21.kolo - Hriňová opäť zaváhala, len remizovala s Kalinovom, Bacúch v kvalitnom derby zápase zdolal tesne Brusno a stráca už iba 5 bodov, Martinec hrdinom duelu, Divín zdolal Žarnovicu a vymenil si s ňou miesto na dne tabuľky, Krupina rozdrvila Jesenské

12.07.2012 22:55

21.kolo - 12. a 13.5.2012

Bacúch - Brusno 2:1 (1:0) - zápas sledovalo 120 divákov

Góly: 38´Michal Martinec - 1:0, 62´Jozef Gallo - 1:1, 81´Michal Martinec z 11m - 2:1

Zaujímavý a veľmi kvalitný šláger videli diváci na Beňuši. V priamom súboji o 2.miesto mali v 1.polčase hru v rukách domáci, ale v 18´min. nevyužil veľkú príležitosť Martinec. Ten istý hráč sa revanšoval v 38´min., kedy dostal dlhý pas za obranu, zbehol si medzi stopérov súpera a presnou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. V závere 1.polčasu mal vyrovnanie na kopačke Marko, ale nepremenil. Po zmene strán mali viac z hry hostia. Neúnavne búšili do obrany Bacúcha. Aktívny bol najmä kanonier Šagát, ale raz zakončil nepresne a raz ho vychytal brankár Čiliak. V 62´min. chytil ďalšiu Šagátovu tutovku, ale na následnú hlavičku Galla už bol prikrátky - 1:1. Aj naďalej diktovali tempo hry hostia, ale ďalšie veľké šance už nepremenili. A tak prišiel trest. V 81´min. odpískal hlavný rozhodca sporný pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Martinec a vybojoval Bacúchu veľmi cenné víťazstvo. Po úspešne zvládnutom derby stiahol Bacúch náskok Hriňovej na rozdiel 5 bodov a ešte má zápas k dobru, a tak je boj o titul naďalej otvorený.

Banská Štiavnica - Sliač 2:2 (1:1)

Góly: 3´Dávid Hrivňák - 1:0, 25´Ivan Taufer - 1:1, 64´Jakub Gajdoš - 1:2, 73´Lukáš Židík - 2:2

Divín - Žarnovica 2:0 (1:0)

Góly: 4´Dávid Šuška - 1:0, 70´Pavol Karlík - 2:0, čisté konto udržal Juraj Rafaj

Hriňová - Kalinovo 0:0

Čisté konto udržali: Peter Chriašteľ (Hriňová) a Lukáš Francisty (Kalinovo)

Video zo zápasu z dielne PeatBarry nájdete pod tabuľkou po 21.kole na spodku stránky.

Krupina - Jesenské 5:0 (2:0)

Góly: 16´Marek Výboch - 1:0, 34´Jaroslav Kindernaj - 2:0, 68´Branislav Remiar - 3:0, 73´Jakub Petrovský - 4:0, 85´Jaroslav Kindernaj z 11m - 5:0, čisté konto udržal Róbert Želiezka

Šalková - Hodruša Hámre 2:0 (1:0)

Góly: 30´Patrik Rýs - 1:0, 79´Patrik Foltáni - 2:0, čisté konto udržal Matej Janek

Tornaľa - Hliník nad Hronom 3:0 kontumačne, podľa SP čl.100/b, hostia na zápas nepricestovali