalo, že zápas skončí zaslúženou remízou, prišiel dlhý výkop brankára Katreniaka pred 16-ku súpera, chyba dovtedy výborne chytajúceho Holeca a Lukáč pohodlne zasunul loptu do prázdnej brány. V našom mužstve vynikol brankár Katreniak, ktorý mužstvo podržal a prihrávkou na víťazný gól si pripravil pekný darček ku svojim 19 narodeninám. Výborne mu sekundoval Smrek, ktorý odviedol veľmi dobrú robotu. Objektívne uznávam, že v tomto zápase sme boli šťastnejším mužstvom, lebo Žilina si za svoj výkon prehrať nezaslúžila a zápasu by viac pristala remíza. Ďakujeme fan klubu za povzbudzovanie a držte nám palce v nasledujúcom kole vo štvrtok v Senici, lebo boj o záchranu aj vzhľadom na výsledky v tomto kole bude ešte náročný.
Ivan Dubíny, tréner Podbrezovej

Tento zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko, lebo aj napriek tomu, že už od dvadsiatej minúty sme hrali v početnej nevýhode, keď nám rozhodca veľmi prísne po druhej žltej karte vylúčil Králika, sme mali toto stretnutie lepšie zvládnuť a minimálne v ňom remizovať. Vstup do zápasu nám vyšiel veľmi dobre, darila sa nám kombinačná hra, vynútili sme si aktívnou hrou prevahu. Už v 2. min. sme mohli viesť, keď po peknom centri Jánošíka brankárovi domácich lopta z rúk vypadla, no Dedič ponúknutú šancu slabým dôrazom v koncovke ani na dva krát nevyužil. Do vylúčenia v spomínanej dvadsiatej min. sme jasne prevyšovali domáce družstvo (a boli sme lepší aj v oslabení) no tento moment nás trochu v rozlete pribrzdil a museli sme preskupiť niektorých hráčov na určitých postoch čo si myslím dosť ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Ďalším momentom čo možno ovplyvnila toto pre nás nešťastné stretnutie bola situácia z 39. min, kedy hlavný rozhodca odpískal v prospech nás pokutový kop, keď jeden z domácich hráčov zblokoval Ďungelovu strelu rukou, no vzápätí našu radosť uzemnil chybným verdiktom jeho asistent na čiare, ktorý nepochopiteľne zodvihol zástavku a signalizoval ofsajd.
V prvom polčase sa domáce družstvo ani v početnej výhode o jedného hráča v poli do ofenzívy moc nehrnulo a do žiadnej vážnej šance sa nedostali. Aj po prestávke hrala Podbrezová dosť pasívne a šance sa rodili len na našej strane. V 49. min. smerovala Jánošíkova prudká strela po predĺžení hlavou od Dediča len do brankára domácich. 1000% šancu na skórovanie nevyužil v 52. min. Ďungel po tom ako ukážkovou spoluprácou vyšachovali spoločne s Fujákom krátkymi prihrávkami na jeden dotyk domácu obranu no v koncovke sám pred brankárom, ktorý šiel zavčasu na zem, zaváhal a trafil len jeho telo ležiace na zemi. V ďalšom priebehu zápasu sme v našej útočnej aktivite viac krát zlyhali vo finálnej fáze, kedy sme sa nepresnou prihrávkou pripravili o úspešné zakončenie. Ako som už spomínal súper si dnes nevypracoval v ofenzívnej činnosti skoro nič, v podstate okrem niekoľkých streleckých pokusov zo strednej vzdialenosti našu bránu neohrozil. O to je to však smutnejšie, že sme v tomto zápase prehrali. Rozhodla o tom situácia z 87.minúty. Praženica v snahe zahrať malú domov hlavou nášmu brankárovi však usmernil loptu priamo do behu pred nabiehajúceho útočníka domácich, ten v súboji o loptu s brankárom Holecom loptu minul čím pomýlil aj nášho brankára a tak už pre domáceho hráča nebolo ťažké skórovať do opustenej brány. Po minulom nešťastnom domácom zápase s Trnovou je to druhý zápas v rade, v ktorom sme inkasovali gól z kategórie lacných v závere stretnutia.
Ďalší zápas odohráme doma s Petržalkou 19. 4. o 14.00 hodine.
Tréner Žiliny Vladimír Labant

Góly: Michal Vilkovský, Tomáš Kapusta

Milan Malatinský (tréner Spartaka U19): „Každá séria sa raz skončí. Doteraz sme vyhrali každý z piatich jarných zápasov. Bohužiaľ, proti Senici nám to nevyšlo. Športové šťastie bolo spravodlivé. V prvom polčase sme hrali v kŕči, viazla kombinácia, náš výkon bol veľmi zlý. V druhom dejstve to bolo o dobýjaní súperovej brány. Mali sme viaceré šance a strely, ktoré sa pýtali do siete, vypomstila sa nám však prvá štyridsaťpäťminútovka. Ideme však ďalej, nič sa nedeje. Taký je šport. Aj prehry patria k futbalu, nerobíme z výsledku tragédiu. Máme pred sebou ešte deväť kôl, uvidíme, ako na tom budeme zdravotne a s kartami. Najbližší zápas hráme vo štvrtok v Ružomberku, verím, že teraz sme si vybrali smolný deň.“

Trenčín - Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: Bezák, Malec vs. René Mrva

Košice - Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:1)

Góly: 17´Ľubomír Slinčák - 1:0, 18´Michal Faško - 1:1, 52´Mojmír Trebuňák - 2:1, 57´Milan Sádovský - 2:2

Miroslav Guza (tréner MFK): „Zápas, akých by malo byť v dorasteneckej lige čo najviac. Obe mužstvá chceli vyhrať.“

Góly: 3x Fedor, Hutaj

Od úvodných minút sa hralo prakticky na jednu bránu, Michalovčania mali územnú prevahu, ale do šancí sa nedokázali dostať. V 8. minúte nebezpečne odcentroval Popovič, brankár Pikulík si poradil. Prvú vážnejšiu príležitosť mali domáci v 27. minúte, Danko vysunul Fedora, ktorý však v nájazde proti gólmanovi hostí neuspel. Krátko po polhodine hry sa osmelili aj Podlavice, Fridrichov strelecký pokus bez väčších ťažkostí zneškodnil Kira. V 38. minúte vystrelil mimo domáci Kiss. V závere polčasu mali Zemplínčania obrovskú šancu vsietiť gól, z ľavej strany odcentroval Leško presne na hlavu Fedora, ktorý v tutovke minul. Vstup do druhého dejstva sa už domácim vydaril. Po rýchlej akcii po pravej strane najprv Fedor zakončil do brvna a tyče, potom Leško napálil iba do brankára, ktorému lopta vypadla z rúk a Fedor pohotovo dorazil - 1:0. V 50. minúte už bolo 2:0, keď Fedor využil hrúbku v hosťujúcej obrane a strelou do prázdnej brány skóroval. Domáci boli pri chuti a v 53. minúte Jacko z priameho kopu opečiatkoval brvno Pikulíkovej svätyne. O štyri minúty nato Fedor v dobrej pozícii preloboval bránu. Tento hráč sa nakoniec dočkal aj tretieho presného zásahu, z nájazdu zavŕšil svoj čistý hetrik a zvýšil na 3:0. V 73. minúte mohol Leško zvýšiť náskok MFK Zemplín, ale po úniku nenamieril presne. Krátko nato mohli znížiť nepriaznivý stav hostia, ale trikrát výborne zasiahol Kira: najprv zneškodnil strelu Zimníkovala, následne aj dorážku Žabku a nakoniec aj priamy kop Zimníkovala. V 80. minúte ešte Hromada po Jackovom centri nožničkami neuspel, ale o štyri minúty nato po individuálnej akcii už Hutaj áno a uzavrel tak skóre zápasu na 4:0.

Góly: 37´Sádecký - 1:0, 50´D.Jacko - 1:1, 68´Šmahajčík - 2:1, 70´Mriglot z 11m - 2:2, 84´Mego - 3:2

Tréner Prešova Miroslav Jantek: "Zápas sa niesol v znamení množstva osobných súbojov v strednej zóne. Súpera sme dokázali prehrávať a vytvorili sme si zaujímavé príležitostí. Najprv po Micherdovom centri zaváhal Šafranko a následne ten istý hráč nastrelil brvno. Jacko z dobrej pozície volil namiesto strely prihrávku na Šafranka, ktorý sa zlým spracovaním pripravil o gólovú možnosť. Dubnica pohrozila po Mriglotovom zaváhaní, ale Schlosser výborne zasiahol, štandardné situácie súpera sme zvládli. Zaváhanie našej defenzívnej formácie využil v závere polčasu Sádecký a prehodil vybiehajúceho Vincléra. Druhý polčas bol kvalitatívne lepší. Vyrovnanie zariadil peknou strelou Jacko, ale domáci sa zas dostali do výhody po rohovom kope a hlavičke neobsadeného Šmahajčíka. Zvýšenou aktivitou sme začali dostavať Dubničanov do zložitých situácií a po faule na Jakubčína premenil Mriglot pokutový kop. Rozhodnutie mal na kopačkách dvakrát po sebe Voda. Najprv sa dostal individuálne až pred bránu súpera, ale namiesto strely volil prihrávku na obsadeného Šafranka, následne mu príležitosť zmaril výborným vybehnutím brankár domácich. O bod sme prišli v závere zápasu nekoncentrovanosťou v defenzíve. Prehra je vzhľadom na priebeh zápasu pre nás sklamaním."