21.kolo - Šláger kola i horehronské derby prinieslo remízu 1:1, lídrom stále Bacúch, ale 1.miesto udržal gólom z poslednej minúty Martinec, v tesnom závese Hontianske Nemce a Kremnica, na zostupovej pozícii si vymenili pozície Dudince s Hornými Hámrami

25.05.2011 21:36

21.kolo

Bzovík - Látky 0:0

Čisté konto udržali Filip Križan (Bzovík) a Daniel Slovák (Látky)

Cenný bod pre oba tímy, aj keď obidve družstvá hrali na víťazstvo. Oporami tímov boli brankári, ale výrazne im v tom pomohlo obrany. Pre Bzovík, ktorý mal predsa len o niečo viac z hry znamená ďalší bod zvýšenie odstupu od pásma zostupu na 5 bodov. Látky si ziskom bodu stále udržali šancu na záchranu v 5.lige aj ke´d to budú mať v ďalších kolách nesmierne ťažké. Na Dudince, ktoré si pripísali 3 body bez boja, strácajú momentálne 6 bodov a hrá sa ešte o 15 bodov.

Bacúch - Braväcovo 1:1 (0:0)

Góly: 80´Lukáš Laurinc - 0:1, 90´Michal Martinec - 1:1

Horehronské derby sa hralo v skvelej atmosfére. Prišlo sa naň pozrieť rekordných 150 divákov. Vo vyrovnanom zápase na ťažkom rozmočenom teréne sa nedal hrať príliš kombinačný futbal. Heslom dňa bola bojovnosť a dôraz. Treba však oceniť korektnú hru oboch tímov. Braväcovo opäť potvrdilo, že na Bacúch to vie. V 80´min. strelilo vedúci gól Laurincom a už to vyzeralo že si z filipova odnesie tri body. V záverečnej minúte zachránil aspoň bod pre lídra jubilejným 30.gólom sezóny Martinec. Deľba bodov je vzhľadom na priebeh zaslúžená. Pre Bacúch má vydretý bod mimoriadnu cenu, lebo ak by bol prehral, stratil by vedúcu priečku, keďže Hontianske Nemce majú lepšie skóre.

Dudince - Janova Lehota 3:0 - kontumačne, hostia na zápas nepricestovali, podľa SP čl.100/b.

Pliešovce - Detva 3:1 (2:0)

Góly: 28´Martin Kyseľ - 1:0, 37´Martin Kyseľ - 2:0, 47´Patrik Lehotský - 3:0, 71´Milan Michna - 3:1

Pliešovce zvládli ďalší dôležitý zápas v boji o 5.miesto a bodovo sa dotiahli na najväčšieho konkurenta o túto priečku - Braväcovo. Detva podáva na ihriskách súperov slabé výkony a ani v Pliešovciach to nebolo lepšie. Domácu prvopolčasovú aktivitu pretavil Kyseľ do dvojgólového náskoku, ktorý poistil tesne po prestávke tretím gólom Lehotský. Zápas potom stratil na atraktivite a už sa len dohrával. O kozmetickú zmenu skóre sa ešte postaral hosťujúci Michna, ale to bolo zo strany Detvy v tomto zápase všetko. Súboj dvoch kandidátov o 5.miesto teda vyznel jasne pre Pliešovce.

Stožok - Očová 2:1 (1:0)

Góly: 9´Matej Fekiač - 1:0, 66´Michal Ďuriš - 2:0, 77´Matej Bešina - 2:1

Stožok sa opäť natrápil, ale získal 3 body. Opäť sa mohol spoľahnúť na tradičného strelca Ďuriša a tentoraz sa k nemu pridal premiérovo aj Matej Fekiač. Domáci získali svojou aktivitou dvojgólový náskok, ale chvíľkovú nepozornosť využil v 77´min. hosťujúci Bešina na skorigovanie stavu. Viac už favorit súperovi nedovolil a pripísal si tretiu výhru na domácej pôde s výsledkom - 2:1 za sebou. Zdolal takto Bzovík, Janovu Lehotu a teraz Očovú. V štvrtom vzájomnom zápase týchto tímov v 5.lige sa po prvýkrát zrodil iný výsledok ako remíza. Výhrou Stožok oživil postupové šance, lebo na Bacúch stráca už len 5 bodov. Očová musí bojovať ďalej, lebo záchranárske práce sa pre ňu ešte neskončili.

Góly: 8´Ján Kasza - 1:0, 36´Lukáš Gembický - 1:1

Na premočenom teréne sa odohral kvalitný zápas s miernou prevahou domácich. Hostia však domácich do vyložených šancí nepúšťali, a tak sa domácim podarilo streliť iba jeden gól, šťastným strelcom bol Ján Kazsa už vo 8´min., keď hosťujúceho brankára prekonal strelou takmer z 25metrov. Hostia využili jeden zo svojich rýchlych brejkov na vyrovnanie v zápase v 36´min. zásluhou 29.zásahu Gembického, a tak sa body delili. K výbornej úrovni zápasu, tabuľkových susedov bojujúcich o postup do 4.ligy dopomohli aj arbitri. Remízou sa pre oba tímy nič nerieši. Hontianske zostávajú na 2.mieste, Kremnica je na 3.mieste. Zdá sa, že boj o titul bude ešte veľmi dlhý a zaujímavý.

Horné Hámre - Kováčová 3:6 (0:3)

Góly: 8´Norbert Blažko - 0:1, 25´Norbert Blažko - 0:2, 27´Lukáš Lauč - 0:3, 62´Radoslav Meliš - 1:3, 63´Tomáš Dávid - 1:4, 72´Marek Majsniar - 2:4, 80´Tomáš Dávid - 2:5, 87´Matej Filip - 2:6, 90´Dušan Repiský - 2:7

Zaujímavú gólovú prestrelku videli diváci v Horných Hámroch. Domáci tím zúfalo bojuje o záchranu, ale k 1.polčasu pristúpil akoby išlo o priateľský zápas. Kováčová úplne ovládla hru a tromi gólmi (dva z nich vsietil najlepší strelec Kováčovej Blažko) prakticky rozhodla o víťazstve. Márna bola domáca snaha po prestávke. Meliš síce znížil, ale Dávid okamžite odpovedal. Ten istý hráč Kováčovej reagoval aj na zníženie Majsniara. V závere ešte padli dva góly, po jednom na každej strane a Kováčová si výhrou zdá sa definitívne zabezpečila účasť v 5.lige aj v nasledujúcom ročníku. Horné Hámre si naopak výrazne sťažili a výhrou Dudiniec klesli na zostupové 12.miesto. Na záchranu strácajú 2 body.