21.kolo - Sučany prvýkrát zakopli doma, Lisková deklasovala Ľubochňu, Liesek obrátil zápas v Oravskom Veselom, 4 gólový Klačan z Vrútok nasadil trhák na čele kanonierov

30.06.2011 23:01

21.kolo

Sučany - Zákamenné 0:0

Čisté konto udržali Erik Silvester (Sučany) a Peter Janeta (Zákamenné)

Sučany po prvýkrát v sezóne nedokázali vsietiť gól v druhom zápase v rade a opäť stratili body. Tentoraz už ich zaváhanie využila Lisková na zníženie náskoku na 8 bodov. Domáci tím zaváhal prvýkrát v sezóne na domácom ihrisku, lebo nedokázal prekonať obranu hostí vedenú Janetom. V zostave domáceho tímu chýbal kanonier Vojvoda a túto stratu nedokázali domáci nahradiť. Pre Zákamenné je zisk bodu na pôde lídra príjemným prekvapením, aj keď to už na prvú šestku asi stačiť nebude.

Lisková - Ľubochňa 11:0 kontumačne, podľa SP čl.100/e

Góly: 5´Jozef Marton - 1:0, 7´Michal Macík - 2:0, 12´Ondrej Budiak - 3:0, 13´Jozef Marton - 4:0, 19´Ondrej Budiak - 5:0, 23´Ondrej Budiak - 6:0, 24´Michal Forgáč - 7:0, 31´Michal Forgáč - 8:0, 34´Michal Forgáč - 9:0, 38´Michal Macík - 10:0, 41´Jozef Marton - 11:0, čisté konto udržal Martin Mydliar

Lisková tentoraz využila zaváhanie Sučian naplno a stiahla náskok na lídra na 8 bodov a ešte mám zápas k dobru. Ľubochňa pricestovala do Liskovej s 11 hráčmi, ktorí však od prvej minúty pôsobili odovzdaným dojmom a spravili si poriadnu hanbu. V 1.polčase inkasovali 11 gólov, keď hattrick vsietil kapitán Budiak i Forgáč, ktorý sa dostal na 3.miesto v tabuľke strelcov. Na 2.polčas už Ľubochňa ani nenastúpila a na jej prístupe bolo vidno, že už vzdala boj o záchranu.

Vrútky - Rabča 6:0 (3:0)

Góly: 11´Michal Klačan - 1:0, 18´Michal Klačan - 2:0, 30´Michal Klačan - 3:0, 49´Tomáš Martinkovič - 4:0, 75´Michal Klačan - 5:0, 80´Ján Repáň - 6:0, čisté konto udržal Lukáš Tomka

Vrútky šľapú naplno a po ďalšej výhre sú naspäť na 3.mieste ligy. Výraznou mierou im k tomu dopomohol najlepší strelec súťaže Klačan, ktorý sa 4 gólmi osamostatnil v čele strelcov a možno získal rozhodujúci náskok. Rabča počas celého zápasu nedokázala nič vymyslieť. Akoby sa na nej prejavila kontumácia zápasu z minulého kola proti Bešeňovej. Jej strata na Zuberec je stále 5 bodov, ale do konca súťaže už odohrá len 4 zápasy.

Bešeňová - Sihelné 1:0 (0:0)

? - 1:0, čisté konto udržal Marek Laurinc

Žiaľ strelca jediného gólu tohto stretnutia sa nám nepodarilo zistiť ani na základe zápisu o stretnutí. Preto môžeme konštatovať, že Bešeňová opäť potvrdila silu na domácom ihrisku, kde ju ešte žiaden tím nedokázal obrať o body. Výhrou sa bodovo dotiahla na Sihelné a v tabuľke je na 6.mieste. Pre domáceho brankára bola vychytaná nula v tomto zápase už jeho 3. v sezóne.

Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka - Zuberec 4:0 (1:0)

Góly: 39´Juraj Fiderák - 1:0, 56´Juraj Piatka - 2:0, 83´Ján Pleva - 3:0, 85´Ján Pleva - 4:0, čisté konto udržal Jozef Staroň

Súboj dvoch šestnásťbodových tímov bol kľúčový z hľadiska udržania sa v 5.lige. Víťaz si mohol výrazne priblížiť záchranu. Po opatrnom začiatku nakoniec duel ovládli domáci hráči. Víťazný gól vsietil kapitán Fiderák 6 minút pred prestávkou. Po zmene strán hosťom postupne došli sily a ešte trikrát inkasovali. Palúdzka sa ziskom troch bodov vzdialila pásmu zostupu už na 8 bodov a s jej vyhliadkami na záchranu to vyzerá nádejne. Zuberec musí ešte v ďalších kolách zabojovať o potvrdenie 5.ligy aj pre sezónu 2011/2012.

Oravské Veselé - Liesek 3:4 (2:1)

Góly: 5´Michal Kocúr - 1:0, 9´Michal Kocúr - 2:0, 28´Filip Sťahulák - 2:1, 51´Michal Mrocek - 3:1, 53´Jakub Florek - 3:2, 64´Matúš Valek - 3:3, 88´Filip Sťahulák - 3:4

Atraktívny útočný futbal predviedli oba tímy a zaslúžia si veľkú pochvalu. Úvod patril domácemu tímu. V 5´a 9´min. mu zabezpečil dvojgólový náskok kapitán Kocúr. Hostí vrátil do zápasu pred koncom prvej polhodiny Sťahulák - 2:1. Keď po prestávke zvýšil domáci Mrocek na - 3:1, vyzeralo to, že si domáci pripíšu cenný skalp popredného tímu ligy. Lenže Liesek nezložil zbrane a prakticky okamžite odpovedal gólom Floreka na - 3:2. V 64´min. sa začínalo odznova. Domáci neustrážili Valeka a bolo - 3:3. V záverečnej polhodine sa oba tímy snažili strhnúť výhru na svoju stranu a nakoniec boli úspešnejší hostia. Druhým gólom v zápase zabezpečil v 88´min. 3 body pre hostí Sťahulák - 3:4. Liesek si udržal 5.miesto a nádej na prvú trojku ligy.