22.kolo - Lučenec po 5gólovej výhre nad D.Kubínom už jednou nohou v 2.lige, druhé Kysucké zachraňovalo proti Fiľakovu aspoň bod, Zvolen vyhral aj 7.jarný duel, tentoraz v Rajci, kanonáda V.Krtíša proti Bánovej, Žiar má proti Badínu prvú jarnú výhru

07.05.2012 22:39

22.kolo - 5. a 6.5.2012

Góly: 13´Peter Kollárik - 0:1, 15´Róbert Židek - 1:1, 75´Martin Huďan - 1:2

V 22. kole cestovali Zvolenčania do Rajca s priaznivou sériou šiestich jarných víťazstiev. Na severe Slovenska sa chceli pokúsiť túto šnúru natiahnuť.
Prvých 12 minút patrilo favorizovaným hosťom. Rajec nebol smerom dopredu vôbec nebezpečný a Zvolen sa spoliehal najmä na svojich dvoch elitných útočníkov, ktorí v prvých minútach zápasu poriadne podkurovali domácej obrane. Vrcholom tohto snaženia bol otvárací gól Zvolena. Po Drahoňovom centri padla lopta v šestnástke Rajca, ku ktorej sa dostal Kollárik a krížnou strelou otvoril skóre stretnutia. 0:1. No Rajec nezložil zbrane. V podstate okamžite dokázal odpovedať. Po sérií chýb a nedorozumení v obrane bolo vyrovnané. 1:1. Od tohto momentu domáci skutočne Zvolenčanov zaskočili. V podstate kontrolovali vývoj zápasu počas celého zvyšku prvého polčasu. Boli nebezpečnejší a dokonca jedna z ich striel skončila na brvne. Zvolen sa snažil ťažiť aspoň z rýchlych brejkových situácií, ktoré ovláda výborne, no nepodarilo sa mu výrazne zamestnať brankára domácich. Do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.
Druhý polčas nadviazal na prvé dejstvo. Tentokrát však domáci skutočne tlačili a búšili do Zvolenčanov so snahou o strelenie rozdielového gólu. Nútili ich svojou aktivitou a pohybom odkopávať lopty, ktoré k ničomu neviedli. Rajec sa dostával do zaujímavých situácií no stopercentnú šancu si vytvoril až neskôr. Na dvakrát však napravil svoju chybu pri prvom góle hosťujúci brankár Hámorník. Zvolenčania boli skutočne zúfalí no nakoniec sa dočkali gólu. Po chybnej rozohrávke sa dostal ku lopte Kollárik a poslal Huďana do šance. Ten si s celou situáciou výborne poradil a skóroval. 1:2. Jednoznačne dvaja najlepší hráči Zvolena v tomto zápase zariadili vedenie. Po góle sa Zvolen ukľudnil, k čomu prispelo aj nasadenie Šimkoviča a hra na piatich záložníkov. Šimkovič dodal potrebný kľud rozohrávke a zrazu si hostia nemali problém prihrať a držať loptu oveľa dlhšie ako predtým. Veľká príležitosť na vyrovnanie však prišla v 85. minúte. Po dlhej lopte za obranu fauloval pred šestnástkou hostí brankár Hámorník a vyslúžil si za to červenú kartu. Keďže hostia nemali náhradného brankára, ako správny kapitán sa postavil medzi tri žrde Špekker. Pôsobil sebaisto a v posledných minútach nepripustil vyrovnanie. Zvolen si tak poradil s veľmi nepríjemným súperom a na jar je stále bez straty bodu.

Góly: 24´Miroslav Debnár - 0:1, 48´Samuel Truska - 1:1, 53´Miloš Mekíš - 2:1, 80´Juraj Gallo - 3:1

Domáci nastupovali do zápasu s odhodlaním už konečne na jar bodovať naplno, a do 20minuty si vytvorili dve vyložene šance, ktoré sme však nevyužili a naopak super išiel do vedenia v 24minute 0:1. Aj naďalej sme však bezhlavo neotvárali obrané rady a trpezlivo čakali na otvorenie súperovej obrany, ale až v druhom polčase sa v 48.min presadil krasnou hlavičkou Truska 1:1. V 55. min sa zranil Glab a museli sme nutene striedať, čo nás ale nerozladilo a v 53 min Mekíš poslal domácich do vedenia 2:1. V 80min. Gallo upravil po dravom prieniku do šestnástky na 3:1 a zápas sme dotiahli do víťazného konca.

Veľký Krtíš - Bánová 6:0 (2:0) - pripravené v spolupráci s Ľubomírom Drienovským

Góly: 7´Boris Boľoš - 1:0, 39´Daniel Ondrejkov z 11m - 2:0, 50´Frederik Matikovský - 3:0, 72´Ľudovít Koči - 4:0, 83´Erik Krupčiak - 5:0, 88´Ľudovít Koči - 6:0, čisté konto udržal Pavol Kalmár

Domáce mužstvo nastúpilo na zápas iba s jedným cieľom zvíťaziť a potvrdiť si v 3.lige účasť aj pre budúcu sezónu. Už v 7´min. stretnutia po tvrdej strele Boľoša z 18 m sa domáci ujali vedenia a bolo jasné, že to je signál k ofenzíve mužstva. Domáci hráči mali prevahu počas celého zápasu a nepustili súpera do žiadnej nebezpečnej situácie. V 39´min. unikol stredom ihriska Matikovský, ktorého zastavil až brankár hostí, za čo mu bola udelená červená karta a nasledoval pokutový kop, ktorý Ondrejkov bezpečne premenil. Od tohto momentu to bola hra na jednu bránu, čo sa odzrkadlilo aj strelením ďalších štyroch gólov. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon. Tréner V.Krtíša Ľ.Drienovský

Bytča - Rimavská Sobota 1:1 (1:0)

Góly: 19´Peter Mozolík - 1:0, 67´Róbert Raisz - 1:1

MFK Banská Bystrica - Nová Baňa 3:0 (2:0)

Góly: 9´Peter Záhradník - 1:0, 44´Tomáš Gregor - 2:0, 60´Adrián Ovčačík vlastný gól - 3:0, čisté konto udržal Zdenko Hruška

Lučenec - Dolný Kubín 5:0 (2:0) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 34´Stanislav Kupček - 1:0, 44´Lukáš Heuser - 2:0, 48´Lukáš Heuser - 3:0, 64´Michal Kovanič - 4:0, 74´Richard Slobodník - 5:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Čadca - Kremnička 5:1 (2:0)

Góly: 4´Branislav Čarnecký - 1:0, 26´Denis Michalina - 2:0, 49´Ladislav Vessa - 3:0, 70´Matej Čenecký - 4:0, 75´Michal Padyšák z 11m - 5:0, 89´Kristián Mazúch - 5:1

Kysucké Nové Mesto - Fiľakovo 1:1 (0:1) - pripravené v spolupráci s Marekom Belaníkom

Góly: 38´Ladislav Balász - 0:1, 76´Martin Kopas - 1:1

Domáci v úvode nevyužili prvú šancu. Potom sa hral prevažne futbal medzi 16kami. V 38´min. po nakopnutej lopte a nedorozumení brankára s domácou obranou zasúval do prázdnej brány hosťujúci útočník Balász. Domáci od tohto momentu na ihrisku dominovali, vypracovali si niekoľko gólových šancí no vyrovnanie neprichádzalo. V 76´min. sa predsa len dočkali, keď sa presadil Kopas z priameho voľného kopu. Pre domácich je to strata dvoch bodov naopak hostia z ničoho nič prišli k bodu.